Vsetín na úvod týdne těsně podlehl rezervě Dynama

Jan Tajzler • 13.11.2023

Po reprezentační přestávce se hned v pondělí znovu rozjela Chance liga. Valaši zajížděli na východ Čech k duelu s rezervou pardubického Dynama. Trenéři znovu museli improvizovaně skládat útočné formace. Na úvodní branku se v Chrudimi čekalo až do druhého dějství, kdy se prosadili domácí, aby pak vyrovnání obstaral Vít Jonák. Třetí třetina přinesla domácímu výběru možnost tří přesilových her, Valaši se sice ubránili, ale rozhodující trefě z hole Vojtěcha Tvrdíka nezabránili. Z Chrudimi se tak Vsetínští vracejí bez bodu.

CHANCE LIGA - 20.kolo po 13.11.18:00
HC Dynamo Pardubice "B"
2:1(0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Urban (Nedbal, J. Mikyska), 55. Tvrdík (Pochobradský) – 33. Jonák (Rob). Rozhodčí: Svoboda, Bejček – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 611. Střely na branku: 20:18. Zblokované střely: 10:9. Vhazování: 26:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Dynamo Pardubice "B": Honzík – Hrádek, Zdráhal, Nedbal, Chabada, Tvrdík, Voženílek – Hrníčko, Rákos (A), Rohlík – Pochobradský, J. Mikyska, Urban – Žálčík (A), Kaut (C), Kaplan – Lichtag, Herčík, Rouha – Zeman.
VHK ROBE Vsetín: Žukov – Ďurkáč, Staněk, Smetana (A), Ondračka, Larsen, Kojo, Š. Jenáček – Rob (A), Klhůfek, Jonák – Hrňa (C), Dědek, Hořanský – Jandus, Kern, Š. Bláha – Petrovický, Kratochvil, A. Koláček.

První třetina nabídla minimálně územní převahu pardubického celku. Vsetínská obrana musela být v úvodních minutách na pozoru a v čele s brankářem Žukovem se ji dařilo eliminovat aktivní střelbu ze strany domácích hráčů. Valaši poprvé výrazněji brankáře Honzíka ohrozili až v 10. minutě, kdy si po individuálním průniku vypracoval palebnou pozici ve slotu Jandus. Následně se do první vážnější příležitosti dostali domácí, Urban s Mikyskou ujížděli do přečíslení dva na jednoho, Mikyska chtěl zpětnou přihrávkou vyšperkovat pozici pro Urbana, ale finální přihrávku zablokoval Ondračka a měl i trochu štěstí, že kotouč zamířil o pár centimetrů mimo branku Vsetína.

Dynamo bylo nadále aktivní a snažilo se Valachy dostat pod tlak. V závěru první třetiny se ještě Herčíkovi podařilo na hranici vsetínského brankoviště uvolnit Lichtaga, ale ten zamířil pouze do připraveného brankáře Žukova. Po úvodních dvaceti minutách tak v Chrudimi panoval bezbrankový stav.

Prostřední dějství nabídlo odlišný obraz hry. Valaši se sice v úvodu druhé třetiny museli vyrovnat s inkasovanou brankou, tu obstaral Tomáš Urban, jež se chopil odraženého puku ve středním pásmu, dostal se na levý kruh a prudkou střelou k tyči překonal Žukova. Pak si Vsetín ještě komplikoval cestu za vyrovnáním díky vyloučení Staňka. V přesilové hře zakončoval pohlednou kombinaci ze slotu Rákos, ale branku Vsetína přestřelil. V samotném závěru přesilové hry Dynama se do šance dostal Vsetín, Smetana odstavil od puku Herčíka a našel před brankou Janduse, ten ale ani ve druhé slibné příležitosti v zápase nepřekonal připraveného Honzíka.

Vsetín ale postupně zlepšoval hru směrem do útoku. Přesilovou hru sice nevyužil, ale v čase 32:34 se vyrovnávací branky dočkal. Vít Jonák si nachytal puk na příklep na vrcholku levého kruhu, tuhle jeho ránu ještě Kaplan srazil, ale ihned se ke kotouči dostal Rob, který jej nahodil na branku Honzíka, Jonák nejprve ve snaze usměrnit kotouč trefil beton Honzíka, ale napodruhé už uklízel puk do prázdné pardubické klece. Obrat ve skóre mohli Valaši zaznamenat díky přečíslení Hrni s Hořanským, vsetínský kapitán volil střelu z pravého kruhu a Honzík domácí tým podržel. Zelenožlutí byli nadále aktivní, ale do druhé sirény už se skóre neměnilo.

Vsetín mohl hned na startu třetí třetiny skóre otočit, Jandus připravil slibnou pozici pro Kerna, tomu ale kličko do bekhendu nevyšla, když ji dokázal přečíst pozorný Honzík. Valaši následně museli čelit dvěma po sobě jdoucím početním výhodám Dynama, ale ubránili se. Naopak ve vlastní početní výhodě se Vsetín ani napodruhé neprosadil. Pak měli Východočeši i třetí přesilovou hru během třetí třetiny, ale znovu vyšly naprázdno. Vzápětí v 55. minutě se ale dostavila kýžená trefa Dynama, když nadvakrát prostřelil skrumáž hráčů před Žukovem Vojtěch Tvrdík. Vsetín samozřejmě s blížícím se koncem základní hrací doby hru otevřel, více než minutu před třetí sirénou odvolal Žukova z branky, ale na vyrovnání nedosáhl. Rezerva Dynama tak poprvé slaví vítězství nad Vsetínem.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): „Já jsem hrozně rád, že při premiéře na střídačce se povedlo získat tři body, obzvlášť proti tak kvalitnímu soupeři, jako je Vsetín. Velká pochvala do kabiny, byl to velmi dobrý bojovný výkon. Samozřejmě, mělo to nějaké chybky, obzvlášť ve druhé třetině, kdy jsme na chvilku vypadli z rolí a ztráceli zbytečně kotouče ve středním pásmu. Ale jinak, když to vezmu komplexně, tak to byl velmi dobrý, bojovný, týmový výkon. Opravdu si cením toho, že jsme doma získali tři body proti kvalitnímu soupeři."

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): „Utkání začalo ve svižném tempu a domácí měli více střel v první třetině, ale od druhé třetiny jsme převzali iniciativu a měli jsme za stavu 1:1 zvýšit vedení ze dvou vyložených šancí. To se nám bohužel nepovedlo. Ve třetí třetině jsme pokračovali v mírné převaze, ale tři naše vyloučení nás zbrzdila a soupeř dal šťastný gól."