Biegl: Nejvíc mě potrápil Plášek

Václav Trávníček, Tomáš Novosad • 14.12.2002

V s e t í n - Radovan Biegl vychytal v zápase se Znojmem svou druhou nulu v této sezóně. V zápase, ve kterém kralovaly obrany obou týmu to však rozhodně neměl jednoduché. Stále jej trápila záda a občas musel na svou obranu zakřičet. Právě v obraně se domácí dočkali velkého překvapení. Díky absenci šesti hráčů základní sestavy se do ní vešel i mladičky, teprve sedmnáctiletý, obránce Josef Hrabal.

Radovan Biegl si liboval: "Mužstva ze začátku bránila, s postupem času to spělo k tomu, že kdo dá branku vyhraje. byli jsme to my a jsme za to rádi." Velkou zásluhu na úspěchu Vsetína má právě on. Kryl několik opravdu tvrdých střel a několikrát čelil rychlým a nebezpečným kombinacím soupeře.

"Nejtěžší střela byla zřejmě rána Karla Pláška pět minut před koncem," poznamenal na adresu tvrdých střel, kterými jej soupeř zásoboval. Klíčovost tohoto okamžiku byla více než vysoká. Pláškova střela byla velmi tvrdá a Biegl s ní měl opravdu plné ruce práce. Radost Bieglovi dělala i obrana, která bývá tradičním vsetínským problémem. Od začátku zápasu se pěčlivě bránilo na obou stranách.

Problémům se však na rychlo sestavené vsetínské obranné dvojice nevyhnuly: "Na obránce jsem občas musel zakřičet, vždyt ty dvojice dnes spolu hrály poprvé," hodnotí hru zadních řad Biegl, z jeho slov je však převážně cítit spokojenost. Vše nakonec dopadlo pro valašský celek dobře a tak si mohl Radovan Biegl připsat druhou nulu sezóny a spolu s hráči mohl oslavit první letošní výhru nad Znojmem.

Radovan Biegl měl z výsledku opravdou radost. Po tom, co v čase 59:56 vstřelil Petr Vampola druhou branku Vsetína se oddával radovánkám. Zápas to pro něj však rozhodně nebyl lehký: "Přestože výsledek byl 2:0, měl jsem velké problémy, bolela mě záda."

V posledním zápase před vánocemi si tak vsetínské mužstvo udělalo nečekanou radost a naladilo se na pozitivní frekvenci. "Výsledek mě těší, udělali jsme si takovou vánoční pohodu," řekl na závěr šťastný Radovan Biegl.