Valaši opět otočili vývoj utkání a postupují do finále!

Ondřej Slováček • 18.03.2017

Emotivní utkání, jež nabídlo na dvě desítky osobních trestů, skončilo lépe pro hokejisty ze Vsetína. Valaši v něm již tradičně dotahovali úvodní náskok Drtičů, který však dokázali ještě do konce druhé periody zvrátit na vlastní stranu. Bojovným výkonem se zelenožlutí prezentovali i v poslední třetině, ve které přidali do Kotvanovy svatyně další tři zásahy a po závěrečné siréně mohli slavit vítězství 5:2 i se svými fanoušky, kteří na jih Moravy přijeli opět v řádů stovek! Vsetínští momentálně vyhlíží svého finálového soka, kterým se v pondělí stane buď ostravská Poruba nebo Draci ze Šumperka.

2. liga - SF4 so 18.3.17:00
SHK Hodonín
2:5(0:0, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 31. Haloda M. (Miklík, Matula), 41. Kadlec (Pokorný, Kužílek) – 35. Kolařík (Janáček, Vávra), 38. Finsterle (Zúbek), 41. Finsterle (Luka, Kucharczyk), 48. Kajaba (Čuřík), 60. Kajaba (Kucharczyk). Rozhodčí: Zbořil, Přikryl – Novotný, Axman. Vyloučení: 10:10, navíc Vrána + Hajný (HOD) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2722. Střely na branku: 23:38. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5.

SHK Hodonín: Kotvan – Haloda M., Polesný, Pokorný P., Kužílek, Potechin, Loginovskij, Miklík, Weber – Jurča, Vaněk, Vrána – Kadlec, Peš. Matula – Hajný, Charvát, Kuba – Černohous, Venclík, Hložánek
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Jeník, Teper, Čech, Janáček, Ostrčil, Mojžíš, Hryciow – Luka, Kucharczyk, Finsterle – Kolařík, Vávra, Zúbek – Kajaba, Šilhavý, Čuřík – Vítek, Pokorný, Hořanský.

Na čtvrté utkání dorazilo do ochozů hodonínského zimního stadionu 2722 diváků a oba fanouškovské tábory dopomohly k tomu, že i tento duel doprovázela velmi dobrá atmosféra. V první třetině se však skóre neměnilo, i když v závěru periody byli hosté prvnímu gólu velmi blízko, Kotvan ale všechny šance Valachů zneškodnil.

V šestadvacáté minutě byl gólu blízko vsetínský Teper, rána hostujícího zadáka se ale zastavila o tyč za Kotvanovými zády. Skóre se tak měnilo až v polovině duelu, kdy se domácím naskytla možnost dvojnásobné přesilové hry. Miklík vyzval na modré čáře Marka Halodu, který střelou z první překonal Šurého ranou k bližší tyči.

Valaši ale přispěchali s brzkou odpovědí. O čtyři a půl minuty později, kdy Jan Kolařík prostřelil přesouvajícího se Kotvana. O dvě minuty později přišel další zásah z hole Vsetína, o který se tentokrát postaral Lukáš Finsterle, jemuž se podařilo dorazit vyražený kotouč až za záda hodonínského golmana. Po dvou třetinách tak byl stav 1:2 pro hosty.

Hned z kraje poslední části si Vsetín vytvořil tlak, na jehož konci bylo opět úspěšné zakončení z hole Lukáše Finsterleho a Valaši již vedli o dvě branky. Vzápětí se ale Baník dostal zpět do zápasu, když Jakub Kadlec v čase 41:00 bleskově využil přesilovou hru. A o chvíli později už mohlo být i vyrovnáno, ale Kužílkova střela mířila těsně nad Šurého svatyni.

Rozhodující chvíle utkání přišla v polovině osmačtyřicáté minuty. Hosté vyhráli buly v útočné třetině, puk se dostal na hůl René Kajaby, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a kotouč zastavila až síť domácí brány. Čtvrtý gól hosty uklidnil. V poslední desetiminutovce se ještě museli činit rozhodčí, kteří oběma týmům během minuty a půl rozdali celkem dvanáct dvouminutových a jeden osobní desetiminutový trest.

V úplném závěru se domácí ještě pokusili o zázrak ve hře bez brankáře, na zdramatizování už ale hodonínským hokejistům nezbýval dostatek času ani sil, a René Kajaba dvaačtyřicet vteřin před třetí sirénou gólem do prázdné brány zpečetil výhru a postup Vsetína. Po utkání si oba celky vyslechly zasloužený potlesk od svých příznivců. Tato série totiž byla bezesporu ozdobou letošního druholigového playoff.

Stanislav Beťko (Hodonín):
Chtěli jsme dnes favorita potrápit a pokusit se o to, abychom sérii ještě vrátili do Vsetína. Do pětatřicáté minuty se nám to dařilo, ale pak už nám, jak se říká, začala docházet šťáva. Ukázalo se, že Vsetín má kvalitní a profesionální tým, na rozdíl od našich kluků, z nichž naprostá většina musí chodit při hokeji i do své práce. Mám trochu těžké srdce na konec druhého zápasu, ta série se mohla klidně vyvíjet jinak… ale stalo se. Myslím si ale, že nikdo z kluků, se nemá absolutně za co stydět a já bych jim chtěl nejen za playoff a sérii se Vsetínem, ale za celou sezonu poděkovat. Budovali jsme v podstatě nový tým, složený převážně z mladých hráčů, kteří se rvali o každou píď ledu a to, co nám chybělo v hokejovosti, to jsme doháněli bojovností a srdíčkem. Sezona byla úspěšná. Probojovali jsme se až do semifinále, kde jsme potrápili největšího favorita. Povedlo se nám přilákat na stadion fanoušky, snad po deseti letech bylo na zápase skoro dva tisíce osm set lidí, kterým tímto děkujeme za podporu v celé sezoně.

Luboš Jenáček (Vsetín):
Pomalu jsme se rozjížděli. Zpočátku jsme neměli takový pohyb, jako v těch předešlých dvou utkáních. Měli jsme i hodně vyloučených, proto bylo utkání zbytečně nervózní. Od momentu, kdy jsme otočili utkání z 0:1 na 2:1, jsme byli při hře pět na pět lepším mužstvem. Přehrávali jsme Hodonín, kterému trošku docházely síly, a to se projevilo v samotném závěru. Pak jsme si zápas zkomplikovali vyloučením na dvě plus dvě minuty, při němž domácí snížili. Naštěstí jsme ta další oslabení ubránili dobře a dovedli jsme zápas do vítězného konce. Hodonín byl pro nás dobrým, těžkým soupeřem, který nás prověřil. Klíčovým zápasem celé série byl ten druhý na hodonínském ledě, na který jsme se po prohraném domácím utkání dokázali namotivovat a zvítězit. Chtěl bych také poděkovat našim skvělým fanouškům, ti byli vždy šestým hráčem na hřišti. Na chvíli si odfrkneme a pak se připravíme na finále, které chceme samozřejmě vyhrát.