Vsetín po vyrovnaném boji v Opavě nakonec bez bodu

Filip Bazala • 16.09.2010

Mladší dorost dnes nastoupil ke svému třetímu střetnutí v sezóně na led Slezanu. Valaši sehráli první třetinu výborně a spokojeně odcházeli do kabin za stavu 0:1. Opava v dalším průběhu hry potrestala Vsetínskou nedisciplinovanost a dvěma góly otočila stav utkání. Zelenožlutí se nevzdali a ve třetí třetině srovnali skóre. Bohužel v 52. minutě Opava dokázala vstřelit vítězný gól a na Vsetín po vyrovnaném souboji zbyla jen hořkost porážky. O další 3 body bude mladší dorost bojovat už tuto neděli na domácím hřišti proti celku z Havířova.

EMD - 3.kolo čt 16.9.
Hokejový klub Opava
3:2(0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: VS: 6. Grygar (Motloch), 47. Motloch (Abdul, Grygar). Využité přesilovky: 2:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Hokejový klub Opava: Urbisch - Hlaváček, Hon, Slavík, Volf, Štrbík, Fajkus, Rohovský, Levák - Odruch, Pražák, Heider, Beneš, Klapetek, Pudich, Krupa, Rybka.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda - Ščotka, Pisklák, Vašíček, Krček, Hryciow, Hajda, Skalák, Svozílek, Grygar, Motloch, Abdul, Malý, Helešic, Hořanský, Christov, Kuchařík, Forch, Tydlačka, Děrkas.

Vsetín v první třetině byl Opavě vyrovnaným soupeřem a k vidění byl atraktivní hokej. V 6. minutě se hostům podařilo otevřít skóre utkání, kdy při přesilové hře Vsetína vsítil první branku utkání Grygar. Opava ve zbylých minutách už nedokázala odpovědět.

Valaši ve druhé části zápasu utrpěli dvakrát změnu skóre po té, kdy se nechali dvakrát poslat do 4 hráčů v poli. Opava tak otočila stav a dostala se do tempa. Ve 36. minutě mohli zelenožlutí sesadit Slezany z koně, ale nabídnuté trestné střílení nevyužili.

Závěrečná dvacetiminutovka se nesla opět v duchu vyrovnaného boje, které i výsledkově podpořil Motloch po sehrané akci s Grygarem a Abdulem - 2:2. V 52. minutě přišel útok Opavy a následná střela od modré rozhodla utkání, ve kterém nakonec byli šťastnější domácí a připisují si tak první 3 body do tabulky extraligy mladšího dorostu.