Hokejisté VHK budou hrát znovu Hokej na dřeň. Zapsat se do registru je nyní jednodušší než kdy dřív

Redakce • 16.01.2023

Více než 220 potenciálních dárců, kteří jednou mohou někomu zachránit život, doposud přivedli vsetínští hokejisté do Českého národního registru dárců dřeně. Další zájemci o zápis do registru dostanou tuto možnost už ve středu 25. ledna. Hokejisté VHK ROBE Vsetín totiž v rámci duelu s ostravskou Porubou pořádají sedmý ročník tradiční akce Hokej na dřeň.

Letošní ročník přináší důležitou novinku. Zatímco v předchozích letech se návštěvníci Zimního stadionu Na Lapači zapisovali do registru prostřednictvím odběru malého vzorku krve, nyní postačí pouze výtěr z krku. „Věříme, že tím přilákáme k zápisu do registru větší počet fanoušků,“ vysvětlil Petr Neumann, jednatel VHK ROBE Vsetín. Hokej na dřeň se i tentokrát uskuteční ve spolupráci se Vsetínskou nemocnicí. Odběrová místnost bude jako vždy v den zápasu přímo na stadionu v rozcvičovně nad brankou hostů. Zapsat se může každý zdravý člověk ve věku od 18 do 35 let.

Hokejisté na zápas samotný i celkové téma potřeby rozšíření portfolia Českého národního registru dárců dřeně upozorní speciálními dresy, ve kterých duel s Porubou odehrají. Budou mít červenou barvu odkazující na zbrojováckou minulost vsetínského klubu. Klub podobu dresů zveřejní v průběhu dalších dní.

Utkání Vsetína s Porubou se uskuteční ve středu 25. ledna od 17:30 a vstupenky jsou již v prodeji (klikněte zde).