Vstupenky online

Vsetínští odchovanci

Vsetínským klubem prošla v jeho historii řada hráčů. Někteří se v něm jen mihli, jiní zanechali výraznou stopu. A další na Lapači hokejově vyrostli. Ať už proto, že se ve Vsetíně přímo narodili nebo proto, že je organizace valašského klubu objevila a rozvinula jejich dovednosti. Na tomto místě přinášíme přehled těch, kteří splňují výše zmíněné a ze sportovního hlediska to dotáhli nejdál. Těch, z nichž se stali mistři republiky, držitelé Stanleyova poháru nebo světoví šampioni. A věříme, že tento výčet nebude konečný.

Jakub Štěpánek (20. červen 1986, Vsetín)

Dosažené úspěchy:

Zlato - MS 2010 (Německo – Köln/Mannheim/Gelsenkirchen)
Zlato - Spenglerův pohár 2010 (SKA Petrohrad)
Bronz - MS 2011 (Slovensko - Bratislava/Košice)
Stříbro - Extraliga ledního hokeje 09/10 (HC Vítkovice Steel)

Jakub se narodil ve Vsetíně, kde i začala jeho brankářská kariéra. Na Valašsku hrál až do roku 2001, kdy se rozhodl odejít do Poruby poté, co soupeřil v brance o místo jedničky s Martinem Šteflem. V mužích se Štěpánek prvně podíval do branky v 1. lize v roce 2005, kdy hájil barvy ostravské Sarezy (dnešní Poruba). Následující sezóny už byl jedničkou. Z Poruby si jej vyhlédly extraligové Vítkovice, které si Jakuba přivedly do týmu jako mladou naději. Netrvalo dlouho a na konci sezóny 2008/09 už i ve Vítkovicích vybudoval Štěpánek místo prvního gólmana. Navíc se dostal také do České reprezentace a zachytal si i na MS 2009.

Následující sezónu už byl vsetínský odchovanec základním stavebním kamenem vítkovické branky a spolu se spoluhráči dokázal vybojovat konečné druhé místo v extralize. Korunkou této sezóny bylo místo trojky na MS v Německu, kde Češi vybojovali zlato. Před následujícím ročníkem Jakub přestoupil do ruského Petrohradu. V průběhu sezony se z role dvojky dostal na úkor Jevgenije Nabokova na post jedničky a svým uměním pomohl Petrohradu vyhrát Spenglerův pohár a dostat se až do konferenčního semifinále play-off. Bohužel Petrohradští smolně vypadli s pozdějším vicemistrem ročníku Atlantem Mytišči. Jakub celou tuto sezónu poctivě dřel a pomáhal reprezentaci na Euro Hockey Tour. Odměnou mu byla účast na MS v Bratislavě, odkud si rok po zlatu přivezl další medaili, tentokrát bronzovou.

Na statistiky Jakuba Štěpánka se můžete podívat například na Eurohockey.com.

Josef Hrabal (17. srpen 1985, Přerov)

Dosažené úspěchy:

Zlato - Extraliga ledního hokeje 2010/11 (HC Oceláři Třinec)
Zlato - Extraliga juniorů 04/05 (HC Vsetín)

Draft NHL: Edmonton Oilers (2003), 8.kolo, 248.místo.

Josef se narodil v Přerově, ale jeho hokejová kariéra započala ve Vsetíně, kde prošel všemi týmy od dorostenců až po seniory. Bek ze zlaté juniorské éry Vsetína má na kontě již hodně úspěchů, ale vše to začalo právě na Valašsku, kde se Vsetínem v ročníku 2004/05 dokázal vyhrát extraligu juniorů. Hrabal svými schopnostmi jasně převyšoval obránce juniorských týmů a další sezónu už tak pravidelně nastupoval za seniorský tým Vsetína, kde pomohl v baráži zachránit extraligu. Další ročník ještě Hrabal setrval na Valašsku, ale v polovině sezóny odešel do ruského Severstalu Čerepovec, kde dohrál sezónu. V následujícím roce patřil k základním stavebním kamenům ruského celku a za dobré výkony si vysloužil angažmá v zámoří, kde podepsal dvoucestnou smlouvu s Edmontonem Oilers.

