Výborně! Vítězství a první nula mladších dorostenců v sezóně k tomu

Filip Bazala • 16.12.2010

Výborné utkání dnes odehráli svěřenci trenérů Štrauba a Libora Žilky, kteří dnes po šedesáti minutách přehráli Opavu vysoko 0:5. Celý tým včetně brankáře Svobody si tedy připisuje první nulu v sezóně. Hráči si tak po prohraném derby se Zlínem napravili chuť a v neděli mohou svou formu potvrdit na domácím ledě proti týmu z Havířova.

EMD - 21.kolo čt 16.12.
Hokejový klub Opava
0:5(0:0, 0:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 40. Hořanský (Vašíček, Žabčík), 43. Hořanský (Abdul, Helešic), 50. Grygar (Kuchařík), 53. Děrkas, 54. Grygar (Abdul, Žabčík). Průběh zápasu: 0:0, 0:5.
Hokejový klub Opava: Horák - Beneš, Borunský, Fajkus, Heider, Hlaváček, Hlísta, Hon, Klapetek, Krupa, Levák, Machač, Martinec, Ondruch, Pražák, Rohovský, Rybka, Slavík, Volf, Štrbík.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda (Vlach) - Vašíček, Žabčík, Ščotka, Hryciow, Svozílek, Kuchařík, Helešic, Hořanský, Grygar, Motloch, Abdul, Forch, Děrkas, Skalák.

Domácí vstoupili do utkání aktivněji a vybojovali si hned několik šancí, ty ale zhatil výborně chytající Svoboda. Vsetín se do útočných akcí dostával jen sporadicky a tak i po dvou ubráněných oslabeních byli hráči ze Vsetína rádi, když mohli do kabin po dvaceti minutách odcházet za stavu 0:0.

I do další části zápasu vlétli aktivněji domácí, ale dnes prostřelit Svobodu v bráně byl evidentně úkol nad síly Slezanů a štěstí jim taky zrovna nepomáhalo. Od poloviny utkání přešla aktivita směrem na hostující hokejky. A ke konci třetiny při přesilové hře hostů se poprvé slavilo a to v táboře hostů, kdy po střele Hořanského svítil na ukazateli stav 0:1 pro valachy. Domácí dostali branku do šatny a třetí třetiny se jim začínala nelibě

Vše se potvrdilo hned v 43. minutě, kdy opaření domácí inkasovali další branku a znovu to byl Adam Hořanský - 0:2. Vsetín se dostal do tlaku a domácí nyní byli pod těžkým tlakem. V 50. minutě po střele Grygara už to bylo 0:3. O tři minuty později přesně mířil Děrkas a domácí tak ztratili zápas, jelikož stav 0:4 už srovnat v deseti minutách byl nemožný. V 54. minutě pečetil stav utkání svou druhou brankou Grygar a Vsetín si tak zaslouženě odvezl tři body.