Hokej na dřeň pro Vsetín! Ke skalpu Sokolova přispěly dvě trefy Matyáše Dědka

Jan Tajzler • 14.02.2024

Valentýnský podvečer nabídl na Lapači již 8. ročník akce Hokej na dřeň. Valaši nastoupili ve slavnostním duelu proti Baníku Sokolov. Západočeši, hnáni snahou probojovat se do elitní šestky, drželi s domácím týmem krok do 37. minuty. Vsetín předvedl povedený závěr druhé třetiny, díky kterému si vypracoval tříbrankový náskok. Na hattrick mohl pomýšlet i vsetínský junior Matyáš Dědek, nakonec se ale mohl radovat z vítězné branky svého týmu. Dvě finální přihrávky pak zaznamenal i obránce Jakub Teper. Valaši se tak vítězně naladili na páteční derby ve Zlíně.

CHANCE LIGA - 47.kolo st 14.2.17:30
HC Baník Sokolov
6:2(2:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Kratochvil, 15. Dědek, 24. Dědek, 37. Rob (Teper), 39. Hrňa (Teper), 49. Klhůfek (Jonák) – 10. Vrdlovec (Vracovský, Tomeček), 26. Davídek. Rozhodčí: Wagner, Skopal – Vašíček, Komínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2198. Střely na branku: 43:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Š. Jenáček, Smetana (A), Staněk, Teper, Kojo, Larsen, Ondračka – Rob (A), Klhůfek, Jonák – Matějček, Hrňa (C), Holec – Kratochvil, Machala, Zabusovs R. – Půček, Dědek, Bláha.
HC Baník Sokolov: Michajlov – Rulík, M. Rohan (A), Weinhold, Bulka, Mlčák, Tureček, Maty. Beran – Davídek, T. Rohan (C), D. Novotný – Šlechta, Přikryl, Osmík – Bernovský, V. Adamec, Tomeček – Vracovský, Vrdlovec.

Hokej na dřeň aneb souboj se Sokolovem nabídl již v úvodu svižný hokej z obou stran. Vsetín se ujal vedení po dobře sehrané akci třetí útočné formace v čase 5:32. Vše začalo u obránce Jenáčka, jehož pas ve středním pásmu zpracoval Zabusovs a uvolnil na pravém křídle Matouše Kratochvila, ten si srovnal puk na holi a přesnou střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre. Třetí útočná formace byla za nedlouho blízko dalšímu zásahu, když po pokusu Machaly měl tentokrát na ose hřiště další slibnou pozici Kratochvil, ale Michajlov byl už připraven zasahovat.

Sokolov našel cestu k vyrovnání v 10. minutě, po pravém křídle vedl puk Vracovský a mezi kruhy našel Daniela Vrdlovce, jenž zamířil přesně pod horní tyč vsetínské branky. Valachům ale vedení vrátil v čase 14:09 Matyáš Dědek, vsetínský junior si puk vybojoval po nepřesnostech v defenzívě Baníku a v prostoru slotu dokázal i v pádu přesně zamířit a prostřelit Michajlova. Západočeši mohli do první sirény ještě reagovat v početní výhodě, ale Vsetín se i díky spolehlivým zákrokům brankáře Žukova ubránil.

Do druhé třetiny Vsetín nastoupil ve vysokém tempu, již po úvodním vhazování uvolnil Jonák povedenou přihrávkou na pravé straně Roba, ale úmysly vsetínského střelce přečetl Michajlov včasným sklepnutím betonů. Vsetín byl ale přeci jen za aktivní hru odměněn. Nahození Koja sice blokoval úspěšně Tomeček, ale kotouče se opět v prostoru slotu chopil Matyáš Dědek a druhou trefou v utkání poslal svůj tým do vedení 3:1.

Valaši byli na koni a na obranu Sokolova se řítil jeden útok za druhým. Západočechům však pomohlo zaváhání Jonáka ve středním pásmu, kterého využil Milan Davídek, když se rozjel vstříc Žukovovi a vsetínského brankáře prostřelil, jak se ale později ukázalo, ze strany Sokolova to bylo vše. Hosté sice srovnali tempo hry, ale pozorný Žukov čelil snahám o vyrovnání úspěšně.

Ve 37. minutě předvedl potřebný důraz ve středním pásmu Teper, když se s pukem probojoval přes Vašíčka i Weinholda a díky tomu vypracoval přečíslení, ve kterém předložil puk na ránu z voleje Luboši Robovi, vsetínský kanonýr se nekompromisně vložil do této nabídky a zaznamenal 17. trefu v sezoně. Za necelé dvě minuty připravil Teper další branku, tentokrát poslal pas na pravé křídlo, kde byl najetý Erik Hrňa a střela vsetínského kapitána na vzdálenější tyč znamenala už tříbrankový náskok pro domácí mužstvo.

Sokolov začínal třetí třetinu ve druhé početní výhodě, ale ani tentokrát mu nebylo přáno ji proměnit, Valachy opět spolehlivými zákroky držel pozorný brankář Žukov. Vsetín kontroloval závěrečnou pasáž hry, navíc se fanoušci po chybě Rulíka dočkali ukázkové souhry elitní formace, kdy Rob přes šikovné ťuknutí do puku od Jonáka uvolnil Pavla Klhůfka a vsetínský centr zamířil z pravého kruhu do růžku Michajlovovy svatyně. Vsetín tak srovnal s Baníkem účty a podruhé v sezoně jej na domácím ledě porazil rozdílem čtyř branek.