Lapač v ohrožení, v roli nájezdníků Třebíč a Zlín

Petr Vychopeň • 13.12.2007

V s e t í n - Valaši v pozoru, aneb na pořad dne se dostává 29. a 30. kolo dorostenecké extraligy a s ním i vznášející se otazníky nad vsetínským Lapačem: zabodují Valaši proti papírově slabší osmnácté Třebíčí, nebo na vlastní půdě propadnou? Pokoří v sobotu odvěkého rivala ze Zlína, či hosté potvrdí skvostné výkony, jež do této doby předvádí a sfouknou tak zelenožlutou svíčku naděje? Uvidíme. A to již v pátek od pěti hodin, resp. v sobotu, POZOR, netradičně od čtyř hodin! "Další čtyři body bych považoval za úspěch, ale šest by nebylo špatných," tvrdí před vypuknutím dvoukola trenér Josef Turek.

Třebíč: 59:137, 28 bodů, 18. místo

Konto Horácké Slavie zatím špiní osmnáct zápasů bez získaného bodu, devět tříbodových utkání a jeden prohraný mač v prodloužení. Co se týče domácí a venkovní úspěšnosti, respektive neúspěšnosti, Třebíčským vychází spíše střety na cizích ledech, kde naspořili celkem šestnáct bodů. V bitvách na svém poli obsazuje páteční soupeř Turkova výběru předposlední příčku, což dokumentuje fakt, že ze čtrnácti klání se horácké barvy radovaly pouze z dvanácti bodů.

Největší tahouni týmu? Bezesporu kvarteto forvardů. Od nejlepšího: Tomáš Vondráček (26 bodů), Ondřej Němec (19 bodů), Radek Vysloužil (15 bodů) a Marek Honza (13 bodů). K těmto hráčům, kteří svými zásahy do tabulky produktivity promluvili nejčastěji, lze za oporu týmu považovat také brankaře Jana Iljašenka (789 odchytaných minut, 89.96% úspěšnost), který pro tým odchytal největší počet zápasů s bodovým ziskem.

Ponese se páteční večer ve znamení jasné vsetínské nadvlády, čemuž by nasvědčovalo umístění v tabulce, či hosté vytáhnou eso z rukávu a zelenožlutým dají co proto? Není nic lepšího, než Na Lapač zavítat a rozluštění tohohle rébusu sledovat na vlastní oči.

Zlín: 100:59, 58 bodů, 4. místo

Málokdo se může pyšnit tím, co se třpytí na kontě zlínského dorostu. Úctyhodných šestnáct vítězných klání, tři zápasy s dvoubodovou tečkou a devět proher, z nichž čtyři až po prodloužení. Přičteme-li k tomu ještě celou stovku vstřelených branek a fakt, že se hosté sluní na pozici nejlépe hrajícího mužstva venku, dojdeme k tomuto výsledku: je se na co těšit!

Zda Vsetínští odolají náporu zlínských nájezdníků a ukořistí jejich skalp, či podlehnou žlutomodré síle, je ve hvězdách. Měli by se však dobře připravit na tyhle pilíře sobotního rivala: Jakuba Šlahaře (27 bodů), Marka Kopúna (22 bodů), Martina Šoulu (22 bodů), Petra Zámorského (20 bodů), Jakuba Hermana (19 bodů), Michala Vodného (15 bodů), Petra Holíka a Tadeáše Kunderu (13 bodů). Dvojici gólmanů, chránících štít RI Oken, jsou Petr Zavadil (1210 odchytaných minut, 91.48% úspěšnost) a Libor Kašík (385 odchytaných minut, 91.52% úspěšnost).

Josef Turek k aktuálnímu dvoukolu

"Stejně jako v uplynulém víkendovém kola, chceme i proti Třebíči a Zlínu bodovat. Další čtyři body bych považoval za úspěch, ale šest by nebylo špatných. Pořád se motáme kolem toho desátého místa a přitom bychom chtěli výš. Rozdíly v tabulce jsou sice malé, o několik málo bodů, ale právě ty bodíky musíme střádat.

Moc se těším na derby se Zlínem. Oni mají samozřejmě lepší kádr, více reprezentantů v sestavě a dva kvalitní gólmany, takže to bude určitě skvělé utkání. Nás právě otázka brankářů znepokojuje, protože máme v současné době pouze Hromadu. Sportovní ředitel Jaškin dostal za úkol sehnat dvojku."

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Hromada - Vrba L., Jaškin M., Trška, Tyralík, Vrba F., Hladký - Vávra, Kentoš, Kozák - Ptáčník, Pořický, Matuštík - Podešva, Kajaba, Horehleď

Zlín: Zavadil (Kašík) - Haloda, Hampl, Janota, Matějíček, Sadil, Zábojník, Zámořský, Řezníček - Chovanec, Gazda, Herman, Holík, Khůfek, Kofůn, Kundera, Laciga, Malínek, Sedlár, Smetana, Šlahař

Třebíč: Ilašenko- Belatka, Záhradný, Koukal, Kotrba, Latner, Hlaveš, Bartejs, Honza, Pavlík, Fryauf, Zdražil, Vysloužil, Fusek, Beránek, Němec, Vondráček, Vlček, Večeřa, Deveri