Většinu sezony ovšem odehrál na farmě ve Springfieldu a protože se do týmu Olejářů nedokázal probojovat, rozhodl se pro návrat do Evropy. Sezónu 2008/09 dohrál za švédský tým Modo. Pro následující ročník 2009/10 se dohodl s extraligovým Třincem, s nímž se dostal do čtvrtfinále play-off. Josef patřil po celou sezonu k nejlepším třineckým bekům a právem tak bojoval o účast na MS. V následující sezóně patřil k tomu nejlepšímu co šlo v naší nejvyšší hokejové soutěži v obranných řadách vidět. S dobře posíleným Třincem navíc dokázal vybojovat svůj první seniorský titul. V této sezóně také patřil k nejžhavějším adeptům na účast na MS, ale nakonec z Třince do Bratislavy putoval pouze jeho spoluhráč Lukáš Krajíček.

Na statistiky Josefa Hrabala se můžete podívat například na Eurohockey.com.

Ondřej Němec (18. duben 1984, Třebíč)

Dosažené úspěchy:

Zlato - MS 2010 (Německo – Köln/Mannheim/Gelsenkirchen)
Bronz - MS 2011 (Slovensko - Bratislava/Košice)
Bronz - MS U18 2002 (Slovensko – Piešťany/Trnava)
Zlato - Extraliga ledního hokeje 2008/09 (HC Karlovy Vary)
Stříbro - Extraliga ledního hokeje 2007/08 (HC Karlovy Vary)

Draft NHL: Pittsburgh Penguins (2002), 2. kolo, 35. místo

Obránce Ondřej Němec začínal ve Vsetíně v extralize dorostenců a přes působení v juniorce se stal v sezóně 2001/2002 stabilním členem seniorského týmu Vsetína. Na Valašsku strávil v seniorském týmu čtyři roky a odehrál zde 177 zápasů, ve kterých nasbíral 38 bodů (15+23). Ve druhé polovině sezóny 2003/04 si odskočil do zámořského farmářského týmu Wilkes-Barre/Scranton Penguins, ale do hlavního kádru Pittsburghu se neprobojoval. A tak se před další sezónou vrátil na Lapač. Ze Vsetína putoval Ondřej Němec v roce 2005 do Karlových Varů, kde strávil pět let, ve kterých definitivně vykvetly jeho kvality. Odehrál zde 301 zápasů a nasbíral 75 bodů (22+53). Navíc se v sezóně 2007/08 dokázal s týmem probojovat až do finále extraligy a uhrát tak celkové druhé místo. O rok později se už Vary radovaly z titulu, u kterého byl právě i Ondřej Němec a připsal si tak do své kariéry druhý velký úspěch.

Ten první přišel už v mládeži, když v roce 2002 vybojoval v reprezentaci U18 na MS na Slovensku bronzovou medaili.

Z Karlových Varů odcházel Němec v roce 2010 poté, co si jej vyhlédl ruský Severstal Čerepovec, kde působí dodnes. V první sezoně v KHL nasbíral český obránce 17 bodů (12+5). Ondřej Němec je také už několik let pravidelným účastníkem reprezentace a na MS 2010 v Německu byl důležitou součástí při cestě za zlatem. Na MS 2011 v Bratislavě už nebyl tolik vytěžován díky účasti obránců z NHL, ale i tak si v konečném účtování připsal na své konto další medaili - tentokrát bronzovou.

Na statistiky Ondřeje Němce se můžete podívat například na Eurohockey.com.

Obsáhlý rozhovor, ve kterém Ondřej Němec hovoří o svém vsetínském působení, si můžete přečíst zde.

David Květoň (3. leden 1988, Nový Jičín)

Dosažené úspěchy:

Zlato - Extraliga ledního hokeje 2010/11 (HC Oceláři Třinec)
Bronz - MS (U18) 2006 (Švédsko - Ängelholm/Halmstad)
Zlato - Extraliga juniorů 2004/05 (HC Vsetín)

Draft NHL: New York Rangers (2006), 4.kolo, 104.místo

David je odchovancem novojičínského hokeje, ale podstatnější část svého vývoje prožil ve Vsetíně. Na Lapač se dostal v sezoně 2003/04 a pomáhal vsetínské juniorce, se kterou o rok později vyhrál extraligový titul a sezonu na to už patřil k pevnému článku v sestavě mužů. Byl také posílán na střídavé starty do prvoligové Sarezy (Poruba) a také byl pomoci svému rodnému Novému Jičínu v play-off 2. ligy. Sezonu 2006/07 začal David Květoň ve Vsetíně, ale v půlce sezony se odstěhoval do zámořského celku Gatineau Olympiques, kde se stal jedním z tahounů týmu. V kempu New Yorku Rangers se ovšem neprosadil a tak se před sezónou 2007/08 vrátil do České republiky. Protože byl Vsetín vyloučen z extraligy, usadil se Květoň v Třinci, kde po boku kapitána Peterka vyrostl v jeden ze základních pilířů Ocelářů. Bohužel se však na juniorském šampionátu v Pardubicích zranil a sezónu nedohrál.

