Hokejisté VHK budou reprezentovat Zlínský kraj na mládežnickém MČR. Turnaj startuje už ve čtvrtek

Redakce • 17.01.2022

Mistrovství České republiky krajů se po dvou letech znovu vrací na scénu. Turnaj pro výběry hráčů do 15 let startuje v Litoměřicích a Děčíně ve čtvrtek 20. ledna a potrvá až do neděle. Tým Zlínského kraje tvoří hokejisté ze sedmi klubů celého regionu. Vsetín budou reprezentovat obránce Václav Sadílek s útočníkem Štěpánem Drozdem. Jako náhradníky nominovali trenéři Petr Čajánek s Richardem Šebestů také Jakuba Frola a Michaela Konečného.

Na mládežnickém mistrovství ČR budou týmy rozděleny do dvou sedmičlenných skupin, ve kterých odehrají systémem každý s každým celkem šest utkání ve třech dnech. Vítězové skupin se na závěr turnaje střetnou v souboji o zlato, týmy na druhé pozici pak o bronz. Zlínský kraj U15 byl zařazen do skupiny B, která bude hrát svá utkání v Děčíně.

Nominace Zlínského kraje na MMČR 2022

Brankáři:
David Skácel (Kroměříž), Radek Šimšálek (Brumov-Bylnice).

Obránci:
Václav Sadílek (Vsetín), Jáchym Mořkovský, Tomáš Mikel (Zlín), David Dobeš (Kroměříž), Marek Wasserbauer (Uherský Ostroh), Štěpán Grebeníček, Martin Řimák (Uherské Hradiště).

Útočníci:
Štěpán Drozd (Vsetín), Dominik Kos, Alex Nesrsta, Alexandr Paták, Jan Valášek (Zlín), Šimon Pláňava, Kamil Večerka (Kroměříž), Matěj Holba (Brumov-Bylnice), David Miklas (Rožnov pod Radhoštěm).

Náhradníci:
Jakub Frolo, Michael Kučný (Vsetín), David Běták, Tadeáš Schmied (Zlín), Matěj Ročák (Brumov-Bylnice), David Havlík (Kroměříž), Tomáš Kaděra, Adam Korbel (Uherský Ostroh), Vojtěch Matějíček, Filip Šupka (Uherské Hradiště).

Utkání Zlínského kraje ve skupině

20. ledna (12:30)
Zlínský kraj vs. Jihomoravský kraj

20. ledna (17:45)
Plzeňský kraj vs. Zlínský kraj

21. ledna (10:45)
Zlínský kraj vs. Středočeský kraj

21. ledna (16:00)
Jihočeský kraj vs. Zlínský kraj

22. ledna (10:45)
Zlínský kraj vs. Karlovarský kraj

22. ledna (17:45)
Zlínský kraj vs. Moravskoslezský kraj

Zápasy o medaile se uskuteční v neděli 23. ledna.

Všechna utkání můžete sledovat prostřednictvím textových online přenosů na Onlajny.com (klikněte).