Vítězná generálka! Vsetín na závěr přípravy porazil Michalovce

Jan Tajzler • 06.09.2023

Poslední přípravné utkání před startem Chance ligy měli hokejisté Vsetína na programu ve středu v podvečer. Na Valašsko poprvé v historii přicestoval celek Dukla Michalovce. Vsetínští proti semifinalistovi loňského play-off Tipos extraligy využili hned dvě početní výhody, které je dostaly do pohodlného tříbrankového náskoku. Hosté upravili skóre až v závrečné power-play. Dvěma brankami se blýskl obránce Jakub Ďurkáč a také útočník Luboš Rob.

Přípravné zápasy - Příprava st 6.9.18:00
HK Dukla Ingema Michalovce
4:1(1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Ďurkáč (Berzinš, Jenáček), 21. Ďurkáč (Berzinš, Vávra), 29. Rob (Staněk, Ďurkáč), 60. Rob (Jonák) – 59. Acolatse (Bjalončík). Rozhodčí: . Vyloučení: 10:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Staněk, Ondračka, Smetana, Hryciow, Ďurkáč, Jenáček – Jonák, Berzinš, Rob – Kratochvíl, Dědek, Hrňa – Hořanský, Kern, Jandus – Melenovský, Vávra, Vaňo.
HK Dukla Ingema Michalovce: Glosár – Bodák, Cibák, Acolatse, Korenčík, Glazkov, Mihálik, Jasečko – Suja, Paločko, Buc, Valach, Fedor, Grega, Solenský, Kabač, Pereskokov, Bednár, Santos, Bjalončík.

První třetina historicky prvního měření sil mezi Vsetínem a Micholovcemi přinesla vyrovnaný hokej ve vysokém tempu. Brankově se prosadili Valaši v čase 6:14, kdy Berzinš poslal puk na pravý kruh a přesnou střelou z voleje se poprvé ve vsetínském dresu prosadil obránce Jakub Ďurkáč. Michalovce mohly vyrovnat díky vyššímu trestu pro Melenovského, ale ani čtyři minuty Dukle nestačily na to, aby výrazněji ohrozila brankáře Žukova, naopak vsetínská obrana velmi dobře zvládla hru v dlouhém oslabení a po první třetině domácí drželi jednobrankové vedení.

Zajímavý průběh nabídlo prostřední dějství. Vsetín nejprve dokázal využít přesilovou hru, kterou si přenášel ze závěru první třetiny. Po střele Vávry se před brankou dobře orientoval Berzinš a podruhé v utkání vyzval ke skórování Jakuba Ďurkáče, který bekhendem zasunul puk za záda brankář Glosára. Valaši byli po druhé vstřelené brance mimořádně aktivní a drželi soupeře pod tlakem. Díky této aktivitě si vysloužili další přesilovou hru a byli v ní znovu úspěšní. Staněk poslal puk na pravý kruh, kde si jej na čepeli hole srovnal Luboš Rob a přesně zamířil - 3:0.

Michalovce pak dostaly od domácích příležitost vrátit se do zápasu, když v krátkém sledu zamířili na trestnou lavici dva hráči Vsetína a hosté měli k dispozici šestačtyřicet vteřin přesilové hry 5 na 3. Brankář Žukov ovšem spolehlivě držel a i obranná činnost v oslabení byla na straně Vsetína znovu příkladná. Pak se ale s vyloučeními roztrhl pytel a padaly tresty na obou stranách. Přítomné diváky vzrušila regulérní bitka mezi domácím Jenáčkem a hostujícím Valachem. V závěru druhé třetiny mohl Vsetín ještě navýšit svůj náskok, Luboš Rob najížděl na Glosára z pravého křídla, ten si proti vsetínskému útočníkovi vyjel z brány, k odraženému puku se pak dostal Ďurkáč a byl blízko ke zkompletování hattricku, na poslední chvíli však puk z brankové čáry odpálil hostující obránce, i tak mohl být Vsetín po čtyřiceti minutách spokojený, když držel tříbrankový náskok.

Vsetínští si na startu třetí třetiny pohlídali zbytek přesilové hry hostů a pak si znovu aktivním výkonem vynutili další dvě početní výhody. Slibnou příležitost pro navýšení náskoku měl Vít Jonák, který obdržel přihrávku před branku od Roba, nedokázal však ideálně zamířit a Glásorovu klec přestřelil. Třetí třetina patřila brankářům. Strážce hostující svatyně vytáhl excelentní zákroky proti kličce do bekhendu od Kerna, následně zastavil i mířící puk za jeho záda po střele Dědka, aby pak sebral brankovou radost znovu Kernovi. Činit se musel i Maxim Žukov, který zneškodnil únik Santose.

Podobně jako v prostředním dějství se i v závěrečné periodě hodně vylučovalo. To mohlo v závěru pomoci hostům, Vsetínští totiž znovu povolili soupeři přesilovou hru 5 na 3, kterou logicky hostující střídačka ještě umocnila odvoláním brankáře. Valaši už byli ve čtyřech, když se nakonec čestného úspěchu Dukla přeci jen dočkala. Na modrou čáru obdržel puk Sena Acolantse a po několika pokusech v utkání, kdy jej Žukov vychytal, tentokrát už slavil a vymetl růžek vsetínské branky. Poslední slovo v zápase však měli domácí, konkrétně Luboš Rob, který dopravil puk do odkryté branky Dukly a pečetil tak vítěznou generálku Vsetína v poměru 4:1.