Další ročník už byl pro Davida přímo famózní, když ve 46 zápasech nasbíral 44 bodů (22+22) a svými výkony si výrazně řekl o místo v reprezentačním výběru Vladimíra Růžičky. V další 2009/10 už takový bodový výkon nepředvedl, ale stále patřil k těm nejlepším mladíkům v extralize. Poslední odehranou sezónu 2010/11 Květoň opět nabyl maximální formy, zejména ve vyřazovacích bojích: za osmnáct zápasů nasbíral 19 bodů (7+12). Výrazně tak pomohl svému týmu k zisku mistrovského titulu a dosáhl zatím největšího úspěchu ve své kariéře.

Na statistiky Davida Květoně se můžete podívat například na Eurohockey.com.

Erik Hrňa (25. červen 1988, Vsetín)

Dosažené úspěchy:

Zlato - Extraliga ledního hokeje 2010/11 (HC Oceláři Třinec)
Zlato - Extraliga juniorů 2006/07 (HC Vsetín)
Zlato - Extraliga juniorů 2004/05 (HC Vsetín)

Erik prožil podstatnou část své dosavadní hokejové kariéry ve Vsetíně, kde hrál od mládežnických výběrů až po seniorský tým. Prvního velkého úspěchu se dočkal v sezoně 2004/2005, kdy Vsetín ve finále extraligy juniorů porazil Spartu a radoval se z prvního juniorského titulu. Stejný úspěch Valaši zopakovali za dva roky, v sezóně 2006/07, kdy ve finále porazili Zlín. Zatímco při prvním titulu byl Hrňa mladíček ze čtvrté formace, na zlatu z roku 2007 měl lví podíl. Poté, co byl seniorský tým Vsetína vyloučen z extraligy, vedly Hrňovy kroky do Třince. Trvaleji se mu však uchytit nepodařilo a tak to dál zkoušel např. v prvoligovém Prostějově a později také v Porubě nebo v Havířově. Sezonu 2008/09 strávil převážně v nově druholigovém Vsetíně, kde se mu nadmíru dařilo. Erik Hrňa patřil k hlavním oporám v prvním ročníku Valachů ve třetí nejvyšší soutěži a dokázal týmu pomoct až k semifinále play-off. Tam Vsetínští ztroskotali na později postupujícímu týmu Draků ze Šumperka.

Sezonu 2009/10 začal Erik Hrňa v prvoligovém Havířově, odkud ale brzy putoval do Šumperka. Zde se mu příliš nedařilo a sezonu dohrál opět na ledě Vsetína. Další hokejový ročník, tedy 2010/11 to vsetínský odchovanec opět zkusil v přípravě s Třincem a tentokrát se mu už uchytit podařilo. Odehrál zde takřka celou sezonu a patřil k pevným článkům týmu, byť hlavně ve třetí nebo i ve čtvrté řadě. V této sezóně se Hrňovi také podařilo dát první extraligový gól - bylo to na ledě Kladna, kde dával druhou branku svého Třince a podílel se na vítězství 1:3. Erik Hrňa zvládal také občas startovat i za Znojmo, kam ho Třinec vypůjčoval, ovšem konec sezóny dokončil zpátky v Třinci, s nímž dokázal vyhrát celou extraligu. Hrňa se tak dočkal svého zatím největšího úspěchu a to být mistrem České republiky.

Na statistiky Erika Hrni se můžete podívat například na Eurohockey.com.

Petr Vampola (21. únor 1982, Žďár nad Sázavou)

Dosažené úspěchy:

Zlato - MS 2010 (Německo – Köln/Mannheim/Gelsenkirchen)
Bronz - MS 2011 (Slovensko - Bratislava/Košice)
Zlato - Extraliga ledního hokeje 2000/01 (HC Vsetín)

Petr se narodil ve Žďáru nad Sázavou a je také odchovancem tamního hokeje. Stejně ale jako například David Květoň nebo Ondřej Němec prožil i on nejdůležitější roky dospívání na Valašsku. Ve svém rodném městě hrál Vampola hokej až do dorostu a právě v této době přijal pro něj nejzajímavější nabídku ze Vsetína. V juniorském týmu zelenožlutých vytvořil údernou formaci s Hudlerem a Kucharczykem. Později se tento útok stal i součástí seniorského týmu Vsetína. Sezónu 2000/01 odehrál Vampola převážně v juniorském týmu, ale i tak si připsal na své konto poslední mistrovský titul Vsetína v jeho zlaté éře. Svoji první extraligovou branku vsítil Petr Vampola ve 2. kole sezóny 2001/02 při valašském derby proti Zlínu.

