Výtěžkem z prodaných roušek jsme chtěli podpořit nejpotřebnější, říká fanoušek Boix

Redakce • 18.04.2020

S předčasným koncem sezony se museli smířit nejen pracovníci a hráči hokejových klubů, ale také jejich fanoušci. Ti Vsetínští se rozhodli, že v nelehké době pomohou potřebným, a proto nechali vyrobit roušky, z jejichž zisku zakoupili ochranné pomůcky pro domov seniorů v Jasence. „Nejsme zdaleka jediní, co s něčím podobným přišli. Prodalo se vše a celá akce splnila svůj účel,“ prozrazuje vsetínský fanoušek Boix.

V minulých dnech jste předali dezinfekční prostředky v hodnotě cca 15000 domovu seniorů Jasenka ve Vsetíně. Můžete popsat, jak celá iniciativa vznikla?
My nejsme zdaleka jediní, co s něčím podobným přišli. Po České republice, ale i Evropě je mnoho fanouškovských skupin, co se snaží pomáhat nejen ve špatném čase. Člověk se to bohužel z médií nedozví, protože to pro ně asi není zajímavé téma.

Jaký byl mezi fanoušky o roušky zájem?
Prodalo se vesměs vše, takže celá akce splnila svůj účel a jsme spokojení.

Jak celá výroba probíhala?
Výrobu jsme zadali jedné nejmenované firmě. My vymysleli vzhled a o zbytek se už postarali oni.

Přemýšleli jste dlouho, jak výtěžek z vyrobených roušek zužitkovat?
Hlavně jsme chtěli podpořit nejpotřebnější. Takže buď zdravotníky a nebo seniory.

Letošní narozeninová sezona skončila předčasně. Jaké dojmy jste si z ní odnesli?
Všichni se těšili a soustředili hlavně na play-off, jelikož sezóna byla díky sytému 1. ligy pro fanoušky dosti únavná. Skoro každý týden tři zápasy, stejné týmy pořád dokola. Ale to je spíš na mocipány z vedení českého hokeje.

K 80. narozeninám klubu jste vytvořili unikátní choreo, které na šířku zabralo celou tribunu na stání. To dalo asi hodně práce že?
Práce to dalo hodně. Naštěstí se do ultras věcí, které jsou spojeny i s malováním začíná zapojovat i naše omladina, takže snad to tak vydrží i do budoucna.

Jak u vás vlastně takové akce probíhají? Jak taková chorea vznikají?
Prvotní je nápad, myšlenka. Pak už zbývá JEN nakoupit potřebný materiál a strávit X hodin na kolenou při tvorbě. A rozhodně to není levná záležitost, takže by jsme chtěli poděkovat všem, kdo nám přispějí do ultras čapky a nebo zakoupí věci z naší ultras dílny, protože bez toho by bylo nereálné něco tvořit.

Chystali jste něco speciálního také pro play-off?
Ano. Více k tomu říci nemůžu.

Sledujete v této nestandardní situaci zprávy z klubu? Zajímáte se, jak se pandemie koronaviru dotkne sportu včetně vsetínského hokeje?
Samozřejmě, že sledujeme a snad se klubu podaří nastalou situaci přečkat. Víme, že to není jednoduchá situace. Proto bychom chtěli apelovat na všechny vsetínské fanoušky, aby klub podpořili! Už jen třeba tím, že nebudou řešit vrácení peněz z pernamentek EXTRA a hlavně zakoupením nových permanentek na nadcházející sezónu!

Může v těchto chvílích dělat fanoušek vůbec něco jiného než být odkázaný na média?
Já osobně tahám informace od našeho vedoucího mužstva, takže média sledovat nepotřebuji (směje se).