Luboš Jenáček: Svému týmu věřím

Filip Bazala • 21.10.2012

Utkání se Šumperkem junioři Vsetína nezvládli podle svých představ a Drakům podlehli po občas zbytečných chybách nakonec 6:3. Trenér Jenáček po zápase litoval zbytečných branek obdržených ve vlastní přesilovce. „Měli jsme utkání odehrát lépe. Musíme se vrátit na začátek sezóny. Chce to více pokory k zápasu i soupeři. Svému týmu věřím,“ řekl po prvním prohraném domácím utkání trenér juniorů Luboš Jenáček

Musíme se vrátit na začátek sezóny

Šumperk přijel v plné sestavě s hráči, kteří hrají stabilně první ligu. Například Petr Gewiese, který je na soutěž Ligy juniorů excelentní hráč, ale byli tady i další hráči. Soupeř podal velmi dobrý výkon, ale i tak jsme měli odehrát zápas lépe. Lámalo se to ve druhé třetině, kdy jsme po lajdáctví inkasovali dvě branky. To se jen tak nevidí dát dvě branky v oslabení nebo naopak v našem případě v přesilovce dvě branky dostat. To byly momenty zlomu.

Říkal jsem klukům, že je třeba vrátit se na začátek cesty, kdy jsme měli k soupeři, zápasu větší pokoru a mnohem více jsme hráli lépe do obrany. Jsem přesvědčen, že tým má svou sílu a můžeme dál vyhrávat. Je třeba změnit určité věci, které v hokeji fungují. Pokud se jak se říká, urazí hokejový pánbůh tím, že si člověk myslím, jak to půjde samo, tak takto to nefunguje. Naši kluci jsou myslím natolik inteligentní, že to pochopí a vrátíme se o pár kroků zpátky na začátek sezóny.

V úvodu soutěže nikdo moc neznal sílu soupeřů. Dnes kamkoliv přijedeme, tak nás mají za vedoucí tým soutěže a funguje to tak jak v mužích, tak i všude jinde, že proti prvnímu se hraje minimálně na sto procent. Koncentrace, nasazení, přístup. Příkladem je poslední zápas mužů Havířova, kteří prohráli na ledě poslední Valašského Meziříčí. Budeme na tom pracovat. Já svému týmu věřím a jsem přesvědčený, že se poučíme a budeme hrát tak, abychom dosáhli na cíle, které jsme si stanovili.

Chtěl jsem, aby Kamil neztratil kontakt se Vsetínem

Kamil Šiafutdinov je vytížený hráč, který hraje stabilně extraligu v Třinci. Nicméně je to náš hráč, má hostování v Třinci do konce sezóny a u něj je to v podstatě tak, že jej neděle můžeme využít. Zatím nás vždy bylo dost nebo se hrálo dobře, takže do týmu nebylo třeba nějak sahat. Na druhou stranu jsem nechtěl, aby ztratil kontakt se Vsetínem. Pozvali jsme jej a dnes šlo vidět, že má za sebou dva zápasy, byl trochu unavený, ale měl ve hře dobré momenty.

Myslím, že byl sám překvapen silou soupeře, protože vloni, když naskočil do dvou utkání juniorů, tak si prakticky na ledě dělal, co chtěl nebo byl hodně vidět. Dnes tomu tak nebylo. I to je znak toho, že Liga juniorů je na vyšší úrovni než uplynulou sezónu. Není to tak jako vloni, kdy šlo už i na některých rozcvičeních vidět, že pokud zabereme, tak soupeř musí dostat šest, sedm gólů. Dnes je to jinak. Všechny týmy posílily, ať už ze strachu, aby nesestoupily, tak i proto, aby hrály vysoko.

Uchina očekáváme každým dnem zpět na Lapači

Věřím, že se ukáže každý dnem, protože už je to myslím dva týdny. Je tam taková lhůta, že on musí v Rusku strávit čtrnáct dní, což myslím už uplynulo. Čekáme jej, protože i on je dílkem mozaiky. Má v sobě kvalitu, dokáže určité hokejové věci na ledě udělat a věřím, že se prosadí. Problém bude, že teď netrénoval, protože neměl kde. Bude se muset do toho rychle dostat. Hrajeme až zase příští týden v pátek, v neděli nehrajeme, takže možná už ten pátek ho nasadíme. Uvidíme, jakým způsobem nám bude pomáhat.

Martin Lyzák si zatím zvyká

On je takový cestovatel, zkoušel to u více týmů. V podstatě se sám ozval a nabídl se. Byl tady na týden na tréninky na zkoušku a vypadal dobře. Zatím si zvyká na prostředí na kluky. Hodnotím jej zatím tak, že na tréninku vypadá lépe jako při zápase. Nicméně obránců moc nemáme, takže uvidíme, jak se naše spolupráce vyvine. Já věřím, že jeho výkony půjdou nahoru a mužstvu pomůže. Je to i tak, že kdyby podával výborné výkony a patřil k těm nejlepším, tak jelikož je ročník dvaadevadesát, tak by se mohl probojovat do týmu mužů. Samozřejmě musí být první top hráč naší juniorky, poté se můžeme bavit o dalších věcech.