Junioři hlasí: Prohra pomstěna

Michal Kubáň • 18.12.2003

V s e t í n - Na domácí zápas s českobudějovickými hokejisty vsetínská juniorka dlouho čekala. Proč? Právě jedna z porážek, kterou vsetínští junioři utrpěli v probíhající sezóně, byla ve 21. kole s Jihočechy. Tým z Jižních Čech doma porazil juniory 2:1 a právě poražený Vsetín se chtěl za těsnou prohru pomstít na vlastním ledě. Příležitost k tomu měl právě ve 31.kole extraligy juniorů. V první třetině oba celky, jako by bedlivě vyčkávaly na chybu soupeře, a tak góly začaly padat až v druhé třetině. Skóre otevřel ve 30. minutě Lubomír Štach a na úplném konci třetiny přidal branku slovenský reprezentant Juraj Prokop. Domácí sázeli na dispciplínu, ale nebylo třeba. Hlavní sudí Venglář měl zápas pevně ve svých rukou, a díky tomu se hrál rychlý kombinační hokej. Ve poslední části přidal branku kapitán domácích Josef Hrabal. Junioři tak porazili České Budějovice 3:0 a obrovský podíl na tom, že Vsetín neinkasoval měl i brankář Štefan Žigárdy.