Přípravka: Nábory dětí stále probíhají, říká Lubomír Konečný

Filip Bazala • 17.10.2017

Hokej, to není jen výběr mužů, ale hlavně malé děti, které k hokeji přivedou jejich rodiče. Český hokej dlouhodobě trpí nedostatkem mladých nadějí a nejinak tomu je i na Vsetíně, kde stále hledáme malé děti do přípravky. V souvislosti s tím jsme vyzpovídali trenéra Lubomíra Konečného, který se aktivně podílí i na získávání nových dětí do vsetínské hokejové přípravky.

Trenére, jak fungují tréninky přípravky?
Tréninky nejmladších hokejových nadějí probíhají každou sobotu a neděli. Hokejová přípravka je rozdělena na dvě kategorie. Přípravka I. a Přípravka II. Kategorie přípravka I. jsou děti, které chodí do hokeje již druhým rokem a zároveň děti, které se aktivně zapojují do bruslařských stanovišť. Kategorie Přípravka II. Je určena hlavně nově příchozím dětem, které se seznamují se základními krůčky na ledě.

Co musí rodiče s dětmi udělat, když chtějí přijít?
Stačí kontaktovat pana Milana Křivu (731 158 549) a domluvit se s ním, kdy přijít na trénink. Tréninky probíhají každou sobotu a neděli. Časy jsou různé, je třeba se řídit rozpisem ledu, který rodiče naleznou na našem webu www.hc-vsetin.cz. Prvně ale určitě kontaktovat pana trenéra Křivu a zjistit si informace v rámci tréninku.

Co si mají vzít s sebou?
Stačí mít přilbu (může být lyžařská), zimní rukavice, brusle a hokejku. Doporučujeme rodičům chrániče na kolena a na lokty (můžou být chrániče, které se běžně používají na in-line bruslení). Rodičům rovněž nabízíme možnost zapůjčení těchto základních věcí v rámci klubu zcela zdarma.

Jak tréninky probíhají?
Hřiště rozdělujeme na jednotlivá stanoviště, kde se děti učí bruslit. Tréninky probíhají zábavnou herní formou. Snažíme se děti naučit základům bruslení formou her, tak, aby to děti hlavně bavilo.

Jsou tréninky vedeny nějak zábavným způsobem?
Určitě se snažíme. Vždycky říkáme, že jedno stanoviště by mělo být takové, kde dbáme na to, aby děti získaly správný návyk na bruslení a jeho koordinaci. Snažíme se mít dvě nebo tři stanoviště, kde trénink je za pomoci her, tak aby to děti bavilo a chodili za námi rádi. Nejdůležitější je totiž získat si nějaký vztah k hokeji. Takže honičky a hry do tréninků patří, tak aby děti od nás odcházely nadšené.

Kdo všechno se zapojuje do tréninků?
Hlavním trenérem přípravky je pan Milan Křiva. Pomáhají mu Miroslav Skýba, Pavel Hradil, Vlado Matkovič a Kořístka. Do tréninků se rovněž zapojují trenéři všech mládežnických kategorií, tak, aby nás vždy bylo na ledě dostatek.

Máte už nyní nějaké ohlasy rodičů, dětí z prvních setkání na trénincích?
Věříme, že to dětí baví a doufáme, že jim to hlavně vydrží. Tento týden ve čtvrtek máme s rodiči první informativní schůzku, tak uvidíme reakci.

Co byste vzkázal těm, kteří se ještě nerozhodli přivést své dítě k hokeji?
Pokud jsou ještě nějací rodiče, kteří se nerozhodli a chtěli by přijít, tak tento týden ve čtvrtek (19.10.2017) v 17:00 máme schůzku na zimním stadionu. Můžou přijít i rodiče, kteří nejsou rozhodnutí, mohou se zúčastnit, je to taková prvotní schůzka pro rodiče dětí, kteří začínají. Dozví se spoustu informací ohledně podoby tréninků, organizačních věcí, takže určitě všechny rodiče zvu, včetně těch, kteří ještě váhají dát dítě na hokej.

Fotogalerie z tréninku přípravky: