Josef Daněk: Pokud budeme hrát stále v takovém nasazení, můžeme uspět i v dalších zápasech

Filip Bazala • 26.01.2014

Vsetínští hokejisté v posledních zápasech excelují a neprohráli už pošesté v řadě. Inkasovali navíc jen sedm branek, což je velmi dobrá bilance. Stále tak jsou ve hře o čtvrté místo v tabulce, na které ztrácí už pouhé čtyři body. „Snažíme se hrát zápas od zápasu a na tabulku se nedívat,“ vyvrací nějaké taktizování o umístění Josef Daněk. Naordinovaná taktika trenérů zatím velmi dobře funguje, ale na jak dlouho? „Pokud si řada, která je na ledě dané postavení hlídá, tak je velmi těžké tento systém překonat,“ dodává k hernímu projevu také trenér Jiří Weintritt.

V zápase s Porubou Valaši opět předvedli velmi dobrý zodpovědný výkon, který jim přinesl už šesté vítězství v řadě. Ostravané v sezóně se Vsetínem ještě neprohráli a doufali ve stejný výsledek i tentokrát. Lepší pohyb a produktivita střelby však přinesla domácím vedení 2:0. Dlouho byli hosté ve hře, kdyby snížili, mohl zápas vypadat ještě jinak. Uklidnění však přineslo trestné stříleni Františka Zúbka, jenž se poprvé letos v dresu Vsetína prosadil.

Neodehrál v první třetině téměř ani minutu a musel z ledu. Při srážce před brankou soupeře si zlomil na brusli nůž a byly nutné opravy. Ve druhé třetině už byl Joser Daněk v čele čtvrté formace, která poslední zápasy předvádí velmi dobré výkony, stejně jako celý tým. V zápase s Porubou se tzv. "checking line" podařilo vstřelit dvě branky. Nejprve Daněk tečoval nahození Hurtíka a poté se prosadil z trestného střílení i křídelník Petr Hruška.

Pro oba to byla druhá trefa v sezóně po dlouhé odmlce. Daněk se trefil naposledy ve dvanáctém kole proti Orlové, Petr Hruška pak až naposledy v šestém kole proti Novému Jičínu. Oba tito hráči však mají obrovský podíl na velmi dobré statistice ubráněných přesilovek, kde patří mezi to nejlepší v lize.