Vstupenky online

Nešlo nám nic, byl to zápas blbec, smutnil po utkání v Havířově Peter Mikuš

Jan Tajzler, Pavel Tajzler • 28.10.2018

Havířovský klub si na utkání se Vsetínem kromě stoletého výročí od založení Československa přichystal ještě jedno neméně důležité výročí. Azet oslavil 90. let klubové existence a ke spokojenosti domácích příznivců si pogratuloval tím nejlepším možným způsobem, když v zápase přehrál favorizovaný Vsetín 4:1. Valaši přitom do utkání nevstoupili špatně a brzy se ujali vedení. Svěřence trenérů Jenáčka a Dopity však srážela častá vyloučení, díky kterým se Havířov dostal do hry a nakonec rivala z Valašska porazil. Příčiny porážky ze sebe jen těžce soukal obránce Peter Mikuš.

Utkání v Havířově začalo pro Vsetín velmi dobře, v čase 2:56 se přesnou střelou mezi betony brankáře Ondřeje Bláhy prosadil Luboš Rob a nic nenasvědčovalo tomu, že by Valaši měli ztratit trend předešlých vítězných zápasů. Jenže Havířov dostal krátce nato možnost početní výhody a ta Slezany dostala na koně. "První třetinu jsme začali velmi dobře, ale poté jsme byli zbytečně vylučovaní a Havířov se naší vlastní vinou dostal do hry."

Vsetínský obránce celkově litoval příliš častých vyloučení. Tento nešvar provázel vsetínský tým již v minulých zápasech, ale až v Havířově se stal zelenožlutým osudným. "Nevím, jestli to můžu komentovat, ale některá vyloučení mi přišla velmi přísná. Každopádně souhlasím s tím, že vyloučení máme až příliš. Logicky se to pak promítá do stavu našich sil. V momentě kdy se zdálo, že jdeme do hry, tak se dostavilo vyloučení a znovu jsme šli se stavem sil dolů. Myslím si, že jsme schopni i ubránit dost oslabení úspěšně, ale vyčerpává nás to a pak nám chybí síly v důležitých momentech, třeba i v přesilových hrách." 

Srovnání Havířova v čase 7:45 se vzhledem k dalším okolnostem zápasu stalo nejspíš zlomovým. Slezané od vyrovnávací branky svého valašského rivala přehrávali a do zbytku utkání byli aktivnějším týmem. "Nedokázali jsme předvádět naši hru, nešlo nám to a bohužel nedokážu říct, co přesně bylo špatně, byl to pro nás zkrátka zápas blbec. Domácí nás dostali pod tlak a my jsme nedokázali najít adekvátní reakci na jejich nápor." 

Vsetínu se, ještě v momentě vyrovnaného stavu, nedařil přechod do útoku, Valaši marně hledali cesty přes propracovanou obranu bojujícího Azetu. "Domácí byli velmi dobře organizovaní, snažili jsme se, ale opravdu nám to nešlo," hledal těžko slova vysvětlení zkušený vsetínský obránce. 

Vsetínští borci opravdu kroutili i na znamení zmaru hlavou. Zelenožlutým hostům se nedařila kombinace s takovou lehkostí jako v posledních vítězných zápasech. "Takové situace se během sezony stávají každému týmu, nás to chytlo zrovna dnes. Každý se snažil vzít situaci na sebe a zlomit to, bohužel se to nikomu nepodařilo a týmově jsme se v Havířově svezli na totálním zmaru."

Peter Mikuš nehledal příčiny porážky ani v posledních utkáních se soupeři z čela tabulky. "Nemyslím si, že by nám docházely síly, spíš si myslím, že jsme si proti Havířovu opravdu vybrali den blbec, nešlo nám nic, lepila se na nás smůla, snad jsme si to pro letošní sezonu už vybrali. Takový výpadek se může stát jakémukoliv týmu v soutěži." 

Domácí Azet od druhé třetiny dominoval, Valaši byli všude o krok pozadu, ve třetí třetině pak dokázali Slezané svou převahu projevit i ve výsledku. Vsetínští, nejspíš vědomi si toho, že to proti Azetu nepůjde podle jejich představ, se přeci jen snažili najít síly k odporu. "Bylo to těžké, motivace byla samozřejmě velká, znovu nás přijela podpořit velká skupina fanoušků, chtěli jsme s nimi slavit, ale bohužel jsme jim radost neudělali. Snažili jsme se pořád tvořit a doufali, že zlomíme náš nepříliš příznivý výkon. Jenže všechno bylo naopak. Mrzí mě to hlavně kvůli našemu brankáři, kterému jsme v Havířově moc nepomohli. Nešly nám kličky ani přihrávky, soupeři se kotouče odrážely přímo na hole, chybělo nám i trochu štěstíčka, čímž samozřejmě nechci snižovat výkon domácích." 

Po většinu utkání však byl Vsetín stále na dostřel havířovskému oslavenci, přesto se Valachům nepodařilo ve zbytku utkání propasírovat kotouč za pozorného Bláhu a dostat se alespoň na potřebný kontakt. "Věděli jsme, že domácí slaví klubové výročí, určitě byli nažhavení, ale s tím my musíme počítat. Hrajeme na špici tabulky, každý se bude chtít na nás vytáhnout a Havířov není výjimkou. Bohužel jsme se srazili sami zbytečnými vyloučeními, chybovali jsme, byli jsme všude o krok pozadu, a když už jsme mohli střílet, tak jsme akci překombinovali," sypal si popel na hlavu vsetínský zadák. 

Valachy nyní čeká domácí utkání s Ústí nad Labem, po delší době si zelenožlutí mohou oddechnout a na středeční utkání se důkladně připravit. "Program byl samozřejmě náročný, hraje se třikrát týdně, ale na to se nemůžeme vymlouvat, pro všechny je to stejné. Nyní ale jistě oceníme možnost pro regeneraci. Trochu vypneme, ale od pondělí se znovu musíme připravit na soupeře z Ústí nad Labem a jedeme dál, doma chceme určitě uspět za tři body," uzavřel nepříliš pozitivní hodnocení zápasu v Havířově Peter Mikuš. 

banner pod článkem