Starší dorostenci sebrali Havířovu bod

Václav Trávníček • 06.10.2012

Vyrovnané utkání sehráli v sobotu odpoledne starší dorostenci Vsetína v Havířově. Tamnímu AZetu nasázeli tři branky, ale to stačilo jenom na remízu po základní hrací době. Protože prodloužení rozuzlení nepřineslo, přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí a tak bonusový druhý bod připadl jim. Valaši zažili relativně úspěšné dvoukolo, když o víkendu získali do tabulky celkem čtyři body.

ESD - 10.kolo so 6.10.13:30
AZ Havířov
4:3sn(2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Kotala (Bednář, Gola P.), 12. Fejko (Sonnek, Pořízek), 60. Synek (Fejko), 65. Synek - 8. Hryciow (Tydlačka, Sčotka), 14. Rod, 54. Grygar (Forch).
AZ Havířov: Sroka (od 20. Šimeček) - Chroboček, Kalus, Adamík, Potočný J., Potočný V., Heinzl, Bahounek, Dudek - Gola P., Bednář, Orság, Šmíd, Fejko, Pořízek, Carbol, Caruk, Synek, Sonnek, Gola R., Kotala.
VHK ROBE Vsetín: Gottwald (nájezdy - Vlach) - Hajda, Žabčík, Běhula, Svozílek, Hryciow, Ščotka, Januška - Pancza, Christov, Forch, Světlík, Mikula, Tydlačka, Kuchařík, Grygar, Willer, Rod.
Do utkání vlétl Havířov jako blesk, již po 46 odehraných vteřinách se radoval z gólu. To JAKUB KOTALA vystřelil povedenou střelu z mezikruží – 1:0. Vsetím se do větší šance dostal v 5. minutě, když Světlík prověřil Sroku. V 7. minutě usedl na trestnou lavici Patrik Gola a toho dokázal Vsetín o minutu později využít. MICHAL HRICIOW se prosadil z velkého úhlu, když se trefil přesně do místa, které tam Sroka měl u své levé tyčky – 1:1.

V 11. minutě šikovně tečoval Hajdovu střelu Pancza, puk se ale odrazil mimo tři tyče. O minutu později přišla chvíle Kryštofa Fejka, který ve středním pásmu chytře nadzvednul hůl protihráči, čímž se puk dostal až k Janu Sonnkovi, který puk předložil zpátky KRYŠTOFU FEJKOVI a ten už Gottwalda dokázal prostřelit – 2:1. Vsetín, ale dokázal poměrně rychle reagovat, ve 14. minutě využil FRANTIŠEK ROD hrubé chyby havířovského obránce, který promáchnul puk, když ho dojížděl, a pro Roda už nebylo těžké zavěsit – 2:2!

V 16. minutě zahrozil vsetínský Hajda i Pancza, oba ale Sroka dokázal vychytat. Do druhé třetiny už ale nastoupil do branky Kamil Šimeček, který zachytal výborně proti Vítkovicím. Ve 22. minutě se dostal Pancza až před Šimečka, ale nemohl najít místo u tyčky, kde by mohl puk procpat, Šimeček si vyjel a naprosto mu to znemožnil. V polovině utkání byl Havířov častěji na puku, ale žádnou výraznou šanci nezískal.

Naopak se dostal Vsetín do větších příležitostí, ale velkou šanci měl až v závěru třetiny, když René Pancza ujel až do šance, ale Šimečka nepropálil. V 46. minutě VHK Vsetín zahrozil, když střelu Jiřího Hajdy vyrazil Šimeček svým pravým betonem. Po něm ani Ščotka, ani Forch nenašli recept na brankáře Havířova. V 52. minutě se prodral mezi hráči a poté také za obranu Jakub Kotala, který ale o puk přišel v poslední chvíli, nemohl už zakončit a skončil i s brankářem Gottwaldem v kleci. Od 54. minuty ale bylo o drama postaráno. Erik Christov se dostal do dvojnásobné šance před ležícím Šimečkem v brankovišti, ale ani po tomto velkém závaru ještě branka nepadla.

V 54. minutě už to Vsetínu vyšlo! Krásnou přihrávku dostal ONDŘEJ GRYGAR, který blízko zadní tyčky prostřelil Šimečka zápěstím – 2:3. Po této brance, kterou dal Grygar, mohli hosté odskočit i do dvoubrankového vedení. Erich Christov, ale ze samostatného střílení nedokázal Šimečka prostřelit. V 56. minutě mohl vyrovnat Radek Pořízek, jenže brankář Gottwald včas vystrčil svůj beton. V poslední minutě třetí třetiny se po faulu Ščotka dostal AZ do přesilové hry, kterou umocnil ještě odvoláním brankáře! Vsetín na tento okamžik nebude vzpomínat dobře, protože 8 vteřin před konce třetí třetiny, se dostal puk na volného DOMINIKA SYNKA, který se trefil nekompromisně a dokonale pod horní tyčku – 3:3!

V prodloužení hrál Havířov další přesilovku, když se Grygar srazil s havířovským brankářem a musel usednout na dvě minuty za nedovolené bránění. AZ se dostal do tlaku a držel Vsetínské uzamknuté v pásmu, ale žádnou povedenou střelu, kterou by ohrozil Vsetín, nevymyslel. Pár vteřin před koncem prodloužení usedl na trestnou lavici ještě Gola, ale to už nic neměnilo na tom, že se jely nájezdy.

První série branku nepřinesla, na obou stranách se vyznamenali brankáři. Druhá série už ale přinesla zlom. Vsetín neproměnil a DOMINIK SYNEK si najel po levé straně a prostřelil, na nájezdy chytajícího Vlacha, mezi betony – 4:3! Vsetín už pak neproměnil, když dokázal po blafáku znemožnit vstřelení branky Šimeček, jak jinak, než opět svým betonem!

Martin JANEČEK (trenér AZ Havířov): „Na našich hráčích bylo vidět velké uspokojení po včerejším výsledku. Jak už jsem řekl před sezonou, my jsme mužstvo, které pokud nebude bruslit a nebude stoprocentně v pohybu – budeme průměrní až podprůměrní. To se dneska také ukázalo, myslím si, že Vsetín taky nebyl v bůhví jakém laufu a my jsme to neuměli využít. Hráli jsme příliš profesorský hokej, šlo se až do prodloužení. S tím, že jsme, ale v závěru třetí třetina zahráli dobře a důrazně powerplay. Na nájezdy to byl zase vabank, tak jako minulý týden se Zlínem. Minule jsme vabank prohráli, dnes díky vynikajícímu Šimečkovi a brance Dominika Synka, vyhráli na nájezdy.