Dlouhá cesta za posledním týmem tabulky. Přijde šestá výhra v řadě?

Redakce • 15.01.2019

Už sedmý zápas čeká vsetínské hokejisty v roce 2019. Hned šest z nich Valaši dokázali proměnit ve vítězství a natáhnout šňůru výher se budou snažit i na ledě poslední Kadaně. Liga se startem nového roku nabrala hodně na tempu a během pár dní se hraje jedno kolo za druhým. Zápas v Kadani bude pro Valachy zkouškou, jak se vyrovnají po porci zápasů s dalekým cestováním.

Trhači jsou na tom s formou opravdu bídně. Z posledních jedenácti utkání nevybojovali ani bod a jsou s osmadvaceti body a ztrátou sedmi na čtrnácté Ústí na chvostu tabulky. V posledních třech zápasech navíc vstřelili jen tři branky a inkasovali rovných patnáct gólů. Naposledy nestačili na ostravskou Porubu. V Ostravě po první třetině sice drželi nadějný výsledek 1:1, ale ve dvou dalších třetinách hned sedmkrát inkasovali. Výsledné skóre 1:8 nebylo žádným velkým povzbuzením před dlouhým návratem na domácí stadion.

Kadaň bude nyní čelit Vsetínu, který se z posledních dvanácti zápasů hned jedenáctkrát radoval z vítězství a proti Trhačům se také nečeká nic než výhra za tři body. To může hrát Kadani do karet. Do utkání mohou jít s čistou hlavou, že mohou jen získat. Naopak Vsetín ví, že v Kadani musí vyhrát za tři body. Už jednou však Kadaň Valachům ukázala, že na svém ledě se umí vyrovnat kterémukoliv soupeři. V prvním vzájemném klání na ledě Kadaně totiž Valaši uhráli vítězství až po samostatných nájezdech. Je pravdou, že soupiska Trhačů se v té době těšila větší kvalitě, než kterou představili naposledy v Porubě. I tak se Vsetín musí mít na pozoru.

Letošní vzájemné zápasy

2.KOLO PO 10.9.17:30

Vsetín - Kadaň 11:0

Branky a nahrávky: 24. Rác (Theoret, Karafiát), 29. Slováček (Rác, Theoret), 35. Theoret (Mikuš, Holomek), 44. Pechanec, 44. Pechanec (Jonák, Rudl), 45. Karafiát (Mikuš), 46. Vávra (Jenáček), 48. Jenáček (Theoret, Rác), 48. Vávra (Podešva), 53. Kucharczyk (Vávra, Teper), 53. Jonák (Pechanec, Rob).

17.KOLO PO 22.10.18:00

Kadaň - Vsetín 1:2SN

Branky a nahrávky: 59. Klíma (Chlouba, Kůs) – 29. Jonák (Pechanec, Slováček), rozh. náj. Pechanec.

32.KOLO SO 8.12.17:30

Vsetín - Kadaň 5:2

Branky a nahrávky: 11. Pitule (Kopta, Jenáček), 15. Rob (Pechanec, Teper), 29. Karafiát (Březina, Kucharczyk), 52. Rob (Slováček, Teper), 59. Rob (Hryciow, Jonák) – 57. Maršoun (Buchtela, Šulek), 57. Chlouba (Šťovíček, Kůs).

Sestavy v posledním utkání

Kadaň: Štěpánek (41. Šilhan) – Eliáš, Foltýn, Hajič, Klejna, Popela, Cestr – Maršoun, Rindoš, J. Svoboda – Rezek, Wágner, Šulek – Homer, Müller, Bláha – Sommer, Tupý, Vašíček.

Vsetín: Gába – Mikuš, Hryciow, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Vávra, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Klímek, Šilhavý, Vítek.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava