Mladší dorostenci v posledním zápase roku vybojovali vítězství proti Havířovu

Filip Bazala • 20.12.2010

Mladší dorost Vsetína splnil svůj úkol a v posledním zápase roku porazil na domácím ledě AZ Havířov 3:1. Utkání měli téměř po celou dobu ve svých rukou a díky výbornému výkonu si tak zaslouženě vybojovali tři body a udělali radost nejen trenérům Žilkovi a Štraubovi, ale všem, kdo fandí vsetínskému hokeji. První utkání roku sehrají ml. dorostenci 6.1.2011. na ledě lídra tabulky a to ve Vítkovicích.

EMD - 22.kolo ne 19.12.13:00
3:1(0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky Vsetína: 22. Žabčík (Hořanský), 35. Helešic (Vašíček), 48. Děrkas (Forch, Ščotka). Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda (Vlach) - Vašíček, Žabčík, Ščotka, Svozílek, Hryciow, Hajda, Skalák, Hořanský, Helešic, Kohout, Grygar, Motloch, Kuchařík, Forch, Děrkas, Tydlačka.
AZ Havířov: Šimeček - Potočný, Heinzl, Gawlas, Chroboček, Polak, Bahounek, Trombik - Fejko, Pořízek, Synek, Carbol, Šmíd, Caruk, Sonnek, Kurovský, Puffer, Bednář.

Do posledního utkání roku vstoupili lépe domácí, kteří potvrdili pravidlo domácího kluziště a vlétli na hosty z Havířova. Jejich snažení ovoce nepřineslo a tak se hosté mohli také více pustit do útočných šancí a od poloviny první dvacetiminutovky už bylo k vidění vyrovnané utkání na obou stranách. Branku se nikomu vstřelit ovšem nepodařilo a do druhé třetiny se šlo se stejným skórem jako na počátku utkání.

Do druhé části vstoupili lépe domácí a rychlou brankou po trefě Žabčíka se dostali do vedení 1:0. Ve 32. minutě mohli domácí vést už o dvě branky, když bylo nařízeno trestné střílení proti hostujícímu týmu. Naštěstí pro hosty vsetínští tuto akci nevyužili, ale o tři minuty později si to vynahradili při přesilové hře, kdy se přesně trefil Helešic a Vsetín šel do vedení 2:0. Hosté vycítili, že pokud nedají do konce třetiny branku, tak se jim zápas bude ve třetí třetině horko těžko otáčet a tak ve 38. minutě dokázali snížit na 2:1. To bylo ze druhé třetiny vše a šlo se do kabin.

Třetí část začala lépe pro hosty, ale jejich zvýšená aktivita a snaha pro ně bohužel neskončila tíženou brankou, ale naopak. Ve 48. minutě se trefil za domácí Děrkas a to Havířovské mladíky položilo na zem. Hosté se dále snažili skórovat, ale vše dokázal pokrýt výborný gólman domácích Svoboda. Ani závěrečná power play se gólu nedočkala a tak skončilo utkání 3:1 pro domácí a ti si zaslouženě v posledním zápase roku vybojovali 3 body.