Vstupenky online

Mládež znovu na scéně! Základní část SDO finišuje, MDO a junioři vstupují do nadstavby

Miroslav Šipula • 27.11.2014

Plné ruce práce budou mít tradičně o víkendu mladí hokejisté Vsetína. Zatímco starší dorostence čekají ještě čtyři poslední duely základní části, z nichž dva odehrají o tomto víkendu, kdy se utkají s Havířovem a s Kometou, jejich mladší kolegové s juniory vstoupí do nadstavbové části sezony. Mladší dorostenci změří síly již dnes s Havířovem a v neděli s Porubou, juniory v pátek prověří Hradec Králové a na konci víkendu také zajíždějí do Ostravy kvůli zápasu s Porubou.

JUNIOŘI: Výborná základní část, budou vsetínští i nadále pokračovat v dobrých výkonech?

Opravdu skvělou hrou s velkým účinkem se juniorka Vsetína prezentovala v první, právě uplynulé části sezony. V tabulce východní skupiny druhé nejvyšší soutěže jí připadlo druhé místo, když z dvaceti utkání dokázala uhrát sedmačtyřicet bodů! Sklonit se musela pouze před Porubou, se kterou nedokázala zejména v posledních zápasech udržet krok. Nyní se ale znovu začíná od nuly a junioři budou chtít potvrdit, že jejich postup byl oprávněný.

Příležitost dostanou už v pátek, 28. listopadu od 19:00, kdy vyzvou na ledě zimního stadionu na Lapači Hradec Králové. Tento ambiciózní klub by už dlouho rád viděl svou juniorku v extralize – vzpomeňme pro příklad baráž o extraligu juniorů před dvěma lety, ze které ale bohužel pro Východočechy vyšel vítězně právě jejich aktuální soupeř ze Vsetína. Letos jsou však královehradečtí připraveni splnit svůj cíl a potvrzují to od samého začátku sezony. Naprosto suverénně ovládli tabulku skupiny střed, když v šestnácti zápasech nenalezli přemožitele a nasbírali 47 bodů ze 48 možných! Zda se prvním týmem, který tento rozjetý celek přibrzdí, stane právě Vsetín, se dozvíme již v pátek.

Kolotoč zápasů poté dá hokejistům hrajícím v zelenožlutých dresech den volna, aby byli na konci víkendu byli připraveni na druhý duel z celkových dvaceti v nadstavbové části. V neděli, 30. listopadu od 10:15 se představí na ledě Poruby Ostrava. Jak již bylo řečeno – byl to právě tento tým, který v tabulce základní části skončil před Valachy. Poruba ovládla tabulku skupiny východ se ziskem třiapadesáti bodů, s šestibodovým náskokem na dotírající Vsetín. V tomto duelu se dá očekávat ve všech směrech vyrovnaný hokej. Nejinak tomu bylo v obou vzájemných kláních v základní části. Oba tyto zápasy skončily výsledkem 4:3 po nájezdech, kdy nejprve brali bod navíc vsetínští, v zápase na ledě Poruby, a v druhém utkání Ostravané po zápase na Lapači.

Sestavy v posledních kolech:

VHK Vsetín: Stojar – Řezníček, Španko, Surý, Hryciow, Bumbál, Konopka, Červínek, Mikula, Kuchařík, Grygar, Bouda, Stanislav, Vaněk, Tydlačka.

Mountfield Hradec Králové: Ašenbrenner – Vladyka, Faltýnek, Hercig, Gančarčík, Bezděk, Piegl, Suda, Kastner, Pavlík, Skála, Miškář, Malinský, Bartoň, Michálek, Matějček, Hronek, Šeda, Plášil, Dudák, Kratochvíla.

HC RT TORAX Poruba: Šrámek – Pobuta, Baca, Štěpán, Gálik, Soukal, Kropka – Gola P., Gola R., Schwarz, Brnčál, Fibrich, Rataj, Bartoň, Mládek, Smrčka, Holaň, Havránek

SDO: Vítězství nad pronásledovatelem, poté debakl od lídra

Starší dorostenci Vsetína neprožívají v sezoně, jejíž základní část se chýlí ke konci, moc radostných období. Krčí se na předposledním místě tabulky východní skupiny extraligy, když za čtyřiadvacet zápasů nasbírali pouhých 12 bodů. Letos se jim podařilo zvítězit jen čtyřikrát. Malou útěchou buď, že dvě z těchto výher byly nad Porubou Ostrava, které před týdnem Valaši odskočili na rozdíl čtyř bodů.

