Hokej na dřeň a šlágr kola! Valaši ve středu nastoupí proti Porubě

Jan Tajzler • 24.01.2023

Vsetínský tým se po dvou utkáních na ledech soupeřů vrátil do domácího prostředí, kde se připravuje ke středečnímu šlágru s ostravskou Porubou. Bude se jednat o souboj o 1. místo v tabulce, do kterého bude zapojena na dálku i Třebíč. Vsetínští v letošní sezoně ovládli všechny tři dosavadní vzájemné zápasy. Ostravané už mají valašské nadvlády dost a před play-off budou chtít poprvé v sezoně nad zelenožlutým celkem uspět. Jak si Vsacané na domácím ledě s Porubou poradí? Nenechte si ujít již 7. ročník Hokeje na dřeň a šlágr 41. kola, úvodní vhazování proběhne v 17:30.

Partner utkání:

Poruba se veze na horské dráze

Hokejisté Poruby v letošním ročníku pokračují v napravování reputace po loňské blamáži, kdy se navzdory vysokým ambicím ani nedostali do play-off. Letos mají ve slezské části Ostravy o poznání příjemnější starosti a v závěru základní části se poperou o prvenství v základní části. Poslední duely však přinesly Porubským střídavé radosti s porážkami. Ostravany určitě mrzí porážka z krajského derby proti Frýdku-Místku, ve kterém neskórovala a padla 0:4. Překvapivá byla i domácí porážka se Zlínem, kdy se červenobílí museli Beranům poklonit 0:2 a potřetí v sezoně během šedesáti minut neskórovala. Chuť si svěřenci trenéra Jiřího Režnara napravili ve víkendovém utkání s Jihlavou. úřadujícího mistra Chance ligy přejeli 4:0.

Porubský tým táhne z pozice nejproduktivnějšího a zároveň nejlepšího střelce Tomáš Šoustal, který se řadí mezi nejlepší střelce soutěže s počtem 17 branek, což je stejná cifra, jakou má na svědomí i vsetínský Luboš Rob, k tomu všemu ještě Šoustal přidal 16 asistencí. Porubě se také vyplatila letní sázka na kanadského forvarda Aarona Berishu (15+17). Nejlepší útok soutěže se opírá také o Jakuba Šlahaře (14+18) a prostředí Lapače znám z loňské sezony i Roman Pšurný (10+17). Vsetínská obrana bude muset být ve střehu, Porubští hráči dosáhli nejvyšší úspěšnosti střelby 9.8 % a není náhoda, že ze všech prvoligových týmů nastříleli nejvíc branek.

Kreativní umí být i obránci ostravského celku, odchovanec Poruby Jiří Klimíček nasbíral 17 kanadských bodů, jen o bod méně pak další zadák Adam Sedlák. Kvalitu má Poruba také v brankovišti, kde spoléhá na zkušené duo Daniel DolejšOndřej Bláha. Oba maskovaní muži mají vyrovnané statistiky, úspěšnost zákroků mají nad hodnotou 92 procent, a jejich šance pro start na vsetínském ledě jsou vyrovnané.

Vsetín na Porubu umí, zvítězí i počtvrté?

Valaši o víkendu splnili povinnost a na ledě posledního Šumperku vybojovali kompletní tříbodový zisk, když zápas ovládli v poměru 5:2. Vsacanů tak ukončili černou sérii, která čítala pět prohraných zápasů v řadě. Zelenožlutí vůbec v letošní sezoně střídají vítězné vlny s těmi negativními a na Lapači určitě věří, že teď s blížícím se koncem základní části přijde znovu vlna vítězná.

V utkání s Draky přerušil dlouhé čekání na gól Luboš Rob, když skóroval poprvé v novém roce 2023. Dvěma trefami se blýskl i Pavel Klhůfek, který ve vsetínském dresu zaznamenal už 9 branek a počet kanadských bodů zaokrouhlil na rovných 20.

Čerstvou novinkou na Valašsku je příchod útočníka Radka Čípa. Jeho start ve středečním šlágru je však podmíněn dokončením transferu z dánské strany. Vsetín nevyloučil další možné posílení kádru. Do konce přestupního termínu zbývají už pouze jednotky dnů, možnost posílit kádr všem klubům vyprší 31. ledna.

Vsetínští se v případě čtvrtého letošního úspěchu nad Porubou mohou vrátit do čela tabulky. Už nyní je jasné, že v případě rovnosti bodů skončí vsetínský tým před Porubou, nejprve se však valašská parta musí na tu slezskou dotáhnout. Povede se? Přijďte se sami přesvědčit, šlágr 41. kola Chance ligy, který doprovodí i sedmý ročník akce Hokej na dřeň, odstartuje ve středu od 17:30.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Vošvrda – Smetana, O. Němec (A), Voženílek, Říha, Hryciow – Hořanský, Bērziņš, Rob (C) – R. Půček, Klhůfek, Berger – Sihvonen, Přikryl, Jenyš – Lichanec, Štefka, Š. Bláha – Klímek, Jenáček.

Poruba: Bláha – Klimíček, Voráček, Doudera, Lemcke, Mlčák, Sedlák – Gřeš, Vachovec, Bernovský – Šlahař, Pšurný, Berisha – Christov, Střondala, Hrníčko – Karafiát, Toman, Häring.