Demelův gól na Vítkovice nestačil, Vsetín potřetí doma prohrál

Michal Berg, Jan Hrbáček • 19.11.2006

V s e t í n - Dvě třetiny byl na vsetínském ledě k vidění hokej podprůměrné úrovně, ze kterého čněla pouze Irglova branka v oslabení z 28. minuty. Kdo čekal od domácích v poslední části zlepšený výkon, musel být zklamán. Už po 33 vteřinách přidal druhý gól Vítkovic po zaváhání domácí obrany Kropáč. To nejzajímavější tak bylo k vidění až v závěru. Po Demelově snížení (dával 11. branku v sezóně) a faulech hostujících hráčů hrál Vsetín v posledních dvou minutách nepřetržitě proti třem, ale z několika šancí, z nichž největší měl ze dvou metrů Luboš Rob, vyrovnávací gól nepadl. Vsetín ve třetí domácím zápase v řadě neuspěl, reputaci si může napravit v úterý proti Plzni.

- 24.kolo ne 19.11.17:00
HC Vítkovice Ridera
1:2(0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 55. Demel (Všetečka) - 28. Irgl (Chmelíř), 41. Kropáč (Burger). Rozhodčí: Jebavý - Kostka, Bláha. Vyloučení: 10:11, navíc Pinc 10 min. OT. V oslabení: 0:1. Diváci: 2870.
VHK ROBE Vsetín: Vehviläinen - Všetečka, Kučný, Galvinš, Bobček, Bolf, Balčík (41. Ostrčil) - Demel, Stantien, Sakrajda - Rob, Berzinš, Dubec - Sabol, Kraus, Grill - Davídek, Duba, Kucharčík
HC Vítkovice Ridera: Pinc - Jasečko, Gulaši, Sedlák, Hudec, Jurečka, Chmelíř - Irgl, Burger, Hubáček - Káňa, Šimíček, Krenželek - Kropáč, Procházka, Köhler

*
Žlutozelené hvězdy:
1. Simo Vehviläinen
2. Tomáš Demel
3. Luboš Rob
— podle redakce hc-vsetin.cz
Do Vsetína přijely předposlední Vítkovice a první třetina jasně reflektovala postavení obou týmů v tabulce. Nedisciplinovanost domácích hráčů z předchozího utkání pokračovala hned ve třetí minutě, kdy hrály Vítkovice přesilovku 5 na 3. Domácí gólman Vehviläinen se řádně zapotil hlavně po střelách od modré v podání Stanislavů Hudce a Jasečka. Druhému jmenovanému lehl do rány David Všetečka a po bolestivém zásahu odjel na střídačku. Domácí se dostali do první šance v šesté minutě, jenže Ľubomír Sabol zvolil před Pincem tvrdou střelu a trefil jej do betonu. O minutu později Igor Bobček zase trefil jen boční síť. Následovala vyloučení vítkovických hráčů, při nichž ve výraznější šanci trefil Tomáš Demel pro změnu boční konstrukci Pincovy branky. V dalších minutách se nehrál pohledný hokej a i když hráčům nechybělo to správné nasazení, kotouč je vůbec neposlouchal. Armands Berzinš z pravého křídla bekhendem trefil boční síťku a po něm Marek Dubec zase pálil do Pincovy lapačky. Na druhé straně Michal Gulaši při vyloučení Grilla dorážel střelu Jasečka. Následně Petr Jurečka si vysloužil za střelu po zapískání osobní desetiminutový trest.

Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil. Tvrdými ranami se prezentovali Luboš Rob a Igor Bobček, jenže Pinc stál na správném místě. Před brankou domácích se zase dostal mezi kruhy Zbyněk Irgl a znovu pokoušel štěstí, ale neuspěl. Dvouminutové vyloučení Tomáška znamenalo nebezpečí spíše na druhé straně, když se do brejku dostal Hubáček. Vítkovice se čím dál tím víc tlačily do zakončení, Stanislav Hudec trefil při vyloučení Bobčeka tyč, následnou dorážku Šimíčka hasil na brankové čáře gólman Simo Vehviläinen. Gólu se divácí dočkali v čase 27:13. Nahození Lukáše Chmelíře usměrnil do branky agilní Zbyněk Irgl. V 32. minutě byl znovu vyloučen Igor Bobček a vsetínští hokejisté se jen těžko ale nakonec úspěšně bránili vítkovickým střelám. Další přesilovku dostali domácí, jenže ani Tomáš Demel ani Marek Dubec své střely neproměnily v branky. Naražení na hrazení - takový ortel vynesl nad Martinem Balčíkem rozhodčí Jebavý, po jehož faulu se jen těžko z ledu sbíral Martin Tomášek. Minutu před koncem prostřední části ještě hlavní arbitr kontroloval video po jedné ze vsetínských střel, ale branku podle všech předpokladů neuznal.

Do třetí třetiny nastoupili lépe hosté, kteří zásluhou Radoslava Kropáče přidali druhou branku. Jiří Burger vystřelil z kruhu a Kropáč se před brankou zorientoval nejlépe - 2:0. Domácí byli jako opaření, vůbec se jim nedařila kombinace a jen těžko se dostávali do útočného pásma. Z šedého průměru vynikl pouze bodyček Martina Davídka. Vítkovice hrály v pohodě a vytvářely si nadějné šance. Zbyněk Irgl střelou po ledě na Vehviläinena nevyzrál, Petr Hubáček zase trefil lapačku finského gólmana. Vsetínští se dostali do výraznější šance po ose Bolf - Berzinš - Rob, jenže Pinc střelu posledně jmenovaného vykryl. Pak začal úřadovat Tomáš Káňa. Nejprve trefil do obličeje Igora Bobečka a následně zahákoval Stantiena, za čož byl rozhodčím vyloučen na 2 + 10 minut. Ve 14. minutě Vsetín snížil. Do hokejky se opřel Jiří Kučný a jeho střela doputovala až k Tomáši Demelovi, jenž rozradostnil vsetínské diváky a snížil na 1:2. V závěru si hosté nechali zbytečně vyloučit několik hráčů a Vsetín měl při takřka dvouminutové přesilovce 5 na 3 a posléze 6 na 3 několik gólových šancí, ale bohužel neuspěl. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášení Zbyněk Irgl a Simo Vehviläinen.

Miroslav Fryčer (Vítkovice): Začali jsme špatně, nebyli jsme v tempu, byla tam patrná přemíra snahy. Po dvou neúspěších tam byla trochu křeč, na hráčích bylo vidět to podvědomí, že by měli dnes vyhrát a to jim svazovalo nohy. Od druhé třetiny se zlepšil pohyb, bylo tam vidět víc sebevědomí. Pro nás nejhorší byly poslední dvě minuty ve třech, ale dokázali jsme to ubránit a před tím mančaftem musím smeknout.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): Zápasu by slušela remíza, z obou stran bylo vidět velké nasazení. Náš problém je že nedáváme góly, když máme šance, byla tam dokonce i tyčka. Využívání přeislovek je taky špatné, nejsme v nich schopni dávat branku, v závěru jsme prvě v přesilovce měli vyrovnat. Důležitost těch utkání si uvědomujeme, obranná činnost už se zlepšila, ale chybí góly, na to jsme ztroskotali posledně i dneska.