Body jsme si zasloužili za pracovitost, hlásí navrátilec David Březina. Jak chce vyzrát na Ústí?

Redakce • 04.12.2020

Dva domácí zápasy, šest bodů, devět vstřelených branek a pouze tři inkasované. To je dosavadní bilance vsetínských hokejistů z tohoto týdne. Valaši nejprve v úterý předčili Frýdek-Místek 5:2 a o dva dny později Benátky nad Jizerou 4:1. Na obou triumfech se podílel útočník David Březina, který po vynucené pauze vlétnul zpátky do Chance ligy jako šinkanzen: v prvních dvou střetnutích po návratu pomohl týmu hned pěti kanadskými body.

„Proti Frýdku-Místku mi ještě chyběla zápasová praxe. Přece jenom jsem nehrál asi dva měsíce. Ale ve čtvrtek jsem se už cítil mnohem lépe,“ těší sedmadvacetiletého forvarda, jenž před pauzou nastoupil k mistrovskému utkání naposledy 28. září. Poté dostal hokej v České republice stopku, a když se znovu rozjel, vyšel šikovnému centrovi pozitivní test na koronavirus. Nastoupit tak mohl až tento týden. „Jsem moc rád, že můžu zase konečně hrát.“

Relativně vysoký počet vstřelených branek v obou zápasech je pro Valachy povzbudivý signál. Předtím totiž dali Porubě jenom jednu a v Třebíči dokonce vyšli střelecky naprázdno. Přiblížili se v poněkud nestandardním režimu sezony kýžené herní pohodě? „Myslím si, že určitě,“ souhlasí Březina. „Je to ale dáno hlavně naší týmovou hrou, snažíme se hodně bruslit. A že nám to tam teď padá, to je jedině plus,“ usmívá se hráč, jenž vsetínský dres obléká už od roku 2017.

Zatímco bitvu s Frýdkem-Místkem překlopila Srdínkova družina na svoji stranu třemi zásahy ve třetí třetině, duel s Benátkami rozhodla Březinova trefa necelé dvě vteřiny před koncem druhé periody. Valaši gólem do šatny odskočili soupeři na 3:1, a i když Benátky po zbytek utkání kousaly, na drama se už nezmohly. Hráč s čtyřiadvacítkou na zádech pak navíc pečetil na konečných 4:1. „Benátky byly nepříjemný soupeř, hrály živelný hokej. Nebylo to vůbec jednoduché utkání,“ oddechl si rodák z Pardubic. „Myslím, že za naši pracovitost jsme si ale vítězství zasloužili.“

Další vítězný korálek může parta v zelenožlutých dresech přidat už v sobotu. Čeká ji utkání v Ústí nad Labem, které v letošní sezoně slavilo tři body pouze třikrát a patří mu patnácté místo. „Musíme se připravit stejně, jako na Benátky,“ má jasno Březina. „Chceme získat tři body, a když budeme hrát naši hru, kterou teď předvádíme, tak věřím, že zvítězíme,“ hlásí hokejista, jenž si v mládeži zahrál na univerziádě či Hlinkově memoriálu. Proti bude tým kolem zkušeného Michala Trávníčka, který ovšem od restartu Chance ligy vstřelil ve čtyřech utkáních pouze jednu branku – v posledním kole na ledě Sokolova. Jak je ale známo, žádná série netrvá věčně.

Změní na tom něco poslední utkání týdne, který zatím Valachům svědčí?