Biegl o konci rekordu: Jednou to přijít muselo

Aleš Koňařík, Zbyněk Stanečka • 22.01.2003

V s e t í n – Neprůstřelnost Radovana Biegla se zastavila na 300.minutách a vsetínský gólman by rekord jistě rád vyměnil za body v báječném duelu se Spartou. V něm kromě Bieglova milníku vstřelil svůj vůbec první gól v extralize obránce Bohuslav Ptáček, který tak z bratrského souboje obránců s dvojkou na zádech vyšel lépe. Zkušenější František si však spolu se svým týmem odvezl ze Vsetína těsné vítězství.

„Byl jsem docela vyhecovaný,“ vrátil se k „bratrovražednému“ duelu mladší z hokejové rodiny Ptáčků, vsetínské barvy hájící Bohumil. „Když hraju proti bráchovi, tak se mu vždycky snažím dokázat, že už nejdu jen v jeho stopách a že umím předvést něco navíc. Mám radost, že mi v posledních zápasech dávají trenéři důvěru. Hodně to pro mě znamená.“

Radost z prvního střeleckého úspěchu v extralize si však nemohl dokonale vychutnat, Vsetín totiž doma poprvé v novém roce prohrál. „Při gólu jsem měl trochu štěstí. Lexou vystřelený puk se odrazil nahoru, kromě mě asi nikdo nevěděl, kde je. Najel jsem si tam, kam jsem tušil že spadne a jen do něj šťouchnul,“ popisoval Ptáček okamžik, který Vsetínu vrátil naději alespoň na zisk bodu. Ta ale zhasla po třech minutách od vyrovnání, když Biegla potřetí překonal centr Michal Broš.

Oproti předchozím zápasům postrádala vsetínská obrana větší důraz při čištění prostoru před vlastní brankou. „Jedna z věcí, kterou našim obráncům neustále opakuji je, aby před brankou dohrávali své protihráče,“ povídal po zápase Radovan Biegl a vrátil se k momentům, které uťaly jeho velkou sérii. „Jednou to přijít muselo, je škoda, že se nám nepodařilo v tak nádherném zápase uhrát alespoň bod. S prvním gólem se nedalo nic moc dělat, šlo o teč těsně před brankou. Ujčíkův gól padá na vrub Tomáše Frola, neuhlídal ho u tyčky. Na branku Broše se musím podívat až ze záznamu, tam vůbec netuším, jak se mi puk dostal za záda.“

Že Bieglovi nebyla jeho fazóna na domácím ledě lhostejná, dokazuje pečlivost, se kterou sledoval její vývoj „Všechny noviny napsaly špatný údaj, místo 269.minut se objevilo 289.minut. Nicméně gól jsem dostal ve 31.minutě, takže jsem se přes hranici 300.minut dostal. Alespoň něco tu po mě zbude,“ ironicky se ušklíbla vsetínská opora.

„Sparta si sice stěžovala na velkou marodku, ale i s těmi hráči, kteří nastoupili, by nás mohla přehrát daleko větším rozdílem. Nestalo se tak, předvedli jsme proti tak silnému soupeři fantastický výkon,“ chválil svůj tým Biegl. “Nám chyběl Tomáš Demel, což pro nás znamená takové oslabení, jako pro Spartu absence pěti hráčů.“

Přestože odcházeli domácí borci do kabin se sklopenými hlavami, provázel je bouřlivý aplaus vděčného obecenstva. Za výkon proti horkému aspirantovi na ligový titul se Vsetín neměl proč stydět a pokud dokáží jeho hráči zopakovat podobné výkony i proti slabším soupeřům, než je Sparta, mohou žít v naději na play-off až do posledního kola. „Do každého utkání jdeme s jinou taktikou. I když bych nechtěl nic přivolávat, tak se klidně může stát, že nás zaskočí mužstvo, které je tabulce pod námi,“ krotil přílišný optimismus Bohuslav Ptáček.

„Nemůžeme nic ztratit, jen získat,“ doplnil ho Biegl.“Stejně jako loni hrajeme na možnosti vsetínského klubu skvělou sezónu. Pokud vybojujeme osmičku, půjde o obrovský úspěch.“