V dalších sezónách už nastupoval pravidelně za vsetínské muže, ale kýžené kanadské body se příliš nedostavovaly. V sezóně 2003/04 už se dostával na led mnohem méně a tak zažádal o výměnu. Dostal se tak do týmu Liberce. V ročníku 2004/05 byl poslán na střídavé starty do tehdy prvoligových Českých Budějovic, ale díky častým zraněním v týmu Liberce nastupoval hlavně na severu Čech. Sezónu ovšem dokončil v Budějovicích, kterým tak pomohl při návratu do extraligy. Sezóna 2005/06 byla ve Vampolově extraligové kariéře nejplodnější, když ve 46ti zápasech za Bílé tygry nasbíral talentovaný útočník 36 bodů (8+28). Nadcházející sezónu se však v Liberci neprosadil a tak zamířil do Plzně. Stěhování mu prospělo. Vampola nastupoval pravidelně a navíc dokázal každý rok bodovat výrazněji a výrazněji. Za tři sezóny v Plzni nasbíral během 104 zápasů 78 bodů (33+45). Po krátké anabázi v ruské Ufě pokračoval Vampola opět v Plzni a sezóna 2009/10 se mu opravdu vydařila. V osmačtyřiceti zápasech nasbíral 52 bodů (15+37).

Řekl si tak o nominaci na MS 2010, kde pomohl vybojovat zlatou medaili po pětiletém půstu opět pro Českou republiku. Po zdařilé sezóně znovu upoutal pozornost týmů z ruské KHL a stěhoval se do Traktoru Čeljabinsk. Po šestatřiceti odehraných zápasech se ale představitelé klubu dohodli na výměně s Omskem za právo výběru ve třetím kole draftu KHL. V Omsku se Vampola připojil ke svým spoluhráčům ze zlatého MS 2010 - Jágrovi, Červenkovi a Škoulovi. Odehrál zde 13 zápasů a sezónu zakončil účastí na MS v Bratislavě, kde po roce visela na jeho hrudi opět medaile - tentokrát bronzová.

Na statistiky Petra Vampoly se můžete podívat například na Eurohockey.com.

Jiří Hudler (4. leden 1984, Olomouc)

Dosažené úspěchy:

Stanley Cup - NHL 2007/08 (Detroit Red Wings)
Bronz - MS U18 2002 (Slovensko - Piešťany/Trnava)
Zlato - Extraliga ledního hokeje 2000/01 (HC Vsetín)
Stříbro - Extraliga ledního hokeje 1999/00 (HC Vsetín)

Draft NHL: Detroit Red Wings (2002), 2. kolo, 58. místo

Olomoucký rodák začal svou velkolepou kariéru na Hané. Odtud putoval do Vsetína, kde prožil podstatnou část hokejového života. V sezóně 1998/99, když hrál za místní dorost, dokázal ve 46ti zápasech nasbírat neskutečných 114 bodů (57+57). Už v této době bylo jasné, že se rodí velký talent. O rok později v juniorech uhrál 60 bodů (29+31) a tím si vysloužil do další sezóny vstupenku do týmu mužů. Ovšem než si vybudoval pevné místo v sestavě, byl posílán střídavě do Havířova a ještě stíhal i juniorský tým Vsetína. Přestože si v této době přivodil velké zranění páteře a rehabilitoval dokonce na vozíčku, dokázal se vrátit. Navíc si v sezoně 2000/01 připsal první velký úspěch – i když do play-of nezasáhnul, získal se Vsetínem extraligový titul.

V sezóně 2001/02 už základní část v seniorském týmu odehrál prakticky celou, ale na play-off byl poslán do prvoligového Liberce, kde pomohl vybojovat postup do extraligy. Ruku k dílu přiložil dost významně, jelikož ve třinácti zápasech za Bílé Tygry nasbíral 16 bodů (9+7). Start sezóny 2002/03 začal opět ve Vsetíně a dařilo se mu náramně, když ve 30ti utkáních nasbíral 46 bodů (19+27). Vysloužil si tím pozornost z Ruska a zamířil na angažmá do Kazaně, kde se představil ve dvanácti zápasech. Další ročník cestoval Jiří Hudler do zámořského Detroitu, který jej draftoval. Nastupoval hlavně na farmě Red Wings, v týmu Grand Rapids Griffins. A dařilo se mu. V sedmapadesáti zápasech nasbíral 49 bodů (17+32) a také dvanáctkrát nastoupil v NHL za Red Wings.

