Kdybychom v utkání vedli, hrálo by se nám jinak, říká útočník Daniel Dědek

Jiří Kubják • 30.09.2010

Na ledě ho nelze přehlédnout díky jeho obrovské rychlosti. Sice tolik neboduje, ale svou černou práci si odvede. Posila před sezonou a navrátilec z Valašského Meziříčí Daniel Dědek nám poskytl rozhovor po utkání s Orlovou.

Danieli co podle tebe rozhodlo dnešní utkání?
Těžko říct, zřejmě se ukázala zkušenost Orlové a uměli dát góly.

Patříš za nejrychlejšího útočníka na Vsetíně, nechybí ti do formace silovější typ hráče, přeci jen se mi zdá, že spolupráce s Robinem Ševčíkem není zrovna ideální?
Spolupráce s ním není špatná, nezáleží mi na tom s kým hrauju, jde o to se přizpůsobit.

Ve druhé třetině jste soupeři doslova darovali druhý gól a nervozita na hokejkách začala být znát?
Určitě byla, neboť potřebujeme vyhrávat, zatím hrajeme spodek tabulky, je třeba dávat góly a nasbírat nějaké body. Určitě jsme byli nervozní, přeci jen hrajeme doma a publikum nás tlačí, z toho je zřejmě i ta nervozita oprávněná.

Čím to je, že se družstvo po dvou inkasovaných brankách doslova sesype?
To je naše chyba, dostaneme dva góly a začneme být nervozní. Kdybychom v utkání vedli, hrálo by se jinak, protože když se prohrává je to komplikovanější, jsme nervoznější a je to jedno s druhým.

V závěru druhé části jste přeci jen snížili zásluhou Marka Dubce s pozice falešného obránce, byla tahle varianta nacvičená?
Neviděl jsem tu akci, ale něco podobného cvičíme, takže zřejmě to nacvičené bylo.

K dalšími utkání zajíždíte do Nového Jičína, s jakou taktikou do zápasu půjdete?
Jednoznačně 100% vyhrát, ale s jakou taktikou, to se teprve bude řešit na předzápasovém tréninku.
Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov