Junioři ladí formu na baráž. V dalším zápase základní části porazili Prostějov

Filip Bazala • 15.02.2013

Junioři Vsetína už mají jistotu baráže. Dohrát sezónu však musí a tak doma v rámci základní části přivítali tým Jestřábů z Prostějova. Valaši byli od úvodu lepší a dostávali se do střeleckých příležitostí. Skóre otevřel v první třetině Ondra, kterého v úvodu druhé následoval Kamil Šiafutdinov. Prostějov se však nedal lacino a po celý zápas dokázal s Valachy držet ve skóre krok. Valaši však nakonec svého soupeře udolali a zvítězili zaslouženě 4:3.

LJ - 30.kolo pá 15.2.16:30
LHK Jestřábi Prostějov
4:3(1:0, 3:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Ondra (Zvonek, Hradil), 23. Šiafutdinov (Ondra, Kohn), 26. Ondra (Koutník, Zvonek), 35. Daněk (Kývala) - 25. Zezula (Vybíral), 30. Skácel (Konečný), 47. Kovařík. Rozhodčí: Libiger – Laczko, Novák. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
VHK ROBE Vsetín: Kohn – Vašíček, Valentík, Daněk, Štrbík, Koutský Jan I., Koutník, Šiafutdinov, Kývala, Uchin, Baroš, Hradil, Žák, Ondra, Zvonek, Horák, Tobola, Báchor.
LHK Jestřábi Prostějov: Vysloužil – Janíček, Skácel, Konečný, Dufka, Koranda, Vybíral, Očenášek, Koutský Jan II., Zezula, Sekanina, Tomek, Pán, Matoušek, Kovařík, Dočkal, Prokop.

Vsetínští junioři, kteří prakticky už pouze ladí formu na jistou baráž, která je po základní části čeká. Přivítali na svém ledě tým Jestřábů Prostějov. Vsetín od začátku zápasu byl lepším týmem a brzy se dostal do vedení. V přesilové hře pálil od modré Hradil, před Vysloužilem dorážel Zvonek, kterému se ještě nepodařilo překonat hostujícího brankáře, ale následná dorážka Michala Ondry už si cestu do klece našla. První třetina patřila hlavně domácím, ale více branek Vysloužilovi nevstřelili. Kohn měl práce v brance minimálně.

V úvodu druhé třetiny se dostali Valaši do dvoubrankového vedení. Kamil Šiafutdinov si nabruslil do útočného pásma a dělovkou pod horní tyč nedal Vysloužilovi šanci. Prostějovu se bleskově podařilo snížit. Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, které do odkryté klece zakončoval Michal Zezula. Prostějov se ještě ani nedoradoval a už Vysloužil tahal další puk ze své klece. Michal Ondra dostal pas před branku Vysloužila od Martina Koutníka a pro Ondru nebyl problém vstřelit svou druhou branku v zápase.

Hosté však stále zůstávali ve hře. V polovině zápasu opět snížil prostějovský hráč, když dostal před Kohna přihrávku Kamil Skácel a vsetínský brankář inkasoval podruhé. Do vedení o dvě branky se dostali domácí před koncem druhé třetiny, když se před Vysloužilem utvořil chumel, ze kterého se dostal puk na modrou čáru, kde najížděl Josef Daněk a tvrdou ranou poslal puk do klece Prostějova počtvrté.

Hosté opět snížili na rozdíl jediné branky, když se vsetínským podařilo obdržet vlastní branku. Richard Kovařík přihrával přes brankoviště Kohna, kde si nešťastně tečoval puk do vlastní klece Petr Hradil. Hra se přitvrdila a hosté se víc a víc snažili srovnat stav a zabojovat o body. Jenomže Prostějov hodně času strávil na trestné lavici a do tlaku už se prakticky nedostal. Vsetín tak uhájil těsné, ale zasloužené vítězství 4:3.