Bod jsme si zasloužili, říká po nešťastném konci zápasu v Opavě útočník Slováček

Michal Veselý • 09.12.2010

Valaši opět prohráli, tak by mohlo začít hodnocení každého z posledních šesti utkání. Tentokrát ale k bodům nebylo daleko, svěřenci koučů Štrauba a Juríka přišli o remízu až v poslední minutě. „Každý z nás už věřil v bod, který by nám i psychicky hodně pomohl,“ poznamenal k nešťastnému konci utkání dorostenec Ondřej Slováček.

Ondro, jak vypadal zápas, který jste ztratili v poslední minutě?
V Opavě jsme si řekli, že budeme hrát zezadu a nedostaneme hned ze začátku góly. Bohužel první třetina skončila 2:4. Opět jako v minulých zápasech se opakovalo, že když dáme gól, tak v zápětí inkasujeme. Ve druhé třetině jsme se vyvarovali chyb v obrané části a přehrávali jsme Opavu, ale nevyjádřili to gólem. Do třetí třetiny jsme si řekli, že musíme víc střílet, protože gólman nebyl jistý. Podařilo se nám snížit i vyrovnat, ale konec dopadl, tak jak dopadl.

Jak vypadala poslední minuta, ve které jste dostali branku na 5:4?
Každý z nás už věřil v bod, který by nám i psychicky hodně pomohl. Jenže jsme šli do tří a soupeř tuto výhodu využil. Byl to trošku zářez, sudí nás poslal do tří za nic, bod jsme si zasloužili.

Tým Vsetína hodně omladil, co na to říkáš?
Myslím si, že je to dobrý tah. Podle mě tým dostane výbušnost a dravost, i když chybí zkušenosti, tak postupem času se to vyrovná.

V Opavě za vás nastoupili odchovanci Kajaba se Sochorou, jaký odehráli zápas?
Renda Kajaba odehrál výborný zápas, měl gól a nahrávku a patřil k nejaktivnějším hráčům na hřišti. Petr Sochora bruslil, napadal, dohrával souboje. Na to, že naskočili do tréninku s mužstvem v pondělí, byl výkon hodně slušný.

V poslední době nastupuješ znovu za muže. Vrátíš se na nadstavbovou část do dorostu?
O tom já nerozhoduji, ale teď jedu s dorostem do Plzně a do Litvínova. O dalším osudu rozhodnou trenéři a vedení.