V tomto utkání, které bylo hráno na porubském ledě, otevřeli gólový výčet zelenožlutí, hostům se však povedlo srovnat. Stejný scénář se zopakoval do první sirény ještě jednou a do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu. Ve druhé části ale vsetínští zaznamenali další dvě trefy, a na odpověď už se domácí nezmohli. Tři body zaručily Valachům, že se od posledního místa konečně více odpoutají. Tyto body se mohou na konci sezony ukázat jako velice cenné, jelikož do nadstavby se započítávají výsledky z první části. Vítězná radost ovšem Vsetínu dlouho nevydržela, další den je čekalo utkání s třineckými Oceláři, kteří vedou tabulku východní skupiny. Lídr měl v celém utkání viditelně navrch, nicméně Valachům se dařilo držet relativně dlouho bezbrankový stav. Vše bylo jinak od pětadvacáté minuty, kdy hosté zahájili svou kanonádu. Skóre po konci utkání bylo jednoznačné, stejně jako jeho průběh – 7:0 ve prospěch Ocelářů.

Jak si v dalším zápase povedou vsetínští hokejisté, dostaneme možnost zjistit velice brzy, a to na domácím stadionu na Lapači. V pátek, 28. listopadu od 15 hodin začíná duel s klubem AZ Havířov. Starší dorostenci z nejmladšího města republiky, se po většinu sezony cítí jako na houpačce. V tabulkovém řazení jim sice patří jen o jednu hodnotu vyšší příčka než Vsetínu, nicméně nutno podotknout, že na Valachy mají náskok absolutně propastný – činí dvacet jedna bodů. Havířovští se nyní horečně snaží o proklouznutí do první čtyřky. Ve chvíli, kdy mohu získat ještě dvanáct bodů, není devítibodový deficit nesmazatelným mankem. Dá se ale předpokládat, že soupeři, kteří momentálně trůní na špici, si svou pozici dokáží uhlídat, a že více než Havířova se nyní obávají Vítkovic, které od vedoucí čtveřice dělí jen čtyři body.

Všechny vzájemné duely Havířova se Vsetínem z letošní sezony ovládl AZ. Vždy rozdílem čtyř branek (5:1, 4:0, 7:3). Ve všech těchto utkáních měl Havířov dobrý start do utkání, když si zajistil vedení, které následně navyšoval. Vsetínu se dařilo kosmeticky korigovat skóre až v poslední části čestnými úspěchy. Zda bude mít i čtvrtý vzájemný střet těchto rivalů podobný průběh uvidíme v pátek.

Ihned na další den je pro starší dorost naplánován duel s Kometou Brno. Konkrétně v sobotu, 29. listopadu. Brňané hrají povedenou sezonu, náleží jim momentálně třetí místo tabulky, a zdá se, že celkem v pohodě míří v první čtyřce do nadstavby. Mají před sebou ještě pět utkání, mezi nimiž je kromě Vsetína i například vedoucí tým z Třince, ale také i na první čtveřici dotírající tým Vítkovic. Dokáží Valaši obrat favorita o body? Tento úkol se Vsetínu letos zatím nepodařil. Vzájemná střetnutí vyzněla vždy pro Kometu (4:1, 7:1, 5:1). Stejně jako v případě Havířova, se zelenožlutým nepodařilo ani v jednom z těchto klání chytit úvod a brzy prohrávali. V dalším průběhu už Kometa dominovala, a své vedení i přes čestnou branku Valachů vždy uhlídala.

Sestavy v posledních kolech:

VHK Vsetín: Barvík – Kašpar, Bártek, Richter, Weintritt J., Augustin, Vítek, Vodák, Rýpar – Abazaj, Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Tydlačka, Gharibyar, Weintritt M, Jochymek, Kovář, Janošek.

AZ Havířov: Gerža – Dudek "C", Kiss, Trombik, Mrowiec, Frojda, Hudeček – Němec, Hendrych, Macuh, Stružík, Cihlář, Kosina, Langer, Peterka, Kurovský, Pawliczek.

