Junioři i dorostenci mají stejnou bilanci. Kdo si v dalších kolech povede lépe?

Anna Pavlína Sedláčková • 22.09.2020

Začátek sezony byl pro obě kategorie obdobný, jedno utkání se jim náramně povedlo, ve druhém zas Valaši tak úspěšní nebyli. Junioři svá následující utkání odehrají pouze doma. V pátečním zápase se postaví proti Porubě, se kterou se setkali již v přípravě, v neděli na ně čekají Warriors. Dorost se ve čtvrtek utká s Havířovem, kterého taktéž znají z přípravy, a v sobotu se pojedou podívat do Přerova.

Navážou junioři na zápas s Technikou? Hrají dvakrát doma

Vstup do sezony se juniorům příliš nepovedl. V utkání proti Šumperku se jim nevyvedla druhá třetina, kdy jim Draci v rychlém sledu nasázeli čtyři góly a Vsetínští tak přišli o celý zápas. Všechno však napravili v nedělním utkání proti Technice, kdy hned od první minuty hráli útočný hokej a svého soupeře ani jednou nepustila do vedení.

Zápas: 25. 9. Vsetín – Poruba 19:45

Poruba se v prvním utkání setkala s Technikou, kdy se na začátku zápasu Poruba dostala do vedení. Ve druhé periodě bylo vyrovnáno. Pět minut před koncem utkání se však Porubě ještě podařilo prosadit. V utkání proti Šumperku vypadalo, že jednoznačně patří Drakům, neboť těm se hned v první třetině podařilo nastřílet tři góly. Ale během dalších dvou period Poruba vyrovnala a hrálo se prodloužení. O utkání nakonec rozhodly až samostatné nájezdy.

Zápas: 27. 9. Vsetín – Warriors 12:00

Warriors se v minulém týdnu měli utkat s Šumperkem, ale kvůli karanténě Přerova a následných změnách v rozpisu bylo utkání odloženo. Šumperk hrál nakonec se Vsetínem a Warrioru se tak začátek sezony o týden posunul.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Nešpůrek – Pernický, Houser, Krnáč, Kožený, Kopřiva, Čapka, Sviták, Š. Jenáček – Kuchařík, Pospíšil, Kopčil, Svoboda, V. Vrána, Bednařík, Veselý, Maštalíř, Jurek, Apolenář.
Poruba: Pawlas (14. Slíž) – Macias, Hlaváč, Mrozek, Debnár, Pachula, Topolanský, Pitucha – Elze, Zelinka, Ślusarczyk, Urbančík, Halata, Barčák, Chovanec, Bořuta, Morávek.

Dorostenci začali dobře, teď je čeká další zkouška

V minulém týdnu vstoupil dorost do utkání s Olomoucí aktivně a hned v prvních pěti minutách byl ve dvougólovém vedení. Soupeř Vsetínské zaskočil ve druhé periodě, kdy bez zaváhání zaútočil, vyrovnat se jim však nepodařilo a utkání i tak patřilo Vsetínu. Zápas s Třincem se vsetínským dorostencům už příliš nevyvedl. Ve druhé periodě se Vsetínu sice podařilo dostat do vedení, ale v poslední třetině se jim nepodařilo získané vedení udržet, což je stálo zápas.

„V první třetině nás soupeř vyloženě přehrával. Musím říct, že díky gólmanovi jsme neprohrávali 5:0. V druhé třetině jsme srovnali krok a několikrát jsme soupeře dostali pod tlak. Třetí třetina byla o obrovských chybách, které rozhodly o naší prohře,“ komentoval utkání v Třinci trenér Jan Dědek.

Zápas: 24. 9. Vsetín – Havířov 19:15

Havířov se na úvod sezony utkal s Kometou Brno. Zápas byl silově vyrovnaný, ale co se týče gólů, tak z počátku se dařilo především Kometě. V poslední třetině přišel obrat, ve kterém se Havířovu podařilo vyrovnat a hrálo se prodloužení, které taktéž skončilo nerozhodně a přešlo se na samostatné nájezdy. Ty vyhrála domácí Kometa. Proti Šumperku to už bylo úplně jiné kafe, neboť hned od počátku se vedení ujal Havířov a do konce utkání ho nepustil.

Zápas: 26. 9. Přerov – Vsetín 12:00

Také Přerov se v minulém týdnu utkal s Kometou a byl to také zatím jejich jediný soupeř. Zubrům se hned ve druhé minutě podařilo dostat do vedení, které Kometa o pár minut později dorovnala. Ještě v té samé třetině se odehrála úplně stejná situace, a tak byla celá druhá třetina vyrovnaná. K zvratu došlo až v poslední periodě, kdy se do vedení dostala Kometa, jež se také ve vedení udržela až do konečné sirény.

Vsetín: Ružička – Mikula, Fojtík, Machů, Valda, Mošnička – Koláček, Juráň, Rigo, Kovář, Adámek, Matějíček, Dědek, Čajánová, Vaněk, Tomek.
Havířov: Maňásek – Mlýnek, Valouch, Kremnický, Pilíšek, Zavřel, Kubíček, Kalina – Jung, Irgl, Ungr, Mikula, Kolat, Lysoněk, Belan, Žák, Svozil, Bárta, Siekierka.
Přerov: Žurek – Pekr, Koblížek, Svozil, Polame, Kruták, Billa, Veselý – Holinka, Mašek, Hanák, Kolařík, Toman, Galnor, Kuchta, Hyža, Švejda, Buršík, Hlůšek.