Chraň bůh, že máme Tesila, velebil střelce vítězné branky Hrňa

Michal Veselý • 19.02.2009

V s e t í n – Velice kvalitní utkání bylo k vidění ve středu na Lapači mezi šestým Vsetínem a prvním Šumperkem. Valaši nevstoupili do zápasu dobř, a brzy prohrávali o dvě branky. Jiskřičku naděje vykřesal prvním šťastným gólem útočník Erik Hrňa. Když ve druhé třetině obránce Šimek vyrovnal, vypadalo to, že se chystá obrat. Ten se prozatím nekonal, Draci ujeli do přečíslení, které chladnokrevně zakončil Stejskal.

Za stavu 2:3 se šlo i do kabin. Ve třetí dvacetiminutovce si štěstí opět našlo Hrňu, který tečí bruslí Černého střely vyrovnal. Největší paráda ale přišla v 52. minutě, kdy se v samostatném nájezdu nemýlil Daniel Tesařík, jeho střela do šibenice byla ozdobou zápasu. „Chraň bůh, že máme Tesila, který vstřelil krásný vítězný gól," chválil svého spoluhráče střelec dvou branek.

„Je to super, porazili jsme jeden z nejlepších mančaftů ve druhé lize. Říká se o nich, že je to pomalu prvoligový tým, takže jsme moc rádi, že jsme je porazili. Je to už podruhé v sezóně, co se nám to povedlo. Poprvé to bylo se štěstím v prodloužení. Dnes to už bylo za tři body, podržel nás Lukáš Plšek,“ hodnotil zápas jeden z hrdinů zápasu Erik Hrňa. Vítězství je hodně cenné, protože tabulka kolem šestého místa je hodně vyrovnaná, což potvrzuje sám i vsetínský křídelník. „Vítězství má velkou cenu, pořád jsme prohrávali a soupeř je kvalitní. Tabulka je hodně našlapaná a po jedné porážce bychom mohli spadnout klidně i o tři místa dolů. Jsme rádi, že jsme to uhráli a držíme pozici.“

Dvě branky si připsal na svůj gólový účet Erik Hrňa a oba zásahy by se daly zařadit do kategorie šťastné. „Dnes to byly hodně šťastné branky. Štěstí se mě dnes opravdu drželo. U prvního gólu mě brankař vybruslil, nahodil jsem to na branku, trefil soupeřovu brusli a spadlo to do brány, to byl první hodně šťastný gól. Při druhém gólu jsem si najížděl k brance, Čeris (Michal Černý) na mě nastřelil puk, mě to trefilo brusli a gólmanovi to zapadlo přímo mezi betony,“ pochvaloval si oba šťastné odrazy od brusle Hrňa. U jeho druhé branky se hosté pokoušeli protestovat – marně. „Kopnutí to vůbec nebylo, já jsem to chtěl zpracovat na hokejku a trefilo mi to brusli, žádný úmysl to nebyl. Byl to hodně důležitý gól, ale chraň bůh, že máme Tesila, který vstřelil vítěznou branku přímo do šibenice,“ oslavoval střelce vítězné branky..

A co rozhodlo podle mladého útočníka o vítězství Valachů? „Asi bojovnost. Dali jsme do toho všechno. Šumperk byl určitě nejlepší tým, který se tady představil,“ ocenil kvality soupeře. Draci si skutečně vypracovali hodně šancí, několikrát ujížděli v sólo nájezdu na Lukáše Plška. „Sem tam jsme měli větry v obraně, ale Lukáš Plšek nás zachránil,“ chválil vsetínskou jedničku muž s číslem 19. Šumperk předčil domácí i v úspěšnosti na vhazování. „Mají tam hodně silových hráčů. My jsme proti nim samí střízlíci,“ tvrdil Hrňa.

Slavnostní zápas, ve kterém Valaši nastoupili v replikách historických dresů z roku 1969, si užili až na hráče a příznivce Šumperku všichni. „Bylo to super, na ledě jsme to moc neřešili, že máme nějaké dresy, nechtěli jsme se tím rozptylovat, abychom podali stoprocentní výkon. Oslava čtyřiceti let od doby, kdy Vsetín poprvé postoupil do druhé ligy, proběhla nejlépe, jak mohla,“ uzavřel Erik Hrňa.