Jan Neliba: Stantien komentoval věci, které mu nepříslušely

Aleš Koňařík • 09.10.2004

V s e t í n – Není to ani měsíc, co Vsetín uvedl fanoušky do euforie vítězstvím nad Slavií. Po výprasku s Pardubicemi, díky kterému Vsetín prohrál poosmé v řadě, se zdá, že jde o úplně jiné mužstvo v úplně jiné sezóně. Domácí tým nastoupil poprvé bez Romana Stantiena, jehož odchod byl na Vsetíně jednoznačně tématem dne a trochu tak zapadla zpráva o jmenování Jana Neliby hlavním trenérem mužstva.

K tomuto kroku se vedení vsetínského klubu rozhodlo sáhnout jak vzhledem k porážkám, tak i napjaté situaci v kabině. „Vedení rozhodlo, že budu hlavní trenérem. Nebyla spokojenost s výsledky a nastaly i další nesrovnalost. Nabídku jsem přijal. Kdybych nevěřil, že mužstvo má výkonnostně navíc, nešel bych do toho,“ vysvětloval Neliba. Došlo i na jeho vyjádření v cause Stantien.

„Příčiny odchodu Stantiena jsou vnitřními záležitostmi klubu a já se k nim nebudu moc vyjadřovat. Bobo na ledě vystupoval dobře, ale v kabině komentoval věci, které mu nepříslušely komentovat,“ řekl Neliba. „Naším názorem je, že vyvolával špatnou atmosféru v mužstvu a proto jsme se s ním rozloučili. Vím, že je to pro každé ho těžké, ale takový už je sport. Zodpovědnost za toto rozhodnutí samozřejmě neseme my.“

Další radikální změny v týmu se v nejbližší době očekávat nedají. „Máme spoustu zraněných hráčů, v této chvíli určitě další neodejdou,“ odmítl Neliba spekulace nad možnými hráčskými přesuny.

Vsetínu přišli na jeho cestě z herní krize pomoci Radovan Somík a Ondřej Veselý. Na obou však byla při jejich premiéře patrná nerozehranost. „Ondra Veselý před příchodem k nám týden netrénoval, Somík hrál jen dva zápasy za Martin, takže jim ještě chybí herní rytmus,“ hodnotil jejich vystoupení Neliba.

Zdá se, že osmou porážkou za sebou a herním projevem už Vsetín nemůže klesnout hlouběji. Trenér Neliba se ale nerad vrací k předchozím zápasům, či k nepovedenému výjezdu po kluzištích soupeřů. „Stále se bavíme o kdyby, kdyby. To je těžké. V případě přeloženého zápasu s Plzní jsme se takto dohodli s hráči, kteří s tímto nápadem přišli. Výlet se prostě nepodařil, přivezli jsme nulu. Námitka, že to možná nebylo na místě, je správná. Ale to už je za námi, my se musíme dívat dopředu. Každý další zápas teď pro nás bude velice důležitý.“