Dnešní utkání je skvělou pozvánkou na páteční derby, míní Hudler

Václav Trávníček • 05.12.2004

V s e t í n – Jiří Hudler patřil v utkání se Slavií Praha k nejlepším hráčům na ledě, vstřelil dvě branky a sahal dokonce po hattricku. Ve třetí třetině však musel kvůli zraněné achilovce odstoupit a o výsledku zápasu se dozvěděl až v šatně od spoluhráčů. Než pak vyšel z kabiny ven, ledoval bolavou nohu. „Doufám, že je moje achilovka v pořádku,“ řekl posléze novinářům. „Uvidíme, co mi na to řekne doktor. Doufám, že budu moci v úterý normálně hrát.“

Zápas Vsetína se Slavií byl plný zvratů. Valaši neudrželi vedení 2:0 a po druhé třetině museli dotahovat náskok soupeře 2:3. Nakonec zvítězili v poměru 4:3. „Měli jsme parádní začátek, kdy jsme hráli skvěle,“ hodnotil zápas Hudler. „Ve druhé třetině jsme trochu polevili, ale o přestávce jsme si v kabině řekli, že jsme dobrý mančaft a i díky divákům jsme utkání zvládli.“ Hudlera fanoušci na Lapači přivítali vytleskáváním a skandováním jeho jména. „Bylo to super, to potěší každého hráče. Dneska tady byla skvělá atmosféra a doufám, že v pátek bude ještě lepší,“ připomněl dvacetiletý talent blížící se derby se Zlínem.

Jakmile se hráč s číslem 24 objevil na ledě, hostující obránci okamžitě zbystřili. Přesto se „vsetínskému Jágrovi“ podařilo vstřelit dvě důležité branky. „U té první mi pomohl Branko Radivojevič a u druhé zase Rado Somík. Takže dvakrát česko-slovenská spolupráce,“ vzpomněl Hudler své spoluhráče, se kterými se mu výborně spolupracuje. "Jsou to výborní hráči, mistři svého řemesla. Není vůbec poznat, že jsem tady tři dny a že jsem s nimi netrénoval,“ pokyvoval uznale hlavou.

Kromě dvou povedených zásahu se Jiří Hudler stihnul v zápase i pobít, když se pustil do šarvátky se slávistickým bekem Novákem. „Dohrál jsem souboj a on se po mě ohnal. Tak jsme se do sebe pustili, nebylo to ale nic velkého,“ mávnul Hudler rukou.

Podle střelce dvou branek a nejlepšího hráče utkání dnešní vítězství navnadí fanoušky na páteční duel se Zlínem. „Myslím si, že dnešní zápas je pěknou pozvánkou na derby. Všichni se už moc těšíme!"