Výhrou nabuzení Valaši míří do Karlových Varů

Helena Hegeďová • 17.10.2017

Vsetínští hokejisté mají za sebou plně nabitý víkend, kdy ve dvou zápasech získali tři body za výhru nad ústeckým Slovanem. Vysoké nedělní vítězství dodalo Valachům sebevědomí, které se bude hodit již tuto středu. Zelenožlutí vyjíždí na led 460 km vzdálených Karlových Varů, kde budou chtít minimálně zopakovat výkon ze začátku září, kdy v domácím prostředí dokázali udolat favorita v prodloužení zápasu. Odveta v KV Areně startuje ve středu 18.10. v 17:30.

Druhá čtvrtina soutěže započala své dění v neděli, což znamená, že většina zápasů nyní dostane zajímavější rozměr a náboj. Obě strany již ví, co od sebe očekávat. Vždy ale může zasáhnout momentální forma nebo jen touha oplatit soupeři porážku z minula.  V prvním vzájemném utkání těchto celků šli ve 27. minutě hosté do dvoubrankového vedení, o minutu později však začal Vsetín dotahovat. Snížil Vávra a v závěru druhého dějství se o vyrovnávací trefu postaral obránce Dundáček. V této situaci se oba týmy nejprve snažily navýšit, s ubývajícím časem se ale strategie změnila na bránění nerozhodného stavu. V následném prodloužení vystřelil Valachům bonusový bod Kucharczyk, a to necelou minutu před koncem nastaveného času. První duel mezi Vsetínem a Karlovými Vary je tedy minulostí a pro oba celky se již schyluje k utkání v moderní KV Aréně na západě Čech.

Energetici nejsou zvyklí na prohru, doma slaví jen vítězství

Karlovarským patří první místo tabulky, jejich náskok na čele je však zatím jen hubený. Kladno s Českými Budějovicemi ztrácí na karlovarskou Energii pouze bod. Suverénní výkony bývalého extraligového celku se ale projevují také na nízkých prohrách. Ze všech možných bodů jich Energetikům uteklo pouze deset. Kromě Vsetína našli Západočeši přemožitele také v Přerově (0:1), Českých Budějovicích (1:2) a v minulém kole také ve Frýdku-Místku (0:1p), na domácím ledě však zatím vždy bodovali. Prodlouží Karlovy Vary tuto sérii?

Právě v pondělním zápase ukázaly Karlovy Vary nejistotu při venkovních zápasech. Po opatrném začátku a bojovném průběhu utkání ve Frýdku-Místku se během šedesáti herních minut nedokázal prosadit ani jeden celek a za stavu 0:0 se tedy prodlužovalo. Sedmnáctiletý Kvasnica z Frýdku-Místku, který se prosadil také do sítě Vsetína v jedenáctém kole, rozhodl pár sekund po začátku prodloužení.

Co se týče kanadských bodů, z řad Energetiků je vedoucí muž bodování celé ligy. Bek Matic Podlipnik si první místo vydobyl 10 góly a 17 asistencemi. Zároveň je také nejaktivnějším střelcem, na branku soupeře vyslal za 14 zápasů v součtu 62 střel a má tedy solidní náskok na svého kolegu z karlovarské obrany – Daniela Krejčího, ten doposud vystřelil čtyřiapadesátkrát. Aktivita nejen obránců se odráží také na faktu, že západočeši mají v průměru nejvíce střel na branku za zápas. V brance Karlových Varů se pak častěji představuje Filip Novotný. Jihlavský odchovanec s mnoha prvoligovými i extraligovými zkušenostmi se může chlubit 94,84% úspěšností zákroků.

Dokáží Valaši proti favoritovi znovu bodovat?

Od posledního zápasu Vsetínských uběhlo o den více, jelikož Valaši svedli svůj souboj 14. kola již v neděli. „ Jsme rádi, že nám alespoň jeden zápas z víkendu vyšel, určitě je to pro nás úleva. Myslím si však, že jsme měli zvítězit i v utkání s Třebíčí. Bohužel i takový je sport, my jsme Třebíč přestříleli, měli jsme téměř jednou tolik střel, ale jim výborně zachytal brankář Jekel a celkově se k nim přiklonilo i štěstí,“ vystihl David Vítek víkend na Lapači. V sobotu přivítali Valaši na svém stadionu Třebíč, v zápase byli po ofenzivní stránce lepší domácí, ale góly padaly na druhé straně. Naopak v neděli to byla ze vsetínského pohledu jiná podívaná. Po bezbrankové první třetině s Ústím nad Labem se sice hostům podařilo dostat do vedení, Valaši ale brzy vyrovnali a sedmi brankami ve dvou třetinách udolali Slovan 7:2

„V Karlových Varech nás nečeká nic jednoduché, bude to určitě hodně těžké utkání. Nejsme favoriti, možná nám to může vyhovovat, ale my tam rozhodně nepojedeme odevzdaní a budeme se snažit bodovat,“ označil pětadvacetiletý útočník jasnou vsetínskou vizi.

Na čele kanadského bodování Vsetína se stále drží David Březina (7+7), mimořádným herním projevem se pak v minulém zápase prezentoval Vít Jonák (2+2), přičemž všechny čtyři body získal právě v minulém klání. Nejvíce času na ledě stráví Filip Dundáček s Radimem Ostrčilem, kterému se proti Ústí také podařilo skórovat. V přesilovkách i oslabeních patří Vsetínu jedenáctá příčka a nutno podotknout, že při hře v početní nevýhodě jsou na tom statistiky lépe než soupeř ze západu Čech.

Sestavy z minulého kola:

Karlovy Vary: Novotný – Sičák, Weinhold, Podlipnik, Rohan, Šafář, Tomeček – Flek, Gríger, Beránek – Kohout, Kverka, Stloukal – Gorčík, Skuhravý, Vachovec – Davídek, Tuominen, Osmík.

Vsetín: Horčička – Teper, Dundáček, Frolo, Ostrčil, Šenkeřík, Krenželok – Slováček, Kucharczyk, Podešva – Markovič, Vávra, Březina – Jonák, Hruška, Pokorný – Vítek, Šilhavý, Karafiát.

Utkání startuje v KV Areně ve středu 18.10. v 17:30 a pokud se na druhý konec republiky nevydáte, bude vám k dispozici textový online přenos v podání karlovarské redakce, případně budete mít možnost za poplatek sledovat živý přenos na TVCOM.