Čtvrtá výhra nad Jihlavou? Je to i o tom, kdo hraje jaký hokej, míní Vít Jonák

Jan Tajzler • 18.02.2019

Další duel s Jihlavou a další výhra Vsetína. Valaši v pondělí přetlačili Duklu 2:1 a jako jediný tým soutěže si proti lídrovi tabulky připsali čtvrtou výhru v základní části. „Bylo to utkání ve stylu play-off. Oba týmy se soustředily na defenzivu, aby nedostaly zbytečné góly. Myslím ale, že celkově jsme byli o chlup lepší,“ ohlíží se za vydřeným vítězstvím útočník Vít Jonák. Do konce základní části zbývají sehrát tři zápasy...

Začali jste dobře, využili přesilovku a šli do vedení. Pak jste ale zbytečně inkasovali, kde byla chyba?
To by se rozhodně nemělo stávat. Dáme Jihlavě gól a místo toho, abychom první třetinu dohráli v klidu s vedením 1:0, inkasujeme za minutu vyrovnávací gól. Tu situaci jsem přesně neviděl. Zkrátka jsme si to nepohlídali směrem dozadu. Všichni jsme šli do útoku a vyplaval jim z toho hráč, který jel sám na bránu a dal gól.

Zápas rozhodl až tři minuty před koncem Roman Rác, ačkoliv jste soupeře přestříleli vysoko 42:21. Čím to může být, že se v poslední době na branky tolik napracujete?
Je to tak. Myslím, že máme dobré střely, jsou tam i dorážky, ale nějak nám to tam teď nechce spadnout. Musíme tomu jít naproti, jako jsme tomu šli naproti dneska. Věřím tomu, že nějaké góly nám tam zase začnou padat.

I tak se vám ale daří pravidelně sbírat body. Sledujete situaci ve vyrovnané tabulce?
Po očku sledujeme, jak se to vyvíjí před námi a hlavně za námi. Hlídáme si záda, protože bychom chtěli jít do play-off z co nejlepší pozice.

Myslíte, že duel s Jihlavou naznačil, o čem budou zápasy play-off?
Proti Jihlavě už to bylo utkání ve stylu play-off. Takové zápasy ve vyřazovací části budou. Mužstva budou vycházet z defenzivy a rozhodovat může klidně jeden gól.

Vsetín je jediný tým soutěže, který dokázal Jihlavu porazit ve všech čtyřech vzájemných utkáních. Souhlasíte, že tentokrát šlo zřejmě o nejtěžší zápas?
To bych úplně neřekl. Myslím, že dnes jsme byli po většinu zápasu lepším týmem. Náročnější utkání byla na jihlavském ledě. Ačkoliv jsme vedli, byli jsme třeba půlku zápasu pod jejich drtivým tlakem a se štěstím to přežili. Proto bych jako těžší hodnotil ta utkání, která jsme sehráli u nich.

Čím si vysvětlujete, že zrovna proti vedoucímu celku tabulky se vám tak daří a naopak proti některým tabulkově slabším soupeřům jste nějaké body ztratili?
Vždycky je to tak, že některé týmy vám sedí víc a jiné míň. Je to i o tom, jaký kdo hraje hokej. S Jihlavou jsou to kvalitní zápasy, Dukla má kvalitní hráče a naštěstí jsme byli vždy, kromě domácího zápasu, kdy jsme jim nasázeli devítku, o chlup lepší.

Před vámi jsou poslední tři kola základní části, v tom nejbližším se utkáte se Slavií, proti které se vám letos příliš nedařilo. Jak se na utkání připravit?
Je pravda, že Slavia je tým, na který nám to letos zatím moc nejde. Přitom už je mimo pozice zaručující účast v play-off. Všichni víme, že nám to s nimi nejde, a o to víc se budeme soustředit na to, abychom tento duel zvládli.