Chceme vítěznou sérii natáhnout, co nejvíc to půjde, má jasno Adam Hořanský

Redakce • 26.09.2022

První čtyři kola jej zdobil výborný pohyb a práce pro tým. V pondělním duelu s Frýdkem-Místkem korunoval Adam Hořanský svůj výkon vstřeleným gólem. Byl jeho premiérový v novém ročníku Chance ligy, a rovnou rozhodl o třech bodech pro Valachy. „Akce směřovala k hybridnímu zakázanému uvolnění. Dobruslil jsem to, soupeř udělal chybu, a já puk jenom doklepl. Vyloženě to vyplynulo z toho, co jsme trénovali ráno před zápasem,“ hlásil vsetínský rychlík po výhře 2:1.

Trenér Jan Srdínko na pozápasové tiskové konferenci uvedl, že vítězství nad Frýdkem-Místkem bylo vydřené. Souhlasíte?
Určitě. V první třetině jsme si nepomohli dvojnásobnou přesilovkou. Pak se to valilo, soupeř využil jeden protiútok. Celý zápas byl ubojovaný.

Na soupeřova brankáře jste hledali recept dvě třetiny, pak jste dvakrát v rychlém sledu udeřili. Museli jste něco změnit?
Bylo to o jednom gólu. Potřebovali jsme ho vstřelit a nakopnout se. Po sobotním utkání se Zlínem mi to přišlo trochu ospalé. Gól na 1:1 nám hodně pomohl, nastartoval nás. To nám vyhrálo zápas.

Technicky vzato jste si ale rozhodující trefu připsal vy. Šlo o nacvičenou akci?
Na ranním tréninku jsme zkoušeli založení útoku. Těžil jsem z toho. Seběhlo se to rychle, akce směřovala k hybridnímu zakázanému uvolnění. Dobruslil jsem to, soupeř udělal chybu, a já puk jenom doklepl. Vyloženě to vyplynulo z toho, co jsme trénovali ráno před zápasem.

Do šancí jste se dostával už v předchozích zápasech, nyní jste to dokázal přetavit v gól. Uleví se, když to tam konečně spadne?
Že jsem se doposud střelecky neprosadil, mě naštěstí nemuselo mrzet, protože jsme doposud všechny zápasy v sezoně vyhráli. To je super. Ale samozřejmě jsem rád, že jsem pomohl týmu vstřeleným gólem.

Pět zápasů, pět výher. Zažíváte opravdu povedený vstup do sezony, že?
Po posledních dvou přípravných zápasech před sezonou to asi nikdo nečekal, ale my jsme za to jenom rádi. Za dobu, co působíme v první lize, jsem takový začátek ještě nezažil. Doufám, že tuto sérii natáhneme, jak jenom to půjde. Nálada v kabině je výborná. Nyní nás čekají dva těžké zápasy venku, věřím, že domů zase přivezeme body a bude se nám dařit i nadále.

Dodalo vám sebevědomí vyhrané sobotní derby ve Zlíně?
Lidi nás v derby hnali dopředu a to nám hrozně moc pomohlo. Určitě nám to pomůže i do dalších utkání. Hráli jsme před plným stadionem, ze Vsetína přijela spousta lidí, za což jim moc děkujeme. Kvůli tomu hokej hrajeme. Kvůli plnému zimáku, na který nás přijdou podpořit naši fanoušci.

Ostatně vy jste ve Zlíně v minulosti působil. Bylo pro vás derby o to víc speciální?
To bych neřekl. Za Zlín jsem hrál v juniorce a během zápasu to pro mě nebylo důležité. Vždycky jsem byl Vsetíňák a Vsetíňákem zůstanu. Speciální to pro mě bylo v tom, že jsem tato derby zažil jako malý kluk na tribuně. A pak samozřejmě v mládeži, kdy jsme se Zlínem hráli vyrovnané a vyhecované zápasy.

Máte za sebou dvě utkání během třech dnů. Jak takové tempo ze startu sezony snášíte?
Nevím jak kluci, ale mně to vyhovuje. Raději než trénink hraji zápas. Myslím, že jsem na to fyzicky nachystaný. V takových utkáních se to ukazuje, protože se opravdu hraje prakticky obden.

Ve středu vás čeká venkovní duel s Jihlavou, v sobotu zajíždíte do Sokolova. Bude příprava na tyto dva soupeře v něčem specifická?
Myslím si, že příprava bude klasická. Určitě se podíváme na video, do Sokolova jedeme den předem, takže si před zápasem odpočineme. Samozřejmě budeme chtít proti oběma soupeřům vyhrát.