Vstupenky online
  80. narozeniny

Chceme play-off, za tím si jdeme, říká David Březina

Kristýna Zigmundová • 11.02.2018

Utkání proti Prostějovu hodnotí David Březina, který v zápase získal tři body. Vstřelil dvě branky a na jednu nahrával. „Zápas nemůžu hodnotit jinak než pozitivně, když jsme vyhráli za tři body,“ říká hráč se čtyřiadvacítkou na dresu. Svýma dvěma brankami se také po tomto utkání dostal na druhou příčku v tabulce střelců a má tak zase o něco blíže stát se nejlepším střelcem WSM ligy.

Utkání se od prvních okamžiků vyvíjelo lépe pro Vsetín, který sice v první třetině branku nevstřelil, ale nakonec porazil Prostějov 5:1. Podíl na výsledku měl i David, který vsítil dvě branky. „Dneska mi to tam prostě spadlo,“ říká na svůj účet a druhým dechem dodává, „Jindy jsem šance měl také a nespadlo mi to tam a teď jsem měl snad víc štěstí? Nevím, rozdíl ve hře moc nevidím.“ 

Na mále ale měli Valaši několikrát. Při jedné ze šancí Jestřábů se dokonce dostal kotouč až na brankovou čáru, ze které ho ale vydolovali obránci mimo tři tyče. „Abych pravdu řekl, moc jsem tuto situaci neviděl, byl jsem zrovna na střídačce, ale jistě bylo jenom dobře, že to nakonec kluci dostali mimo branku a my jsme tak neinkasovali. Hra pak mohla vypadat jinak.“ 

Valachy musí nejvíce mrzet čisté konto Michala Šurého, který během zápasu chytal výborně. Bohužel dvě minuty před koncem inkasoval. „Šťastně to tam hodili, ale moc nevím, jak přesně to tam propadlo. Čisté konto Michala nás ale mrzí, mohl něco přispět do kasičky,“ říká na účet gólmana Březina. 

Vsetín mohl být blíže play-off, kdyby Motor porazil Třebíč, což se ale nestalo. „Tak nás to jistě zamrzí. Doma urveme tři body a teď prostě potřebujeme, aby soupeř ty body nesbíral, aby je ztratil a my tak byli blíž play-off. To se dnes bohužel nestalo, tak snad se k nám v příštích zápasech přikloní štěstí a my půjdeme v tabulce nahoru,“ říká David. 

V dalším utkání se Vsetín představí na ledě Kadaně, kde bude v roli favorita. Valaši se ale proti tabulkově slabším soupeřům hodně nadřou. Co na to říká David? „Možná to bude pravda. Jsme pod větším tlakem, ale my si teď nemůžeme dovolit ztrátu bodů. Chceme play-off a prostě za tím teď jdeme,“ říká na závěr Březina.

×
Dnes v 14:30 | Jun.
AZ RESIDOMO Havířov
VHK ROBE Vsetín