Vstupenky online

Hokejisté VHK předali zvířecímu útulku dary od fanoušků. Mezi sebou vybrali i finanční částku

Redakce • 12.12.2019

Misky, obojky, stelivo pro kočky nebo krmivo. Dary, které fanoušci donesli na poslední domácí utkání s Porubou, doručili hokejisté VHK ROBE Vsetín ve čtvrtek osobně do Zvířecího útulku Vsetín. Na transparentní účet 22 55 63 672 / 0600 zároveň putuje finanční částka, jíž hráči vybrali mezi sebou v kabině. „Za poslední rok jsem byl osobně dvakrát ve vsetínském útulku. Pořád pro mne platí staré rčení, že pes je nejlepší přítel člověka,“ uvedl útočník Radim Kucharczyk.

Kromě centra první vsetínské formace se za zvířaty vypravili David Březina, Vlastimil Dostálek a Martin Procházka. „Podmínky útulku nejsou úplně dobré, určitě by chtělo, aby se zvířata, kterým se nedopřálo mít svého páníčka, měla lépe,“ poznamenal Kucharczyk.

„Vydal jsem se do útulku nedávno, když jsem měl operovaný loket. Jsou tam dny, kdy si můžete třeba vyvenčit pejska. Tak jsem si jednoho vzal a ptal se, co v útulku nejvíc potřebují. Není to ani tak krmivo, na které mají podporu od města, ale nedostatkové jsou pro zvířátka hračky a zejména obojky,“ sdělil vsetínský odchovanec. „Spousta kluků z kabiny má pejsky nebo kočky. Určitě to chceme nějakým způsobem podpořit a také se zamyslet nad tím, že zvířata potřebují pomoc. Proto jsme se s klukama domluvili, že Zvířecí útulek Vsetín podpoříme i finanční částkou, kterou dáme společně do kupy.“

Finanční částka putuje na transparentní účet Zvířecího útulku Vsetín již nyní. Pomoci mohou i nadále fanoušci, ať už finančně nebo formou hmotných darů. Veškeré informace zájemci získají na webových stránkách nebo Facebooku útulku.