Vstupenky online

Klíčová bitva o play-off, Vsetín se na domácím ledě střetne s Havířovem

Jan Tajzler, Filip Bazala • 01.02.2018

Zimní stadion na Lapači se připravuje na velkou bitvu. V sobotu se totiž od 17:30 rozhoří bitva mezi velkými konkurenty v boji o postup do play-off. Vsetínští se budou snažit dostat zpět do elitní osmičky, závoru v této cestě bude představovat celek Havířova, jenž podobně jako Vsetín touží po účasti v play-off. Slezané přicestují na Valašsko v herní pohodě, neboť v posledních třech utkáních dokázal Azet naplno bodovat, zmrazit havířovské nadšení z postupu do elitní osmičky budou mít za cíl právě vsetínští hokejisté. Souboj Vsetína s Havířovem se zároveň ponese v charitativním duchu, ve kterém mohou příznivci hokeje podpořit Zvířecí útulek Vsetín.

Společně s hráči Vsetína na pomoc Zvířecímu útulku Vsetín

„Chtěl bych pozvat všechny fanoušky na sobotní utkání s Havířovem. Uděláme všechno pro to, abychom zvítězili za tři body a alespoň trochu se omluvili za zápas se Slavií Praha. Každý zápas je pro nás nyní klíčový a dáváme do toho maximum, říká zkušený útočník Radim Kucharczyk. „Zároveň bych je chtěl poprosit, aby na utkání donesli nějaké pamlsky, granule, jídlo pro psy/kočky, podestýlku pro kočky atd., abychom společně pomohli Zvířecímu útulku Vsetín. Sběrné místo bude ve stánku s fanshopem před stadionem. My z týmu také přispějeme a společně vše v útulku i vašim jménem odevzdáme. Předem vám díky a těšíme se na vás na zápase,“ zakončuje vsetínská sedmadevadesátka.

Havířov: Potvrdí Slezané elitní osmičku?

Bitvy mezi Vsetínem a Havířovem patří bezesporu k ozdobám WSM Ligy, na obou stadionech se při vzájemných duelech odehrává skvělá kulisa, o kterou se starají bouřlivé zástupy příznivců obou táborů. Nyní bude utkání obou rivalů okořeněné faktem přímého souboje o elitní osmičku. Jsou to právě celky Vsetína a Havířova, které bojují o poslední postupové místo do play-off, Havířovu se navíc ve středečním kole podařilo snížit náskok na sedmou Třebíč na rozdíl jediného bodu, nyní se Vsetín pokusí Slezany v tabulce dorovnat a na jejich úkor se vrátit na osmé místo. 

Havířov se po novém roce zvedl, jeho devízou je především domácí prostředí, ve kterém dokázal ze sedmi případu zvítězit hned šestkrát a to je právě důvod, proč se Havířov dostal před Vsetín v tabulce. Venku to totiž Slezanům příliš nejde. Když pomineme beznadějně poslední Kadaň, dokázal Havířov zvítězit na ledě soupeře naposledy 20. prosince, stalo se tak ve Frýdku-Místku, kde Havířovští zvítězili po samostatných nájezdech 3:2. Právě Frýdek-Místek patří k úhlavním rivalům Havířova, Azet jej však během letošní sezony dokázal porazit ve všech čtyrech případech. Naposledy se tak stalo ve středečním kole, kdy Havířov zvládl klíčovou bitvu a po vítězství 3:1 nahradil právě Vsetín v elitní osmičce. Krom rivala z moravsko-slezské hranice Havířov dokázal zvítězit také v Kadani, kde se původně trápil, ale nepříznivý stav 0:2 dokázal otočit a nakonec přivést z Ústeckého kraje cenné tři body. Důležité body vybojoval Havířov také proti Prostějovu, Jestřáby v domácím prostředí vynuloval 3:0. 

Havířovský tým se spoléhá na Marka Kaluse, jenž táhne Slezany z pozice nejproduktivnějšího hráče, momentálně činí bilance havířovského forvarda 14 branek a 12 asistencí, Kalus je zároveň nejlepším střelcem havířovského týmu. Pozor si bude muset dát vsetínská defenzíva také na Romana Ráce (8+16). Hranici dvacetin kanadských bodů překonal také Marek Sikora (6+15). Defenzíva Havířova má oporu v Tomáši Drtilovi (5+8), jen o bod méně zaznamenal Radek Havel (2+10) a právě Havel je zároveň nejlépe hodnoceným hráčem Havířova v +/- bodování, ve kterém zaznamenal 15 kladných bodů. Velkým vůdcem Havířova je také kapitán Jiří Krisl, jenž nemá pochyb o tom, že Havířov bezesporu patří do pozic zaručující účast v play-off. 

