permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1517 (25.7.2024)

Junioři brali na turnaji v Přerově stříbro. Vedli si lépe než extraligové týmy

Helena Hegeďová • 15.08.2023

Druhý srpnový víkend se junioři zúčastnili každoročního turnaje v Přerově. První hrací den měli Valaši na programu utkání s Havířovem a Přerovem, v neděli na ně čekala Slavia a Olomouc. Vsetín se do posledního utkání rval o první příčku, na kterou nakonec o jediný bod nedosáhl. Pomyslné zlato si tak odvezli Pražané a Valaši skončili na krásném druhé místě, když za sebou nechali oba extraligové celky.

Dva týmy z juniorské extraligy a tři celky z Ligy juniorů se na turnaji utkaly každý s každým v zápasech hraných 2 x 25 minut čistého času. Každý poločas se bodoval jako samostatné utkání a po uplynutí základní hrací doby následovalo pětiminutové prodloužení tři na tři v plné délce, případně samostatné nájezdy, pokud bylo skóre po nastavených pěti minutách nerozhodné. Za jeden zápas šlo celkem získat až sedm bodů – tři v každém poločase a jeden v nastavení.

Zápasy VHK na turnaji:

AZ Havířov – VHK ROBE Vsetín 0:3 / 0:0 (1:0sn)
Branky (1. část): 6. Koláček (Hamřík, Urge), 15. Hrdý (Mošnička), 22. Mošnička
Branky (2. část): ---
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Vizváry

VHK ROBE Vsetín – HC ZUBR Přerov 1:0 / 0:5 (0:1pp)
Branky (1. část): 18. Ürge (Koláček)
Branky (2. část): 5. Šťastný (Hyža), 6. Hlávka (Mráček), 14. Koblížek (Kuchta, Hlávka), 16. Tomiga (Kolařík, Hlávka), 22. Martiňák
Branky (prodloužení): 2. Mašek (Hyža, Pekr)

VHK ROBE Vsetín – HC Slavia Praha 0:1 / 2:0 (1:0sn)
Branky (1. část): 15. Filip (Štípek)
Branky (2. část): 15. Matějíček (Ostrčil), 22. Juráň (Heinrich)
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Heinrich

HC Olomouc – VHK ROBE Vsetín 1:2 / 0:0 (0:1pp)
Branky (1. část): 25. Slováček (A. Drábek) – 14. Šíma (Stodůlka), 18. Fojtík (Urge, Zedek)
Branky (2. část): ---
Branky (prodloužení): 2. Mošnička (Hrdý)

Komentář trenéra Rostislava Vlacha

„Byl to velmi dobrý turnaj a pro nás velmi prospěšný. Poznali jsme hráče v zápasové rytmu, i když herní systém byl od klasického utkání odlišný a netradiční. Každý den jsme navíc odehráli dva zápasy, takže pro hráče to bylo náročné i po stránce fyzické. Včetně toho, že panovalo teplé počasí, a led nebyl úplně kvalitní. My jsme ale velice spokojeni s přístupem hráčů a také s výsledkem.“

„Turnaj nám přinesl i dobré porovnání s extraligovými mužstvy. Samozřejmě ale musíme brát vpotaz, že ve všech mužstvech se především zkoušeli hráči a měnily se sestavy. I v našem případě to bylo tak, že jsme každý zápas obměňovali sestavu a zkoušeli hráče, které jsme chtěli vidět. To byl podle mě také jeden z důvodů, proč kluci vyloženě nepropadli. Samozřejmě podali také velmi dobrý výkon, vezměme třeba poslední zápas s Olomoucí, který odehráli velmi dobře a srovnatelně s výkonností soupeře.“

Komentář obráce Jana Hamříka

„Řekl bych, a myslím si, že by mi tým dal za pravdu, že jsme si na turnaji počínali velmi dobře. Zápasy byly vyrovnané a dokázali jsme držet tempo i s extraligovými týmy, jako je například Olomouc, a dokonce je přehrávat. Dle mého názoru je to dorbý start do sezony. Měli jsme samozřejmě i špatné pasáže, ale do začátku sezony máme ještě dost času všechny chyby vypilovat. Troufám si říct, že tenhle tým má velký potenciál a můžeme se těšit minimálně na stejný výsledek jako lono, ne-li ještě lepší.“

Konečné pořadí turnaje

1. HC Slavia Praha (17 b.)
  2. VHK ROBE Vsetín (16 b.)
  3. HC Olomouc (11 b.)
  4. HC ZUBR Přerov (11 b.)
  5. AZ Havířov (9 b.)