Luboš Jenáček odchází do Zlína, trénovat bude tamní juniorku

Redakce • 13.04.2021

VHK ROBE Vsetín v minulém týdnu informoval o složení trenérské dvojice pro sezonu 2021/2022. A-tým Valachů nadále povedou Roman Stantien s Janem Srdínkem. Trenér Luboš Jenáček dostal nabídku působit v klubu v rámci mládeže, kterou nevyužil, a odchází za jiným angažmá. Nově bude trénovat juniorku sousedního Zlína.

Luboš Jenáček se ve Zlíně narodil a také začal s hokejem. Po vojně v Táboře přešel talentovaný útočník do Vsetína, jehož dres oblékal v letech 1993 – 1996. Pomohl tak klubu k postupu do nejvyšší soutěže a dvěma mistrovským titulům. Jenáček působil i v Třinci nebo v Havířově, kariéru ukončil po sezoně 2006/2007, kterou odehrál v druholigovém Uherském Hradišti.

V roce 2007 se Luboš Jenáček vrátil na Lapač, společně se Zdislavem Tabarou nejprve vedl vsetínskou juniorku, následně stál i na střídačce dorostu. Jeho největším úspěchem v roli hlavního kouče byl postup juniorky do nejvyšší soutěže. Luboš Jenáček od roku 2011 s přestávkami trénoval A-tým. Byl u postupu Vsetína do druhé nejvyšší soutěže i dvou účastí týmu v semifinále Chance ligy. Nově bude své zkušenosti předávat juniorům ve zlínském klubu, který má status Akademie ČSLH.

Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín: „Luboš dlouho působil u A týmu, prožil s námi za poslední sezony vše, co se v klubu událo, a nyní se rozhodl pro změnu, což plně respektujeme. Náš zájem byl o jeho další působení na Lapači, ale i toto život přináší a osobně vím, že pro něj to nebylo vůbec lehké rozhodnutí. Pořád budeme v úzkém kontaktu, budeme spolupracovat, Lapač bude pořád jeho domovem a na společné roky opět v budoucnu navážeme. Jacku děkujeme a jsme ve spojení.“