Valaši jdou do boje, díl devátý: HC Plus Oil Karviná

Filip Bazala • 08.10.2011

Po minulém vítězném zápase proti Jestřábům z Prostějova čeká Valachy další těžký duel, a to na ledě týmu HC Plus Oil Karviná. Olejáři v minulém zápase na svém ledě prohráli s Opavou vysoko 2:10 a proti Vsetínu budou chtít tuto prohru odčinit, zaznělo z úst těsně po utkání trenérovi Karviné Alešovi Flašarovi. Zelenožlutí i přes lepší postavení v tabulce jedou k zápasu jako outsider, ale o body se budou chtít určitě poprat a pokusit se navázat na dobrý start do soutěže. Velký pozor si budou muset dát na nejproduktivnějšího hráře Karviné a to na Davida Moravce.

Vsetínský tým po osmi kolech stále drží špičku a s osmnácti body obsazuje druhou pozici v tabulce. V minulém zápase doma zvládli těžký zápas s Prostějovem, kdy skvěle ve třetí části otočili průběh utkání a zvítězili poměrem 4:3. „Pro nás to jsou strašně důležité body. Utkání jsme uhráli se štěstím a také díky naší urputnosti a bojovnosti. Zápasy byl vyrovnaný s množstvím faulů. Zlomový moment nastal za stavu 3:3, kdy hosté nedali trestné střílení a klukům se pak podařilo strhnout skóre na naši stranu," komentoval bezprostředně po utkání trenér Vsetína Viktor Hlobil. Premiérově se letos v zápase trefil zatím skvěle hrající Jiří Korčák, který ke svým šesti asistencím konečně přidal i branku. Lídr kanadského bodování Vsetína František Zúbek v zápase přidal branku a asistenci ke svým dosavadním bodům a tak jeho konto nyní čítá 9 bodů. Na druhém místě s osmi body je kapitán Daniel Vaněk se třemi brankami a pěti asistencemi. Třetím nejproduktivnějším hráčem je Jiří Korčák.

HC Plus Oil: Tentokrát Karviná

Náš soupeř letos do poslední chvíle nevěděl, kde vlastně bude hrát, ale nakonec domluva padla v Karviné. Zde už sezonu Olejáři s největši pravděpodobností dohrají. Nyní k nedělnímu utkání. Karvinští letos zatím po sedmi utkáních na kontě setřinácti body za čtyři vítězství, dvě prohry a jednu prohru po samostatných nájezdech. V posledním zápase padli doma s Opavou, která je rozstřílela 10:2. Karviná do poloviny utkání nebyla horším celkem, ale Opava trestala každé zaváhání a zastavila se až na deseti vstřelených brankách. Varování pro Valachy do příštího kola, kdy ve středu na domácím ledě přivítáme právě HC Slezan Opava. Zpět k nadcházejícímu soupeři. „Dnes to byl katastrofální výkon celého týmu. Divákům se musím moc omluvit, protože to byla katastrofa a totální propadák. Věřím, že se z toho dostaneme. Máme nyní týden volna a v neděli nás čeká Vsetín. Snad nás diváci přijdou v neděli podpořit. Velkou ztrátou pro nás bylo, že je zraněný Radim Valchař, protože se nám rozpadl druhý útok, který byl hodně produktivní. Radim má pohmožděné rameno a na Vsetín ještě asi nebude," vyjádřil svůj názor tesně po utkání trenér Karviné Aleš Flašar. Dobrá zpráva pro zelenožluté, že druhý nejproduktivnější hráč Olejářů je nejspíš neohrozí, ale jinak Radimovi přejeme brzké uzdravení.

Tým Aleše Flašara bude chtít proti Vsetínu co nejlépe odčinit zaváhání s Opavou a dá se čekat, že Valachy čeká velmi těžké utkání. I přes zranění Valchaře (4+5) má Karviná v týmu stále celou řadu nebezpečných hráčů. Začneme tou největší hrozbou, kterou představuje všem velmi dobře známý David Moravec (6+7), jenž v letošní sezoně opět předvádí své velkolepé hokejové umění. Další šikovný útočník, jenž bude trápit vsetínské řady bude zkušený David Mikšan (5+3). Následujícími útočníky, kteří stojí za zmínku jsou Vladimír Luka (2+3), tvrdý bijec Marek Ivan (1+1), David Samiec (3+3), Jan Blatoň (2+4), zkrátka tým Karviné je přímo nabit výbornými hráči. V obranných řadách se objevuje velezkušený Miroslav Javín (0+4), dále Alexandr Hegegy (1+3), Filip Štefanka, David Galvas a další. V bráně oproti minulým sezonám došlo ke změně. Opavská jednička David Iláš si vyměnil místo s Dušanem Šafránkem a dle mého názoru Karviná tímto "trejdem" poněkud ztratila, ale třeba nás už v dalším zápase právě proti Vsetínu David Iláš přesvědí o opaku. Záda mu pak kryje Stanislav Žídek.

V minulé sezoně Valaši dvakrát poraženi

7. kolo, 29. září 2010
VHK Vsetín - HC Plus Oil Orlová 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Zavrtálek (Dubec), 40. Dubec (Brynecký) - 14. Blatoň (Studený), 23. Mičulka (Samiec), 35. Valchář (Holuša), 60. Ivan (Flašar).

Zaznělo po zápase: „Dnes to byl bojovný hokej, s plno nepřesností na obou stranách. Hra byla velmi rozkouskovaná a doplatili jsme na to, že z těch šancí co jsme měli jsem vstřelili jen dvě branky. Poté když jsme dotahovali skóre se od nás i to štěstí odklonilo a soupeř tou třetí a čtvrtou brankou rozhodl zápas.“ Juraj Jurík, bývalý trenér Vsetína

22. kolo,
HC Plus Oil Orlová – VHK Vsetín 7:2 (4:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Flašar (Ivan), 2. Holuša (Galgonek), 7. Flašar (Mikšan), 11. Valchař (Moravec, Grygar), 25. Moravec (Szapka, Valchař), 50. Luka (Ivan, Mikšan), 58. Kraft (Blatoň) - 7. Farda (Vaněk), 59. Holík (Sýs).

Zaznělo po zápase: „Náš špatný vstup poznamenal celý zápas. Do zápasu jsme se mohli vrátit gólem na dva jedna, ale během dvaceti sekund jsme dostali na tři jedna. Od stavu čtyři jedna už jsme na dobře bruslícího soupeře neměli a dopadlo to jak to dopadlo. Jeli jsme se hlavně pozorně bránit, ale když jsme ve druhé třetině prohrávali, tak je jasné, že se nám plán, se kterým jsme přijeli vůbec nevydařil.“ Josef Štraub, bývalý trenér Vsetína

Předpokládané sestavy

Vsetín: Hromada - Spitzer, Hoďa, Farda, Tesařík, Mečiar, Žabčík, Hrčka - Zúbek, Hruška O. Hruška P., Korčák, Vaněk, Vítek, Holík, Kubo, Sprušil, Děděk, Semjonov.

HC Plus Oil Karviná: Iláš - Tomis, Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Štefanka, Holuša, Roupec, Moravec, Matušinský, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Hegegy.

Fotografie: Lukáš Bajgar, Dalibor Sosna.