I následující sezónu měl Jiří Hudler strávit za mořem, ale protože mu vážně onemocněl tatínek, dostal povolení vrátit se na čas domů. Stihl tak odehrát sedm utkání za Vsetín, ovšem zároveň si stihl poranit kotník. Se šrouby v noze se tak vracel zpět do Grand Rapids. Když v ročníku 2005/06 nasbíral na farmě v 92 zápasech nadprůměrných 119 bodů (42+77), zařídil si na další sezónu už jisté místo v sestavě Detroitu. Coby stabilní hráč týmu NHL si vedl dobře, během 82 zápasů nastrádal 27 bodů. V další sezóně to bylo ještě lepší. Hudler v základní části nasbírat 42 bodů (13+29) a v play-off pak pomohl Wings se 14ti body (5+9) vybojovat Stanley Cup a dosáhnout tak zatím vrcholu své kariéry. Slavný pohár pak dovezl ukázat domů na Hanou i do Vsetína.

V dalším ročníku v Detroitu nasbíral zatím nejvíce bodů. Základní část odehrál s 57mi kanadskými body (23+34) a poté v play-off došel s týmem až do finále Stanley Cupu, kde je ovšem zastavili Tučňáci z Pittsburghu. Další ročník se nechal zlákat ruskou KHL a zahrál si rok za Dynamo Moskva. V 58 zápasech přispěl 55ti body za 19 branek a 36 asistencí. Na sezonu 2010/11 se Hudler vrátil do Detritu, kde působí dodnes. V loňské sezóně nasbíral během 83 zápasů 40 bodů (11+29), ovšem s týmem se probojoval jen do druhého kola play-off. Stopku zde Detroitu vystavilo San Jose.

Na statistiky Jiřího Hudlera se můžete podívat například na Eurohockey.com.

Obsáhlý rozhovor, ve kterém Jiří Hudler hovoří o svém vsetínském působení, si můžete přečíst zde.

Dmitrij Jaškin (23. březen 1993, Omsk)

Dosažené úspěchy:

Stříbro - ELD 2009/10 (HC Slavia Praha)
Bronz - Extraliga ledního hokeje 2010/11 (HC Slavia Praha)

Draft NHL: St. Louis Blues (2011), 2.kolo, 41.místo

Nejmladší hvězda vsetínského hokeje. Už od tříd hrál za Vsetín, kde mu pomáhal s růstem jeho otec, všem dobře známý Alexej Jaškin. Mladý Dmitrij hokejově rostl ve Vsetíně až do patnácti let, kdy se rozhodl odejít studovat do Prahy. Jelikož jeho statistiky byly velice pozoruhodné (2007/08 ELD: 42 zápasů, 42 bodů), mohl si vybrat, kam zamíří. Rozhodl se pro tým pražské Slavie. Tam se mu dařilo stejně jako ve Vsetíně. Začínalo být jasné, že se rodí nová hvězda. Sezónu 2009/10 odehrál Jaškin v juniorce Slavie, ale další ročník 2010/11 už si jej Vladimír Růžička vytáhl do A-týmu a zařadil jej do základní sestavy.

V roce 2010 se stal Dmitrij Jaškin prvním Čechem, který byl draftován v KHL z prvního místa a to týmem HK Sibir Novosibirsk. Extraligovou premiéru si odbyl 9. září 2010 na ledě HC Benziny Litvínov. První gól v extralize vstřelil 8. října 2010 proti Pardubicím. Se Slavií došel až do semifinále play-off, kde je vyřadil pozdější mistr Třinec. Dmitrij odehrál za muže v loňské sezóně celkově 50 zápasů a přispěl 13ti kanadskými body (5+8). Na konci sezóny pak patřil k tahounům reprezentace do osmnácti let na mistrovství světa v Německu. V draftu NHL 2011 byl vybrán ve druhém kole, celkově na 41. místě týmem St. Louis Blues.

Na statistiky Dmitrije Jaškina se můžete podívat například na Eurohockey.com.

Fotografie: iSport.cz, Reuters, Gettyimages, Lenka Rybaříková, Marek Netolička.

Čistění kobeců

casino siteleri