Dvě prohry a dost?!

Václav Rybáček • 09.10.2003

Od senzačního vítězství v Pardubicích Valaši nebodovali. Dalším útokem na extraligové body bude páteční souboj s HC Lasselsberger Plzeň. Západočeši v posledním kole podlehli doma Karlovým Varům, potýkají se s rozsáhlou marodkou, na Valašsko neodcestují s pěticí opor - Posmyk, Dobroň, Cartelli, Hurtaj a Vostřák. V obraně tak Plzni opět vypomůže Robert Jindřich. Vsetín k zápasu vyjede v téměř kompletním složení. Chybět bude pouze útočník Kovář, který již začal s tréninkem. Zajímavostí zápasu je skutečnost, že se střetávají týmy, které letos jako jediné dokázaly porazit vedoucí Pardubice.

Po rozsáhlým změnách v Plzni pro letošní rok vyhlásili jasný cíl, postup do play-off. Zatím se Plzeňané pohybují na hranici svého cíle, patří jim osmá příčka s jednobodovým náskokem na devátou Slavii. Na vině je i rozsáhlá marodka. Jako domeček z karet se novému kouči Plzně Rostislavu Čadovi zbortila sestava, která mu vykrystalizovala během letní přípravy.

Uzdravila se sice obranná dvojice Nedoma, Výborný, ovšem na marodce je vystřídali jiní obránci - Dobroň s Cartellim. Pro majitele titulu mistra ligy se Vsetínem Milana Nedomu bude páteční zápas prvním po zranění.

Významnou změnou v končícím týdnu byl přesun kapitánského "C" z dresu Jiřího Hanzlíka k Davidu Pospíšilovi. Pardubický odchovanec přišel do Plzně již v rozběhnuté soutěži, ale i přes menší počet odehraných utkání se stačil vyšvihnout na post "nejproduktivnějšího útočníka Plzně".

Sestavy v minulém kole:

Plzeň: Barta - Dobroň, Hanzlík, Cartelli, Vobořil, Dobrovolný, Jindřich - Andrašovský, Straka, Pospíšil - Důras, Krátoška, Sedlák - Dvořák, Švík, Matějovský.

Vsetín:Biegl - Jaškin, Frolo, Vyrůbalík, J. Polák, Kuboš, Němec - Hudec, Stantien, J. Hašek - Dubec, Štraub, Demel - Valko, R. Hruška, Ambruz - Sochor, Vak, Selingr.