V play-off musíme hrát jako jeden tým, burcuje Vojtěch Šilhavý

Kristýna Zigmundová • 16.02.2017

Dvaadvacetiletý útočník se pod skóre zápasu s Hodonínem podepsal jednou brankou a dvěma asistencemi. „Náš výkon ale nebyl celkově optimální. Musíme se zamyslet a do dalšího zápasu jít na 110%.“ S blížícím se play-off napadne jistě diváka, že se hráči budou muset více připravovat. Vojtěch Šilhavý má o přípravě týmu vcelku jasnou představu, „Myslím si, že budeme pracovat na detailech, aby se tam například nedělaly chyby v obranné fázi nebo při založení útoku.“

Jak hodnotíte duel s Hodonínem?

Z naší strany to nebyl ideální výkon. Určitě to nebylo to, co jsme chtěli hrát a předvést domácím fanouškům. Důležité je, že jsme opět vyhráli, což po stránce bodů nehraje tak velkou roli, ale dodává nám to krev do žil.

První branku vsítil Vladimír Luka opět z úniku, viděl jste tuto situaci?

Laco (Vladimír Luka) to tam dostal od Koláče (Jan Kolařík), myslím na druhou modrou, a to je z 95 % gól, když tam Laco jede. On je na tyto situace šikovný a má to v ruce.

Do konce třetiny Hodonín vyrovnal, co se tam stalo?

Abych pravdu řekl, tak jsem ten gól moc neviděl, ale v té situaci jsme asi měli být víc důslednější.

Ve druhé třetině se vám podařilo dostat opět do vedení, jak vypadala vaše střela?

Myslím, že si to tam vyměnil Filip Čech s Jakubem Čuříkem. Já jsem odskočil do strany a Kuba mi to tam pěkně dal. Já jsem to tam jen fláknul a trefil jsem se nad rameno.

V závěru druhé třetiny už to vypadalo, že se půjde do šaten za vyrovnaného stavu, vy jste ale nahrál na střelu Adamovi Hořanskému, který zvyšoval na 3:2.

Já jsem to tam jen Hořovi hodil do jízdy, a ten je skutečně rychlý, takže tam jenom frnknul a propasíroval to gólmanovi mezi nohy. Takovýto gól do šatny je hodně důležitý.

V samotném závěru jste si připsal další asistenci, když jste nahrál na branku Radima Kucharczyka.

Vyhodili jsme kotouč, který nedoklouzal na zakázané uvolnění. Soupeř se ten puk snažil zahrát, ale odskočil mu, takže jsem ho sebral a poslal jsem ho Radimovi před bránu, on pohotově zakončil.

Z pohledu diváka se hra jevila hodně vyrovnaná, jak jste ji vnímali vy?

Vyrovnaná byla, jak už jsem ale říkal, ten výkon nebyl z naší strany optimální. Musíme se zamyslet a do dalšího zápasu nastoupit na 110 % a připravit se na play-off.

V zápase se vám moc nedařily přesilovkové hry a v jedné jste i inkasovali.

No, to není poprvé, co jsme v přesilové hře inkasovali. (smích) Oni tam nějak vyhazovali puk a někdo to tam sklepnul. Oni pak šli do brejku a zakončili. Na druhou stranu se nám ale podařilo v přesilovce góla dát. Nějaké šance jsme tam taky měli, takže bych neházel flintu do žita. Ještě na tom na tréninku zapracujeme, doladíme detaily a myslím, že to bude už dobrý.

Tento zápas nabídl divákům podobný pohled jako ten minulý v Porubě, kde jste také měli hodně šancí, ale nedařilo se vám je proměňovat.

My se musíme víc koncertovat na koncovku a ty šance musíme proměňovat. Toto se nám v play-off může vymstít.

V sobotu odehrajete zápas s Novým Jičínem, co můžete říct tady k tomuto zápasu?

Musíme se zamyslet a dát do toho 110 %. Musíme se připravit na play-off a už bychom to měli brát tak, že to play-off je, abychom už v tom byli i hlavami.

Play-off už klepe na dveře a do konce základní části zbývají dva zápasy, budete nějak zintenzivňovat tréninky?

To je spíš otázka na trenéry, ale myslím si, že budeme pracovat na detailech, aby se tam například nedělaly chyby v obranné fázi nebo při založení útoku.

Jakých chyb se budete muset asi v play-off nejvíc vyvarovat?

Budeme muset být koncertovaní do každého zápasu, o tom play-off je. Určitě ale musíme proměňovat šance a hrát jako jeden tým.