permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1972 (19.9.2024)

Juniorka přetlačila Havířov a přidala druhou výhru

Helena Hegeďová, Josef Neruda • 20.09.2024

Junioři v Havířově bleskově otevřeli skóre a jednobrankové vedení si přinesli i do druhé třetiny. V té po zlepšeném výkonu domácích přišlo vyrovnání AZetu, jenže Valaši našli odpověď velmi rychle. Vyrovnaný stav nevydržel ani dvě minuty. A tento náskok už si hráči v zeleno-žluté kombinaci udrželi, v závěru pak Vsetínští přidali ještě jednu branku a potvrdili tak své druhé vítězství v sezoně.

Liga juniorů - 3.kolo pá 20.9.18:30
AZ Havířov
1:3(0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 22:05 Lipka (Barnošák, Kósa; 5/5) – 02:02 Hrdý (Stibůrek, Stodůlka; 5/5), 23:39 Juráň (Hrdý; 5/5), 57:07 O. Fojtík (Plško, Vančura; 5/5). Rozhodčí: Gebauer – Janoško, Návrat. Diváci: 50. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Střely na branku: 1:3. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

AZ Havířov: – Šenkyřik, M. Fojtík, Kozák, Jurček, Čmiel, Vítek, Kisza – Ščerba, Jarolím, Toma, Quitt, Lipka, Kósa, Kubečka, Sajdok, Apolenář, Zálesňák, Barnošák, Middleton.
VHK ROBE Vsetín: Uhrin – Vaněk, Sadílek, O. Fojtík, Zedek, Herman, Stodůlka, Šedlbauer – Hrdý, Stibůrek, Elich, Zezulka, Juráň, Ignatenko, Urge, Drozd, Ostrčil, Vaculík, Plško, Vančura.

Vsetínští se v Havířově dokázali dostat do rychlého vedení po nešťastném okamžiku domácího brankáře. Ondřej Hrdý nahodil puk bekhendem na branku, kotouč prošel překvapivě mezi tělem a tyčkou Maňáska až za brankovou čáru – 0:1.

Od tohoto okamžiku hrál Havířov postupně dvě přesilovky, ale ani jednu nedokázal využít. V té druhé ale zahrozil od modré alespoň Kisza. V 15. minutě si vypracoval v přesilovce dobrou příležitost hostující Plško, ale jeho pokus zlikvidoval Maňásek.

V poslední pětiminutovce byl herně lepší Havířov. Necelé dvě minuty před jejím koncem se puk odrazil po jedné z šancí od výstroje Hermana kousek vedle branky. Minutu před sirénou mohl zakončovat Kozák do odkryté branky po rychlé přihrávce na zadní tyčku, ale puk mu proletěl pod čepelí hole.

Havířov vstoupil mnohem lépe do druhé třetiny. Už ve 23. minutě se podařilo dorazit puk za záda Uhrina Jakubu Lipkovi, který srovnal – 1:1. Nerozhodný stav ovšem netrval dlouho. O minutu později zůstal před brankou volný Matěj Juráň, který vrátil Valachům vedení – 1:2.

Druhá polovina druhé třetina se nesla v duchu mnoha osobních soubojů a také potyček. Ani jeden z týmu neměl vyloženou šanci na další branku. Zajímavá byla individuální akce Ürgeho, který trefil jen masku Maňáska.

Třetí třetina přinesla aktivitu na straně Vsetína. Vančura měl velkou šanci, ale Maňásek ho dokázal vychytat. Ve 45. minutě zamířil Ürge střelu jen kousek nad horní tyčku havířovské branky. Třetina přinesla mnoho soubojů a více střeleckých pokusů na straně hostů.

V 58. minutě přišla definitivní tečka tohoto utkání. Ondřej Fojtík se dokázal zorientovat ve zmatcích před brankou a zvýšil na konečných 1:3.