Mladší dorostenci rozstříleli Havířov a zvítězili již poosmé v řadě

Filip Bazala, Tomáš Vlček • 27.02.2011

Mladší dorostenci opět potvrdili svoji formu, když dnes po poledni rozstříleli Havířov poměrem dva - osm. Začátek zápasu ovšem patřil domácím, když se v sedmé minutě trefil Pastrňák, avšak o čtyři minuty později zamířil přesně Žabčík a nastartoval tak kanonádu Valachů, kterou korunoval osmou trefou ve třetí třetině Kuchařík. Vsetínští mladíci tak zvítězili po osmé řadě a příští neděli 6.3. se pokusí vítěznou sérii prodloužit na devět utkání, když na svém ledě přivítají lídra východní tabulky HC Vítkovice Steel.

EMD - 31.kolo ne 27.2.
AZ Havířov
2:8(1:2, 1:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Pastrňák (Heinzl), 30. Kotala (Pastrňák) - 11. Žabčík, 17. Abdul (Hryciow, Kuchařík), 27. Děrkas (Žabčík, Abdul), 28. Helešic (Žabčík), 35. Kohout (Hajda), 41. Forch (Kohout), 48. Kohout (Helešic), 50. Kuchařík (Abdul) Rozhodčí: Michálek - Čaja, Hála. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 27:36. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:8.
AZ Havířov: Polouček (28. Vrána) - Heinzl, Kalus, Chroboček, Potočný, Gawlas, Polak E. - Caruk, Šmíd, Pastrňák, Kotala, Carbol, Synek, Fejko, Bednář, Spratek, Polak R., Puffer.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda (Vlach) - Ščotka, Žabčík, Hryciow, Vašíček, Sklalák, Hajda, Svozílek - Grygar, Motloch, Forch, Abdul, Hořanský, Kuchařík, Kohout, Děrkas, Helešic, Christov.

Zápas začal velmi svižně, protože již od 2. minuty hráli domácí přesilovku, ale i přesto, že dostali hosty pod tlak, nebyli v ní úspěšní. Po jejím skončení to byli naopak vsetínští, kdo sevřel svého soupeře v jeho obranném pásmu. Jenže v 7. minutě se hra přenesla před vsetínskou branku a po střele Adama Heinzla dorážkou z blízka otevřel skóre zápasu David Pastrňák . Branka hosty vyburcovala ke zvýšené aktivitě a Ondřej Polouček v domácí svatyni měl v následujících minutách rozhodně co dělat. Odolával až do 11. minuty, ale pak se před ním v přesilovce objevil osamocený Zbyněk Žabčík a šťastně vyrovnal.

Také tato branka jakoby vyburcovala k větší aktivitě tým, který inkasoval. Jenže několik pěkných akcí domácí buď nedotáhli do úspěšného konce, nebo hosty zachránil gólman Miroslav Svoboda. To vsetínští svou další šanci v 17. minutě využili. Opět z blízka se prosadil Jindřich Abdul a Valaši šli v zápase do vedení. Poslední 2 minuty třetiny se díky domácí přesilovce odehrály téměř celé ve vsetínském obranném pásmu, ale protože si hráči AZetu spíše přihrávali, nebo jejich střely nebyly přesné, skóre se nezměnilo.

Druhou část zápasu začali domácí s viditelnou snahou vyrovnat, ale vsetínská opora mezi tyčemi Svoboda byl několikrát proti a se všemi střeleckými pokusy si poradil. Ještě lepší šanci na opravu skóre dostal AZet na počátku 25. minuty. Za faul kolenem na obránce Davida Chrobočka šel zpytovat svědomí na trestnou lavici Hořanský, ale následující minuty přinesly domácím jen smutek. Jednak zraněný domácí obránce opustil led pouze s pomocí spoluhráčů a už se do hry nevrátil, jednak ve své přesilovce chybovali na modré a po faulu o výhodu jednoho muže přišli. Na počátku oslabení, které přišlo po krátké hře ve čtyřech, sice ještě zahrozila dvojice Pastrňák – Heinzl, ale pak už se opět z blízka prosadil Zdeněk Děrkas a bylo to 1:3. Domácí se ani nestačili pořádně z této lapálie vzpamatovat a za 25 vteřin je prakticky dorazila tvrdá střela Martina Helešice, která skončila počtvrté v Poloučkově síti.

Havířovská střídačka na to reagovala střídáním brankářů a nově nastoupivší Lukáš Vrána musel hned po minutě čelit trestnému střílení. Hořanského vychytal a dal tak AZetu šanci dál se rvát o výsledek. Jak moc velcí bojovníci havířovští jsou se ukázalo hned za další minutu. Dvojice Kotala – Pastrňák nic nedbala na převahu Vsetínských kolem jejich branky a poté co David Pastrňák proti nim vybojoval puk, využil jeho skvělou přihrávku zpoza branky Jakub Kotala střelou pod víko ke snížení na 2:4.

Následující minuty přinesly hru ve výborném tempu a se zajímavými situacemi na obou stranách. Postupně se však převaha a šance převažovaly na stranu Valachů. Ve 33. minutě ještě při jejich akci 2 na 1 zabránil přihrávce před poloodkrytou branku neuvěřitelnou rybičkou David Pastrňák, ale za dvě minuty vsetínští Ondřejem Kohoutem potřetí v zápase využili přesilovku a bylo to opět o tři branky. A jak silní jsou Valaši v této herní dovednosti se AZet přesvědčil ve druhé části ještě jednou, konkrétně od 37. minuty, ale tentokrát Lukáš Vrána v domácí brance čaroval a tak se už do sirény skóre nezměnilo.

Jestli měli domácí do úvodu třetí třetiny připravený nějaký plán na zvrat v zápase, tak se sami o jeho naplnění připravili. Už za 20 vteřin totiž po chybě na útočné modré dovolili Martinu Forchovi nejen se dostat do úniku, ale také vystřelit a svůj pokus i dorazit do sítě – 2:6. Utkání bylo rozhodnuto, ale přece jen se v něm pár zajímavých momentů ještě vyskytlo. Na domácí straně to byla několikrát pohledná ale neefektivní kombinace Kotaly s Pastrňákem a na hostující straně dvě branky.

Ve 47. minutě se prosadil střelou z blízka nad brankáře podruhé v zápase Martin Kohout a o necelé dvě minuty později hostující kapitán Lukáš Kuchařík, který dostal puk do branky při svém nájezdu za strany odrazem o výstroj Lukáše Vrány. V poslední minutě se do sebe ještě krátce pustili havířovský Kalus se vsetínským Žabčíkem, ale na výsledku utkání se už nezměnilo nic. Hosté v něm zvítězili zaslouženě, zejména díky skvělým přesilovkám a většímu důrazu před brankou.

Martin Janeček (HC AZ Havířov):
Dnes jsme narazili na výborného a rozjetého soupeře. Kromě momentu, kdy jsme šli do vedení, byl soupeř lepší v pohybu i herních činnostech. Zápas se zlomil v naší přesilovce, když jsme po ztrátě pásma udělali faul a v následném oslabení dostali gól na 1:3 a hned poté na 1:4. Vítězství soupeře je naprosto zasloužené.