Starší dorost ztratil dobře rozehraný zápas s Havířovem

Radek Bařina • 02.11.2012

Zbytečnou prohru si připsali dorostenci VHK v domácím duelu s Havířovem. Vsetín přitom vstoupil do zápasu lépe a po brance Tydlačky a zásahu Adama Hořanského z trestného střílení vedl po první třetině 2:0. Druhé dějství ale patřilo Havířovu, který dokázal, byť za sporných okolností, snížit a zaděláno tak bylo na drama. To se také dostavilo, když hosté dvěma góly rychle otočili skóre. Vsetín sice vyrovnal, hned vzápětí ale znovu inkasoval a důraznější AZ si svůj náskok již pohlídal. Po prohře 3:4 tak putují všechny body do Havířova.

ESD - 17.kolo pá 2.11.16:30
3:4(2:0, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 2. Tydlačka (Račický), 11. Hořanský (pen.), 54. Ščotka (Tydlačka, Račický) - 33. Bednář, 44. Caruk (Sonnek), 51. Sonnek (Bednář, Gola), 54. Gola (Synek, Orság). Rozhodčí: Šutara - Havlík, Štěpán. Vyloučení: 6:5 navíc Kuchařík (VSE) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.
VHK ROBE Vsetín: Gottwald - Hajda, Žabčík, Hohl, Světlík, Svozílek, Vašíček, Hryciow, Ščotka - Pancza, Račický, Forch, Mikula, Tydlačka, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Willert, Hořanský, Rod.
AZ Havířov: Sroka (11. Turšner) - Bahounek, Heinzl, Kalus, Adamík, Chroboček, Potočný V., Potočný J. - Polak R., Orság, Pořízek, Carbol, Sonnek, Polak E., Gola R., Bednář, Synek, Gola P., Caruk.

Vsetínští starší dorostenci do utkání vkročili pravou nohou a už ve druhé minutě se radovali z první branky. Ondřej Tydlačka si po pravé straně najel až před branku Sroky, kterého bekhendovou střelou pokořil, a domácí se mohli radovat. Následující minuty se hra uklidnila, přičemž oba týmy pozorně bránily a čekaly na chybu soupeře. Až v polovině třetiny přišla chyba hostů a do samostatného úniku se řítil Hořanský. Vracející se Robin Gola vsetínského nájezdníka fauloval a sudí Šutara nařídil trestné střílení. Adam Hořanský se jej zhostil na výbornou a poslal střelou mezi betony Valachy do dvoubrankového vedení.

Brankář Sroka po tomto gólu opustil svou klec a nahradil jej Josef Turšner. Vsetín okamžitě testoval nového brankáře v bráně, ale Turšner všem pokusům hravě odolal. Hosté se výrazněji dostali ke slovu v sedmnácté minutě, kdy v akci dva na jednoho vzal na sebe zodpovědnost Carbol, ale na dobře stojícího Gottwalda nevyzrál. Do konce třetiny se nic zásadního nestalo a svěřenci trenéra Weintritta odcházeli do kabin spokojeni, protože vedli 2:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, které nastartovala přesilovka, ale Gottwald si prozatím s pokusy hostů dokázal poradit. S narůstajícím časem stoupala i aktivita hostů, vsetínský gólman musel řešit řadu ošemetných situací. Největší šance Havířova přišla v devětadvacáté minutě, kdy sudí Šutara nařídil druhé trestné střílení zápasu. Toho se zhostil faulovaný David Blahounek, který zakončil dobře, ale trefil jen tyč Gottwaldovy brány. Ve třiatřicáté minutě ale už přišlo snížení, když po závaru před brankou dotlačil puk do vsetínské klece Lukáš Bednář.

Domácí proti této brance protestovali, protože ji hosté dosáhli až po písknutí hlavního sudího, ten ale i tak branku uznal. Aktivitu hostů utnula vsetínská přesilovka, ale v té si Vsetín nedokázal vypracovat žádnou větší šanci. Hosté se snažili vstřelit vyrovnávací branku, ale brzdily je oslabení, které Vsetín nedokázal trestat. Po čtyřiceti minutách byl tedy stav 2:1.

Třetí dvacetiminutovku začali domácí brankovou příležitostí, když Grygar našel před Turšnerem Forcha, ale jeho pokus těsně nad ledem hostující brankář pohotově vykopl. Místo navýšení náskoku domácích tedy přišlo vyrovnání. Protiútok Havířova po střele Sonneka proměnil ve vyrovnávací branku Martin Caruk. Hosty branka nakopla a začali být na ledě viditelně lepším týmem. V polovině třetiny se už AZet dostal do vedení. Po prohraném souboji v rohu kluziště našel Bednář před Gottwaldem osamoceného Sonneka, který střelou z první trefil volný prostor u tyče. Vsetínu se podařilo zanedlouho vyrovnat v přesilové hře, kdy zpoza brány Tydlačka našel v mezikruží přihrávkou Jana Ščotku, který přesnou ranou k tyči srovnal stav zápasu.

Domácí se dlouho neradovali. Hosté z dalšího útoku opět skórovali zásluhou Robina Goly, který po přihrávce od Synka z bezprostřední blízkosti propálil Gottwalda. Domácí si v závěru ještě vytvořili tlak, ale ani ve hře bez brankáře už Turšnera nepřekonali a Havířov si tak ze Vsetína odvezl tři body.

Jiří Weintritt (VHK Vsetín): „Bylo vidět, že hrají sousedé z tabulky. Po první periodě, kterou jsme měli jasně pod kontrolou, jsme urazili hokejového boha a k výkonu z první třetiny už jsme se bohužel nevrátili. Já i asistenti jsme upozorňovali hráče, že Havířov není tým, který se vzdává, ale bohužel jsme neměli pochopení.“

Martin Janeček (AZ Havířov): „Špatně jsme přistoupili k zápasu, i když jsme věděli, že nás čeká zvedající se Vsetín. Poslední zápasy jsme měli menší deku, když se nám rozbila sestava, ne co se týče počtu hráčů, ale zranili se nám centři a naše hra nabyla úplně jinou tvář. Po první třetině bylo v kabině rušno, ale od druhé třetiny jsme se zvedli, dali jsme gól na 1:2 a obrovskou vůlí po vítězství i s notnou dávkou štěstí jsme nakonec ubránili výsledek 4:3.“