Jak je Vsetín připraven na start ligy? Generálka s Prostějovem napoví

Tomáš Kopecký • 04.09.2017

Už déle než měsíc pilují Valaši v přípravných zápasech herní připravenost na začátek soutěže. Nyní před nimi stojí poslední možnost, jak ještě eliminovat nedostatky, zacelit mezery a poskládat útočné formace. Poté už začne vše naostro a každá chyba se bude trestat. V generálce na WSM Ligu změří zelenožlutí síly s tradičním rivalem, prostějovskými Jestřáby. Zvítězí Vsetín poprvé v přípravě na domácím ledě? Kdo si zvýší sebevědomí před startem soutěže? Duel startuje v úterý od 17:30.

Oba týmy se naposledy utkaly v semifinálové sérii 2.ligy v sezoně 2013/14. V divácky atraktivním souboji tehdy uspěl favorizovaný Prostějov, jenž zvítězil 3:0 na zápasy. Vsetín se však za svůj výkon nemusel stydět, a především v domácím prostředí svého soupeře trápil. Hanáci si poté ve finále poradili s Přerovem, a následně úspěšně zvládli také baráž. Odměnou byl postup do 1.ligy. O tři roky později se stejný posun vzhůru podařil také Vsetínu, a tak se oba konkurenční kluby budou opět potkávat v rámci jedné soutěže.

Cílem Jestřábů je postup do play-off

Prostějov to po postupu rozhodně neměl jednoduché a v první sezoně musel bojovat o udržení. Jestřábi však zvládli rozhodující duely s Havlíčkovým Brodem a uhájili prvoligovou příslušnost. V dalších dvou sezonách pak dokázali projít do play-off a stali se jedním z nejsilnějších moravských týmů.

V tomto roce se od Hanáků očekávají podobné výsledky a postup mezi nejlepších osm družstev by nebyl překvapením. Už jen jména posil, které vedení klubu přivedlo, budí respekt. Tomáš Nouza a Tomáš Divíšek by se měli stát hlavními útočnými esy týmu. První jmenovaný je dlouholetou ikonou druhé nejvyšší soutěže, ve které odehrál 599 duelů a připsal si 501 kanadských bodů. „Je jedním z nejlepších hráčů, který loni v první lize byl. Hodně si od něj slibujeme a věříme v jeho bodový přínos pro mančaft," prozradil pro lhkjestrabi.cz sportovní manažer Jiří Vykoukal.

Tomáš Divíšek se pro změnu může chlubit titulem z Extraligy, startem v NHL, či účastí na reprezentačních akcích. V minulé sezoně se stal 6. nejproduktivnějším hráčem WSM Ligy. Ani on však nedokázal odvrátit sestup Mostu. Do obrany klub přivedl dvojici Marek DrtinaDušan Žovinec.

Prostějov odehrál v přípravě šest duelů, ve kterých si připsal tři výhry. Start se Jestřábům příliš nepovedl, když v úvodu nestačili na Frýdek-Místek a Třebíč, pak se však karty obrátily a Prostějovští začali vítězit. Zdolali Havířov v poměru 5:2, a poté oplatili domácí porážku Frýdku-Místku. Nejcennější vítězství si Hanáci připsali v souboji s extraligovými Pardubicemi, které zdolali 2:1. Rozhodující branku si připsal v 57. minutě Lukáš Luňák. „Nechtěl bych to přeceňovat. Jednalo se pouze o přátelský zápas, přesto musím říct, že náš výkon byl opravdu povedený,“ komentoval Vykoukal.

Vsetín usiluje o první domácí vítězství

Vsetín odehrál v přípravě osm duelů, ze kterých si odnesl pět výher. Všechna vítězství si připsal na ledě soupeře. Venkovní bilance pěti výher ze šesti zápasů je úctyhodná, a nyní jen zbývá, aby na to Valaši navázali i doma. Na domácí úspěch totiž musí stále čekat. Na Lapači nejdříve zelenožlutí podlehli v těsném souboji Přerovu, a poté prohráli po nájezdech s Třebíči.

„V úterý nás čeká generálka a já věřím, že ji zvládneme dobře jak herně, tak výsledkově a dobře se připravíme na první mistrák, který nás čeká v sobotu,“ prozradil trenér Luboš Jenáček. Utkání mezi Vsetínem a Prostějov začíná v úterý 5.7. v 17:30

Sestavy v posledním utkání:

Vsetín: Horčička (31. Šurý) – Frolo, Holomek, Hryciow, Teper, Janáček, Dundáček, Ostrčil – Pokorný, Vítek, Podešva, Šilhavý, Karafiát, Markovič, Hořanský, Vrána, Vávra, Kajaba, Slováček, Finsterle, Březina.

Prostějov: Groh – Kolář, Bažant, Žovinec, Pospíchal, Drtina, Horyna, Mikliš, Marek – Nouza, Luňák, Divíšek, Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský, Švec, Fiala, Voženílek, Hozák, Švarc, Z. Zabloudil.

Foto: lhkjestrabi.cz