Brankoviště Havířova střežilo v letošní sezoně už sedm mužů. Komplikací pro Havířov může být návrat Ondřeje Bláhy do mateřských Českých Budějovic, kterého si Motor zlákal těsně před uzávěrkou přestupních termínu. V derby s Frýdkem-Místkem dostal přednost vítkovický Daniel Dolejš, jenž za Havířov doposud odchytal 12 utkání a připsal si solidní úspěšnost zákroků nad 93 % a průměrně inkasoval 1,91 branky na zápas, start Dolejše se předpokládá také na Lapači, kde Havířov bude svádět klíčovou bitvu o play-off. 

Vsetín: Proti Havířovu o šest bodů 

Jde o hodně. Vsetín čeká jedna z nejdůležitějších bitev letošní sezony. Proti Havířovu bou Vsetínští usilovat o návrat do elitní osmičky, ale jde také o mimořádně důležité body do minitabulky, která by v nabitém závěru sezony mohla rozhodnout při rovnosti bodů obou konkurentů. V letošní sezoně je na tom ve vzájemných delech zatím lépe Vsetín, Havířov dokázal dvakrát porazit na jeho ledě, pokaždé šlo o vítězství v prodloužení respektive samostatných nájezdech. Azet ovšem zvládl na výbornou utkání ve Vsetíně, Slezanům se tehdy vyplatila sázka na urputnou defenzívu a Valaši prohráli 0:3. 

Zelenožlutí za sebou mají nepovedené utkání na ledě pražské Slavie. Vsetínští hráči i příznivci jen s těží nesli porážku 4:5, která se zrodila v pražském Edenu. Vsetín dokázal v Praze nastoupit velmi dobře, do poloviny základní hrací doby si vybudoval luxusní čtyřbrankový náskok, ale než uplynulá druhá polovina hry, bylo skóre v neprospěch Valachů o jednu branku. Zpackanou možnost o upevnění elitní osmičky bude chtít Vsetín napravit v domácím utkání pravdy s Havířovem. „Zápas s Havířovem bude v podstatě o 6 bodů. Musíme středu vymazat z hlavy, nastoupit na Havířov sebevědomě a soupeře přejet. Všichni máme cíl postoupit do play-off. Přejí si to hráči, vedení, fanoušci… Musíme na tom zapracovat,“ uvědomoval si hned po konci utkání na Slavii člen první útočné formace Vojtěch Šilhavý

Ke kýženému úspěchu proti Havířovu budou Valaši potřebovat maximální bojovnost, ale také efektivitu v početních výhodách, která je obrovskou bolístkou Vsetína v letošní sezoně. Neméně důležitá bude také podpora fanoušků, není tajemstvím, že z Havířova se chystá zmobilizovaná posádka Slezanů s odhodláním dotlačit právě Havířov do play-off na úkor Vsetína. Valaši se však na Lapači zcela jistě nenechají zahanbit a utkání slibuje bouřlivou atmosféru, která je duelů Vsetína s Havířovem hodna. Utkání startuje v sobotu v 17:30, pokud se do Vsetína nedostanete, můžete utkání sledovat prostřednictvím textového online přenosu a nebo využít možnost vysílání přímého přenosu skrz společnosti TVCOM. 

Partner utkání: CAR OK STK s.r.o.

Společnost CAR OK STK s.r.o. je provozovatelem nové stanice technické kontroly na adrese Vsetín, Bobrky 2270.

Naše společnost poskytuje služby v oblasti technické kontroly silničních vozidel kategorií: M1, N1, L, O1, O2, dále v oblasti technické kontroly individuálně dovezených vozidel (dovozů), staveb a přestaveb vozidel a řadu doplňkových služeb, jako prodej ekologických plaket-nálepek do nízkoemisních zón v Německu a další.

Společnost TREGADO a.s. je provozovatelem nové stanice měření emisí a nedávno pro Vás otevřela autoservis a pneuservis.

Více zde: https://www.stkvsetin.cz/

Sestavy v minulém kole:

Havířov: Dolejš – Drtil, Staněk, Krisl (C), Luža, R. Havel, Dujsík – Kurovský, Hudeček, Tomi – M. Kalus, Maruna (A), Sikora (A) – Kotala, Rác, Matai – Bambula, L. Bednář, Gřeš.

Vsetín: Jekel (53. Šurý) – D. Krenželok, Teper, Slováček, Frolo, Holomek, Dundáček, Ostrčil – Vávra, Podešva, Šilhavý – Březina, Kucharczyk, Karafiát – Beránek, Kopta, Markovič – Hořanský, Pokorný, Vítek.

banner pod článkem