Slovenský vicemistr byl nad síly Vsetína

Jan Tajzler • 29.08.2023

Seriál přípravných zápasů pokračoval na Lapači v úterním podvečeru, kdy na Valašsko přicestoval přední tým slovenské nejvyšší soutěže celek HKM Zvolen. Ten potvrdil, proč se dlouhodobě řadí mezi slovenskou špičku. Vsetín nasadil do utkání i juniory, kteří si mohli připsat cennou zkušenost nastoupit proti kvalitnímu celku. Další prověrka čeká na Valachy znovu v domácím prostředí již ve čtvrtek, kdy nastoupí v odvetě proti Nitře.

Přípravné zápasy - Příprava út 29.8.18:00
HKM Zvolen
3:7(1:2, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 7. Rob (Jonák), 29. Jonák (Rob, Berzinš), 50. Rob (Jonák) – 6. Haborák (Marcinek, Rauhauser), 19. Viedensky (Kapcheck), 23. Marcinek (Viedensky), 35. Kubka (Hults), 49. Šiška (Hults, Csányi), 49. Hults (Rauhauser, Bondra), 60. Hecl (Kubka, Marcinek).. Rozhodčí: Kovařčík, Škrobák – Tomeček, Šimek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. V oslabení: . Diváci: 1690. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6, 3:7.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Staněk, Ondračka, Smetana, Jenáček, Ďurkáč, Hryciow – Jonák, Berzinš, Rob – Holec, Dědek, Bláha – Hořanský, Kern, Jandus – Koláček, Melenovský, Vaňo.
HKM Zvolen: Kupsky – Kapcheck, Hain, Čulík, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Haborák – Bondra, Langkow, Rymsha – Hecl, Hults, Kašlík – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Csányi, Šiška, Kolenič.

Zvolen se na Lapači v úvodu utkání prezentoval aktivním pohybem a snažil se domácí tým zatlačit v obranném pásmu. Vsetínská obrana dokázala aktivní hosty brzdit až do času 5:18, kdy povedenou přihrávkou od mantinelu uvolnil Marcinek nikým nepokrytého Mariána Haboráka, který okamžitou střelou propálil Žukova. Valachy inkasovaná branka ihned probrala. Hned vzápětí mohl po přihrávce Roba zpoza branky vyrovnat Berzinš, toho ještě Jake Kupsky vychytal, ale už v čase 6:01 kapituloval i brankář hostů. Jonák poslal kotouč na levé křídlo Luboši Robovi a ten přesnou ránou na vzdálenější tyč vyrovnal.

Následovaly minuty vyrovnaného hokeje. To platilo až do prvního vyloučení v utkání, které měl na svědomí hostující obránce Samuel Hain. Vsetín byl ale v přesilové hře neškodný a ještě deset vteřin před návratem Heina se počet hráčů díky vyrovnal. Zvolen byl v početní výhodě úspěšnější, Žukov vyrazil před sebe střelu Kapchecka, kotouče se ihned zmocnil Marek Viedensky a bekhendem jej zasunul za vsetínského brankáře. Zvolen tak před první sirénou obnovil své jednobrankové vedení.

Zvolen i na startu druhé třetiny předvedl aktivní nástup a odměnou mu bylo dvoubrankové vedení. Viedensky poslal přihrávku za vsetínskou obranu, kde byl připraven Tomáš Marcinek a povedenou kličkou do bekhendu překonal Žukova. Vsetínu se podařilo vstřelit kontaktní branku při přesilové hře. Vteřinu před návratem Viedenského poslal parádní přihrávku na hranici zvolenského brankoviště Luboš Rob a jeho kolega Vít Jonák uklízel kotouč do odkryté klece. Následně si Vsetín vytvořil i tlak, ve kterém mohl pomýšlet na vyrovnání, ale nebylo mu přáno.

Hosté se vrátili do dvoubrankového vedení díky trefě Branislava Kubky, jeho střelu z osy hřiště přizvedl vsetínský obránce a puk i s pomocí brankové konstrukce skončil za zády Žukova. Ve zbytku druhé třetiny byl Zvolen aktivnějším týmem a mohl pomýšlet i na další navýšení náskoku. Valachy držel spolehlivými zákroky brankář Žukov a i díky němu byl rozdíl ve skóre po druhé siréně pouze dvoubrankový.

Vsetín se snažil na startu třetí třetiny soupeře zaskočit a vypracovat si tlak, obrana Zvolenu však nepřipouštěla výraznější příležitosti k vyrovnání. Hosty ze Slovenska pak po vydařeném brejku uklidnil Juraj Šiška, který ve snaze uvolnit svého spoluhráče trefil vsetínského obránce, od nějž se dostal puk za záda Žukova. Vsetín si situaci ihned zkomplikoval vyloučením a Zvolen bleskově trestal. Po pouhých devíti vteřinách využil přesilovou hru Mitch Hults. Tady ještě Vsetínští zareagovali povedenou souhrou mezi Jonákem a zakončujícím Lubošem Robem, ale zdramatizovat utkání už nestačili. Naopak Zvolen ještě své vedení navýšil díky brance Marka Hecla

Ohlasy k utkání