Doufám, že klubu co nejvíc pomůžu. A že nám to tam bude padat, hlásí Lukáš Bednář

Redakce • 12.01.2021

Lukáš Bednář na Vsetín, Jan Kloz opačným směrem do Havířova. Tak zněl trejd, který se uskutečni minulý týden v pátek. „Celé to proběhlo velmi rychle, dopředu jsem o ničem nevěděl. V pátek po tréninku mi trenéři oznámili, že odcházím na Vsetín. Sbalil jsem se a v sobotu ráno přijel na Lapač,“ popisuje bleskovou výměnu útočníků čtyřiadvacetiletý Bednář, jenž už v zelenožlutém dresu stihl dvojzápas proti Vrchlabí (2:4 a 3:2). Jaké jsou jeho ambice v novém působišti?

Už jste se v novém prostředí adaptoval?
Snažil jsem se hlavně vyřešit věci kolem bydlení. Byl jsem se podívat ve městě, abych věděl, kde můžu nakoupit a podobně. Zatím to tady spíše poznávám. V sobotu jsme hned hráli zápas a v pondělí ráno odjížděli do Vrchlabí, takže toho času zatím moc nebylo. Ale jakmile bude možnost, určitě se půjdu podívat do města, abych věděl, jak to tady všechno funguje.

Jak na vás působí kabina? A znal jste některé nové spoluhráče z dřívějška?
Přijde mi, že je to tu podobné jako v Havířově. Domácký, rodinný klub, kluci tady jsou hodně pospolu. Moc mi to vyhovuje. Ještě před pěti lety jsem nastupoval ve 2. lize, takže jsem proti některým klukům hrál za Havířov a za Nový Jičín. S Tondou Pechancem nebo Honzou Bartkem jsme se už dříve potkali v jednom týmu. Strašně jsem se těšil na fanoušky, je velká škoda, že momentálně nemohou na stadion.

Jaká by měla být vaše role v týmu?
Myslím, že je to asi dané. Kluby mezi sebou udělaly výměnu, aby oživily útok. Chtěl bych pomoci v produktivitě. Zatím se to se mnou táhne. Doufám, že klubu pomůžu co nejvíc, a kdyby to nebylo bodově, tak jinými činnostmi. Ale věřím, že když to pošlape týmu, půjde to i mně osobně. Že body v tabulce budou postupně přibývat a kluby budou mít z této změny prospěch.

Máte za sebou dvě utkání v zelenožlutém dresu, jak jste se v nich cítil?
Musím říct, že jsem se cítil výborně. Určitě si co nejrychleji zvyknu. Myslím, že v obou zápasech jsme byli lepší, hrálo se nahoru dolů. V sobotu jsme trochu selhali v koncovce, ale v pondělí ve Vrchlabí se ukázalo, že góly dávat umíme. Věřím, že teď se to bude jenom zvedat.

Dvojutkání proti Vrchlabí bylo výsledkově jako den a noc. V sobotu jste doma prohráli, v pondělní odvetě na ledě soupeře zase po zásluze brali tři body…
Jak říkám, myslím, že v obou zápasech jsme byli lepší. Byli jsme víc na puku, více jsme bruslili. Rozdíl byl v tom, že v sobotu jsme byli méně produktivní, naopak ve Vrchlabí jsme vstřelili tři góly už v první třetině a bylo v uvozovkách rozhodnuto. Doufejme, že nám to tam bude padat i nadále.

Ve středu vás čeká venkovní duel proti Kladnu, co od tohoto utkání očekáváte?
Už jsem letos na Kladně hrál. Mají v podstatě stejný tým jako na začátku soutěže, trochu doplnili soupisku nebo se jim někteří hráči vrátili. Je to výborný a houževnatý tým, který má výrazné individuality. Ale je to soupeř jako každý jiný, jsou to chlapi jako my. Půjdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát. Porveme se o to.

V druhé půlce ledna vás čeká také měření sil s Havířovem. Jaké to pro vás asi bude?
Bude to poprvé, co nastoupím v Havířově jako soupeř. Nevím, co od toho očekávat. Těším se na to. Doufám, že ukážu, že góly umím dávat a hodně jim to znepříjemním.

V letošní sezoně jste také zaznamenal tři starty v Tipsport extralize za České Budějovice. Jaká to byla zkušenost?
Byly to sice jen tři zápasy, ale pro mě představovaly obrovskou zkušenost. Obzvláště proti Spartě a Pardubicím. Byly to výborné duely. Jestli to byl velký rozdíl? Řekl bych, že proti Spartě od poloviny zápasu. Soupeř dostal hodně přesilovek, projevil zkušenost a my už mu nestačili. V tomhle to byl obrovský skok. Takticky to bylo na vyšší úrovni, kluby v extralize si na tom dávají záležet. Samozřejmě jsou tam i kluci, kteří jsou silovější, ale to jsou i v Chance lize, takže v tomto bych až tak velký rozdíl neviděl. Spíše ve zkušenosti, taktice a jejím dodržování.

Stále se věnujete svému oblíbenému inline hokeji?
Ano, v létě je to pro mě perfektní zpestření přípravy. Inline hokej mám moc rád, většinou hrajeme s klukama z Havířova a okolí v přerovské skupině první ligy. V létě se ho snažím hrát co nejvíc, je to výborný doplňkový sport.