HC Kometa Brno: Slavíček (Krček) - Petrla, Trnka, Furch, Sedláček, Zukal, Kratochvíl (C), Gotthard - Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Lacombe, Hroudný, Ferda, Havránek.

MDO: Trenérské změny prospěly, tým začal sbírat body

Po nekonečně dlouhé šňůře zápasů bez výhry, se nyní zdá, že se tým mladších dorostenců začíná vzpamatovávat. Na přelomu měsíců října a listopadu začala minisérie, ve které se Vsetínu podařilo z šesti utkání vydolovat deset bodů. To je více než dvakrát tolik, než co zelenožlutí získali za celý zbytek sezony dohromady. Nyní se jejich bodový zisk zastavil na celkových čtrnácti bodech, a patří jim za to vinou horšího skóre předposlední příčka tabulky po právě odehrané základní části.

Do nadstavby se započítávají získané body z první části soutěže. A jelikož je tabulka na 5.-10. místě našlapaná, nebude o změny pořadí nouze. Vítěz tohoto čtyřkolového přídavku se systémem každý s každým ještě má místo v play off. Nyní drží první pozici brněnský Warrior, na který ovšem ztrácejí Valaši jen osm bodů, což je vhledem k nadcházejícím dvaceti utkáním nadstavby velice hratelný rozdíl.

V posledním zápase základní části zajížděl Vsetín na led Opavského Slezanu a odjížděl s tříbodovým vítězstvím. To bylo velice těsné, utkání skončilo 3:2 pro Valachy. Ti se dostali brzy do dvoubrankového vedení, které domácí dokázali snížit ještě do první přestávky. Ve druhé periodě branka nepadla, té se diváci dočkali až zkraje třetí. A znovu se radovali vsetínští. Slezané po inkasované brance vrhli všechny síly do útoku a to se jim vyplatilo, když se dočkali gólu ve vsetínské brance. Nicméně na srovnání se už nezmohli a Valaši mohli slavit.

Nadstavbová část začíná pro vsetínské mladší dorostence dnes, ve čtvrtek, 27. listopadu na ledě Havířova. Ten má na Vsetín pouze dvoubodový náskok, což je pro Valachy veliká výzva. V případě vítězství za tři body by AZ v tabulce přeskočil. Havířovští mladší dorostenci dosud také nedosahovali přesvědčivých výsledků, skončili po základní části na sedmé příčce. Nicméně dokázali velice potrápit i favority soutěže, s nimiž se jim nejednou dařilo držet krok. Dá se tedy očekávat vyrovnaný souboj, oba týmy budou chtít zahájit nadstavbu vítězstvím.

V neděli, 30. listopadu od 13:30 sehraje mladší dorost další nadstavbové utkání na cizím ledě. Tentokrát zamíří do Ostravy, aby se zde utkal s Porubou. Na tu zbylo po základní části jen poslední místo tabulky, se ziskem deseti bodů a ztrátou čtyř na předposlední Vsetín. V dosavadním průběhu sezony slavili Ostravané vítězství pouze třikrát, když jedno z nich bylo právě proti jejich nedělnímu sokovi ze Vsetína. Právě na toto utkání si budou chtít hráči vzpomenout a zase se tak případným bodovým ziskem přiblížit ke zbytku tabulky. Tým, který skončí poslední, totiž extraligu opustí. Zda Vsetín uzemní Porubu na posledním místě ještě víc, nebo zda se Ostravané přiblíží záchraně v nejvyšší soutěži, se dozvíme již v neděli!

Sestavy v posledních kolech:

VHK Vsetín: Kořének - Jenáček, Mikulenčák, Nadymáček, Kollár, Ševčík - Kristek, Koňařík, Zetocha, Sedláček, Goras, Půček, Paťava, Paroušek, Fajkus, Vilém, Hrňa.

AZ Havířov: Velička – Szturc, Srníček, Ševěček, Teplanský, Piskoř, P. Adámek – Pawliczek, Ligocký, Piš, Peterek, Juhász, Skalka, Veselý, Bambula, Hýsek, Potočný.

HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Balcárek, Kotouček, Dobeš, Kroček, Zicháček, Glumbík – Plachý, Bochnak, Žídek – Havránek, Střondala, Klíma – Vojtášek, Mrva, Voznička Martin – Dlouhý, Timura.