Dorostenci doma hájí první místo, junioři se utkají s Šumperkem a Havířovem

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 12.12.2019

Dorostenci se drží na čele tabulky skupiny "O udržení" a v tomto týdnu se utkají s druhým a třetím celkem této skupiny. Jedná se o České Budějovice a Tábor, proti kterým budou Valaši hájit svou neporazitelnost v druhé části soutěže. To junioři i nadále pokračují v základní čísti. Tentokrát se utkají s Šumperkem a vedoucím Havířovem.

Juniorka se stále dělí s Přerovem o druhé místo, na Havířov ztrácí dva body. Jak s pořadím zamíchá další týden?

Junioři se v minulém týdnu nejprve vydali do Litomyšle, kde si, hlavně ve druhé třetině, pořádně zastříleli. První třetinu vyhrál Vsetín o dvě branky a v druhé části zápasu se trefil rovnou pětkrát. Dvakrát se prosadil Jan Vašenka, třikrát pak obránce Vojtěch Pernický. Valaši nakonec vyhráli poměrem 8:1. V nedělním utkání se mohli Vsacané dostat do čela tabulky, stačilo pouze porazit rivala z Přerova. To se jim v domácím prostředí nepovedlo a Zubrům podlehli 1:4.

Zápas: 13. 12. Šumperk - Vsetín 19:30

Když byla řeč o tom, že si Vsetínští proti Litomyšli zastříleli a vyhráli 8:1, tak o Dracích z Šumperku můžeme tvrdit to samé. Stejným poměrem totiž v pátek přehráli brněnské Warriors. Dvakrát skórovali Matěj Drlík a Radek Vogel. Draci jsou na čtvrtém místě v takové pozici, že na třetí Vsetín ztrácí 9 bodů a jejich náskok na pátou Litomyšl je dokonce dvanáctibodový. Jenže právě s Východočechy prohráli Hanáci v neděli 2:5, trefili se Marek Kesler a dorostenec Jan Kučera.

Zápas: 15. 12. Vsetín - Havířov 12:00

Junioři Havířova minulý týden kvůli nemoci nenastoupili ani jednoho zápasu, přesto nepřišli o první místo v tabulce. Z celkových statistik AZetu však můžeme konstatovat, že prohrál pouze třikrát, a to jednou až po samostatných nájezdech. Dále pak podlehli doma Vsetínu 1:3 a v Brně Warriors 3:6. Zvláště poslední zmiňovaný výsledek byl velice překvapivý, jelikož se jednalo o zápas prvního s posledním. Poslední ligové utkání odehráli Slezané 29.11. proti Litomyšli a vyhráli 4:1, uvidíme, jak si tento týden po delší pauze povedou.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Málek – Pernický, Zeman, Holáň, Kožený, Kunst – Vašenka, Hilšer, Holba, Zemánek, Babeliak, Novosad, Klímek, Jurek, Vavřík, Frimel.
Šumperk: Kašpar – Štrbík, Holub, Blaháček, Cekr – Poledna, Kučera, Štefanišin, Horký, Haluza, Scheuter, Drlík, Habrman, Vogel, Šembera, Jurča, Kesler.
Havířov: Štipčák – Mrkvica, Uhlíř, Pavelek, Kočí, Zmarzlák, Kubíček P. – Ivaščenko, Kubík, Juhász, Tomeček, Čempel, Vlček, Pindel, Byčkov, Horváth, Urban.

Udrží si dorost svou vedoucí pozici v tabulce?

V předešlém týdnu se vsetínští dorostenci utkali pouze venku. Nejprve byli hosty v Třemošné, která se v první třetině dostala do vedení, Vsetínští však ve druhé periodě obrátili a svou vedoucí pozici si udrželi až do konce zápasu. V zápasu s Kladnem byli již od začátku zápasu Vsetínští ve vedení. Na konci třetí třetiny sice mohli mít strach, když soupeř začal dotahovat, ale žluto-zelení se nenechali zastrašit a i druhé utkání týdne vyhráli.

Zápas: 13. 12. Vsetín – České Budějovice 18:15

České Budějovice jsou zatím v tabulce jen o příčku a dva body za Vsetínem. V minulém týdnu se utkali s poslední Olomoucí, kterou během první a druhé periody porazili. Proti Šumperku se Motor hned v první třetině dostal do velkého gólového náskoku, který mu vydržel až do konce utkání. Jedničkou v bráně Českých Budějovic je Martin Lidák, kterého si vsetínští fanoušci mohou pamatovat ze sezóny 2016/17, kdy nastupoval za mladší dorost.

Zápas: 14. 12. Vsetín – Tábor 12:00

Tábor je taktéž velice úspěšným týmem ve skupině a bodově je na tom stejně jako Budějovice a Jihlava. I pro ně byl minulý týden vítězný. V pátek se utkali na svém ledě proti Olomouci, kterou přestříleli o 6 gólů. Sobotní zápas se Šumperkem byl napínavější, neboť třetí třetina začínala za vyrovnaného stavu, ale Táboru se nakonec povedlo Drakům vstřelit dva góly a zajistit si tak 3 body do tabulky.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Janura – Velikovský, Kočí, Mikula, Krajčík, Kunst – Bednařík, Rybár, Kopřiva, Babeliak, Tobola, Juráň, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Čajanová, Jurek.
České Budějovice: Lidák – Fousek, Dohnal, Cibulka, Hail, Placek, Hromada, Dvořák – Hála, Kříž, Kašpar, Braun, Petrásek, Kantor, Kalčík, Vavřík, Dubský, Viktor Kotalík.
Tábor: Korytar – Kofroň, Adamec, Herda, Šťastný, Bečvařík, Kohout – Janda, Eremiáš, Kundrát, Čančura, Bašta, Cháb, Polák, Matašovský, Souš, Suchan, Vaněk, Šimák.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava